Avalon » Serie komiksowe » New Mutants vol. 3 » New Mutants vol. 3 #5

New Mutants vol. 3 #5

New Mutants vol. 3 #5

"Debrief"

Postacie
Zapowiedź

Warlock powrócił! Tylko dlaczego? Zobacz, jakie efekty Utopia ma na Illyanę i resztę drużyny. Do tego będziecie świadkami walki Dani Moonstar i Cannonballa.

Cytat

Sunspot: "I think Rogue's into me."
Magma: "In no way is that true."
Sunspot: "She hasn't been able to touch a man in like ten years. Ten. Years. No action? Can you imagine how that would feel? Sam, tell Amara how that feels."

Streszczenie

Utopia. Dani Moonstar przygotowuje pomieszczenie dla Brightwinda i zapewnia Cyclopsa, że skrzydlaty koń będzie się tu czuł dobrze, a walka z Aresem [Dark Avengers/Uncanny X-Men: Exodus] zapewniła mu rozrywkę, która wystarczy mu na jakiś czas. Dodaje, że umowa, którą zawarła z Helą [Dark Avengers #8], to jej sprawa i w razie czego poradzi sobie sama z boginią śmierci. Scott mówi jej, że chciałby, aby Dani znów uczyła młodych mutantów, a kiedy ona przypomina mu o nowej drużynie, Summers wyjaśnia, że Cannonball podał mu listę jej członków i Moonstar nie było na niej.

Gabinet Kavity Rao. Magik kończy rozmowę z panią doktor i wychodzi, mrugając znacząco do czekającej na swoją kolej Karmy. Kavita mówi Shan, że naukowcom zajmującym się Legionem przyda się jak najwięcej informacji na jego temat. Jak dowiedziała się od Illyany, z jej ręki zginęło kilka osobowości Davida i będą tego konsekwencje, ale nie powinno to wpłynąć na stan zdrowia chłopaka, ponieważ elementy jego psychiki zabijają się nawzajem i jego stan nie wydaje się pogarszać. Karma martwi się o Marci i wyjaśnia, że jest ona prawdziwą osobą, która została uwięziona w umyśle Legiona. Zanim Magik je uratowała, starała się bronić ją przed osobowościami Davida, a kiedy było po wszystkim, Haller zaprowadził je do symbolicznych drzwi, przez które miały się wydostać do prawdziwego świata. Wtedy Legion powiedział, że Marci musi zostać, ponieważ nie ma dokąd wrócić. Wtedy zrozumiała, że David wchłania prawdziwe osoby, kiedy znajdują się one blisko niego w chwili śmierci. Haller opowiedział, że kiedy wrócił na Ziemię, Marci znalazła go i się nim opiekowała, ale jedna z jego osobowości przejęła nad nim kontrolę i zabiła ją. Shan dowiedziała się, kto to zrobił, a ponieważ znajdowała się w umyśle Legiona, wiedziała, jak to się stało, i chciała wymazać to wspomnienie. Kavita mówi, że wie, co się stało dalej, ponieważ Magik powiedziała jej, że zabiła tą osobowość, i pyta, czy Shan może to potwierdzić. Karma przypomina sobie to, co się naprawdę stało: to ona wzięła miecz Illyany i ukarała mordercę, a Magik obiecała, że zachowają to w tajemnicy. Następnie mówi Rao, że jej przyjaciółka powiedziała prawdę.

Gdzie indziej. Podczas gdy Rogue wysysa nadmiar mocy Legiona, utrzymując go w niegroźnym stanie, Doctor Nemesis i Madison Jeffries wykorzystują swoje urządzenia, aby wyizolować osobowości Davida i umieścić je w psychicznych celach utworzonych w jego umyśle. Sunspot próbuje podrywać Annę, a Magma uważa jego próby za żałosne. Rogue dziwi się, że jedyny efekt, jaki czuje przejmując zdolności Hallera, to wzmocnienie jej własnych. Cannonball mówi, że podczas ich walki Legion demonstrował cały wachlarz mocy, które wcześniej u niego nie występowały. Doctor Nemesis wyjaśnia, że Legion jest mutantem omega, więc spontaniczne mutacje i zyskiwanie nowych zdolności to dla niego nic trudnego. Sam, Bobby i Amara wychodzą z laboratorium i przechodzą obok Danger Room, którego drzwi się otwierają. Znajdująca się wewnątrz Moonstar woła Guthriego, a on przewiduje, że to będzie dla niego trudna rozmowa. Dani jednak woli się sparować, uderza go w twarz i zachęca go, aby spróbował jej oddać. Krzyczy do Cannonballa, że uratowała go przed Legionem, a on dalej myśli, że nie będzie potrafiła sobie poradzić w akcji. Sam stwierdza, że bardziej przeszkadza mu to, że Moonstar nie wypełniła jego rozkazu i uderzyła go, bo jej się nie spodobał. Dani mówi mu, że postąpiłby tak samo, gdyby sytuacja była odwrotna i to ona powiedziała jemu, że nie może mu pomóc. Guthrie przyznaje jej rację i decyduje się przyjąć ją do swojej drużyny, jeżeli będzie go słuchać. Dani natomiast liczy na to, że Cannonball nie będzie jej traktował inaczej niż innych tylko dlatego, że nie ma mocy. Następnie para podaje sobie ręce, a chwilę później Moonstar znów uderza Sama. Guthrie blokuje kilka następnych jej ciosów i wreszcie wyprowadza własny, skuteczny, który powala ją na podłogę. Cannonball pomaga Dani wstać i oboje idą na piwo.

Gdzieś nad Stanami Zjednoczonymi. Warlock jest ścigany przez inteligentne rakiety wystrzelone prze agentów H.A.M.M.E.R., więc zaraża je techno-organicznym wirusem. Następnie bez przeszkód dociera do Westchester, gdzie znajduje ruiny szkoły Xaviera, a wśród nich stare zdjęcie New Mutants. Kosmita zabiera je i idzie na cmentarz, ale kiedy podchodzi do grobu Douga Ramseya, odkrywa, że ktoś wykopał jego ciało [X-Force vol. 3 #18].

Autor: Ozz

Galeria numeru

New Mutants vol. 3 #5 New Mutants vol. 3 #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.