Avalon » Serie komiksowe » Invincible Iron Man » Invincible Iron Man #17

Invincible Iron Man #17

Invincible Iron Man #17

"World's Most Wanted" - part 10: "Ashes and Snow"

Postacie
Zapowiedź

Zaskakujący zwrot akcji: gdy wydawało się, że plan Tony'ego może się powieść, zaczyna on popełniać głupie błędy. Jakie będą ich konsekwencje?

Cytat

Tony Stark, po tym jak zostaje zestrzelony nad Afganistanem: "C'mon Tony Stark... You’re almost home."

Streszczenie

Wybuch ostatecznie niszczy bunkier, w którym doszło do pojedynku Pepper Potts z Madam Masque. Jak się jednak okazuje, jego rezultat nie był korzystny dla przyjaciółki Starka, która - nadal w należącym do niej pancerzu -  zostaje wyciągnięta na powierzchnię przez swoją rywalkę. Ta od razu nawiązuje kontakt z pracodawcą - Normanem Osbornem, który jest wyraźnie niezadowolony z powodu ucieczki Iron Mana. Szybko jednak zmienia nastawienie, gdy okazuje się, że w jego posiadanie wszedł pancerz Rescue.

Tymczasem Tony zdołał zbiec na teren Kazachstanu, skąd wysyła e-maila do Marii Hill. W wiadomości informuje ją o planach dostania się do Afganistanu, co na nowo rozbudza w nim wyrzuty sumienia z powodu pozostawienia przyjaciółki. Nie powstrzymuje go to jednak przed napisaniem, że nie pamięta już nawet jakie zadanie powierzył agentce, choć zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest jej misja. Niedługo po tym, gdy wiadomość zostaje wysłana, Tony Stark jest już z powrotem w powietrzu.

Na terenie Nowego Jorku Maria Hill budzi się w mieszkaniu Black Widow. Nadal będąc w szoku, rzuca się z nożem na swoją partnerkę. Na szczęście tej udaje się powstrzymać kobietę i raz jeszcze pokazać, jak bardzo sfrustrowana jest całą tą sytuacją.

W tym samym czasie Norman Osborn nie ma zamiaru próżnować. Kiedy należący do H.A.M.M.E.R. Hellicarier wkracza w przestrzeń powietrzną Rosji, mężczyzna pozwala sobie jedynie poinformować pułkownika Bukharina o tym fakcie. Ten, pomimo zdenerwowania, nie może w żaden sposób uniemożliwić mu załatwienia pewnej sprawy, którą, jak się okazuje, jest zabranie Madame Masque. Jednocześnie na pokładzie pojazdu dochodzi do przejęcia wiadomości wysłanej na adres Marii Hill. Błyskawicznie dowiaduje się o tym również Victoria Hand. Odpowiedzialny za wszystko agent nie jest zachwycony z powodu ujawnienia całej sprawy.

Tony Stark, który obecnie znajduje się nad Afganistanem, postanawia chwilę odpocząć i usypia, zdając się na urządzenia nawigacyjne. Nie udaje mu się jednak nie zwrócić na siebie uwagi okolicznej ludności, co gorsza - również tej wyposażonej w wyrzutnie rakiet. Nieświadomy zagrożenia nie jest w stanie uniknąć pocisków. W wyniku tego zajścia jego zbroja zostaje zniszczona. Na szczęście do awaryjnego lądowania dochodzi w pobliżu pierwotnego celu.

Dzień w Nowym Jorku chyli się już ku końcowi, dlatego też Maria Hill w towarzystwie Black Widow udają się na miejsce spotkania. Niestety agenci H.A.M.M.E.R. również pojawiają się w miejscu umówionego spotkania. Co gorsza, udaje im się błyskawicznie doprowadzić do pojmania obu kobiet. Jak się wkrótce okazuje, całemu zajściu przyglądał się sam Captain America, który jednak odchodzi nim ktokolwiek jest w stanie go dostrzec.

Na pokładzie pojazdu, przebywającego gdzieś w przestrzeni powietrznej Rosji, Norman Osborn prowadzi rozmowę z Madame Masque. Szybko staje się jasne, że ma zamiar ją zabić z powodu niepowodzenia, które stało się jej udziałem. Życie kobiety ratuje jednak pojawienie się Hand, która informuje o pojmaniu Marii Hill. W tym samym czasie pancerz Resque zostaje dostarczony do zbrojowni, w której znajdują się również inne zbroje Iron Mana.

Autor: Pete

Galeria numeru

Invincible Iron Man #17 Invincible Iron Man #17 Invincible Iron Man #17 Invincible Iron Man #17 Invincible Iron Man #17 Invincible Iron Man #17 Invincible Iron Man #17 Invincible Iron Man #17

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.