Avalon » Serie komiksowe » Punisher vol. 2 » Punisher vol. 2 #9

Punisher vol. 2 #9

Punisher vol. 2 #9

"Dead End" - part 4

Postacie
Zapowiedź

To jeden z tych dni... Polując na Punishera, ogromny, niezniszczalny czołg Hijackera sieje pożogę w Nowym Jorku... Frank Castle odkrywa straszliwą przeszłość swojego nowego asystenta, Henry’ego... A ktoś właśnie odkopał trumny rodziny Castle. To się musi źle skończyć.

Streszczenie

Do obskurnego domu wchodzi kobieta wyglądająca jak podstarzała prostytutka. Nakrywa swojego syna, jak chowa pudełko z małymi kotkami. Chłopakiem jest Henry. Prosi matkę, aby pozwoliła mu zatrzymać zwierzaki. Ojciec zagląda do domu tylko raz w miesiącu i na pewno nic nie zauważy. W tym momencie wchodzi ojciec. Kobieta od razy wydaje syna i mężczyzna przemocą wyrywa pudełko z rąk chłopaka. Wszyscy idą do łazienki, gdzie facet napełnia umywalkę wodą. Stwierdza, że dzieci pamiętają tylko to, co złego zrobili im rodzice. Dobre wspomnienia szybko odchodzą, a on chce, aby dzieci długo go pamiętały. Mężczyzna przystawia pistolet do głowy matki i zmusza syna, aby sam utopił zwierzaki. Jigsaw z satysfakcją obserwuje, jak jego dziecko morduje kotki.

Punisher wzywa przez radio swojego informatyka. Ten leży obity na ziemi i powoli odzyskuje przytomność. Megatak włożył w ekrany głowę oraz ręce i przesyła wszystkie dane, wraz z dziennikiem wojennym do Micro. Kiedy kończy, Henry skacze na swoją latającą deskę i ucieka. Przeciwnik ponownie wkłada rękę w monitor i wyjmuje z niego Blue Streaka, który rusza w pościg.

Frank ucieka przed czołgiem i próbuje skontaktować się z Henrym. Odpowiada mu Microchip, mówiąc, że haker nie żyje. Castle ma inny problem. Titania chce w niego rzucić autobusem. Castle bierze energetyczny bicz i wiąże nim przeciwniczce nogi. Ta się przewraca, a na nią spada autobus. To nie koniec kłopotów. Nadciąga ponownie czołg. Punisher wskakuje na pojazd, wiązką energii łapie nadlatującego Human Fly'a i rzuca nim w Lethę. Działko na czołgu strzela w bohatera gazem. który spada na ziemię i zaczyna mieć halucynacje o potworach. Z tego powodu zamiast uciekać, zaczyna strzelać do zjaw. Po chwili po mścicielu przejeżdża czołg.

Tymczasem Henry wciąż ucieka, a pościg jest blisko. Chłopak musi unikać wystrzelonych pocisków, a wybuchy zmuszają go do zmian kierunku. Postanawia wlecieć na dach budynku, ale jego przeciwnik potrafi biec po ścianie. Przy samym dachu Blue Streak przebija deskę i Henry przewraca się. Złoczyńca chce go wykończyć, ale informatyk uruchamia pilot i w przeciwnika od tyłu uderza deska, łamiąc mu kark.

W Bar With No Name Basilisk odbiera połączenie od Micro. Informatyk przekazuje mu wiadomość o śmierci Punishera. Bridge wykorzystuje tę dekoncentrację i kawałkiem deski wymierza przestępcy potężny cios. Jest wściekły za śmierć swojej żony. Mimo że daje z siebie wszystko, Basilisk po chwili wstaje i razem z Death Adderem przechodzą do kontrataku. Były agent nie ma z nimi szans. Nagle przez ścianę wjeżdża czołg Hi-Jackera, który strzela do Basiliska gazem. Z pojazdu wychodzi Frank, który uniknął zmiażdżenia, używając cząsteczek Pyma. Bridge bierze broń od bohatera i rusza w pościg za Death Adderem. Następny na jego liście będzie Castle. Punisher chce mu pomóc, ale musi stawić czoła drugiemu ze złoczyńców - Basiliskowi, który swoimi mocami zaczyna rozwalać ziemię. Na dachu drugi ze wskrzeszonych przestępców znajduje pasierba agenta. Na szczęście w porę zjawia się ojczym i otwiera ogień. Na parterze Frank zostaje wyrzucony przez ścianę na zewnątrz. Nagle ziemia zaczyna się rozstępować, a ze szczelin zaczyna wypływać magma. Na dachu Adder przecina swoimi pazurami strzelbę na pół. Bridge używa więc swoich rąk i ciosem posyła przeciwnika na ziemię. Dopada go i zaczyna wypalać mu oko swoim laserowym pilnikiem. Przeciwnik jest jednak silniejszy i zrzuca byłego agenta z dachu. Ten ląduje na samochodzie i nie daje oznak życia. Widzi to Punisher, który stoi na skale pośród jeziora lawy. Basilisk i Death Adder czekają na jego ruch.

Na cmentarzu dwójka policjantów stoi nad rozkopanymi grobami rodziny Franka. Nie wiedzą, kto ośmielił się zabrać szczątki, ale oznacza to, że przeleje się dużo krwi.

Autor: Spell

Galeria numeru

Punisher vol. 2 #9 Punisher vol. 2 #9 Punisher vol. 2 #9 Punisher vol. 2 #9 Punisher vol. 2 #9 Punisher vol. 2 #9 Punisher vol. 2 #9 Punisher vol. 2 #9 Punisher vol. 2 #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.