Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #604

Amazing Spider-Man #604

Amazing Spider-Man #604

"Red-Headed Stranger" - Part 4

Postacie
Zapowiedź

Mary Jane Watson powróciła do Nowego Jorku, lecz miała pecha, że w tym samym czasie to samo postanowił zrobić Chameleon. Czas ucieka, nikt nie wie, pod kogo podszywa się przestępca, a tymczasem Spidey musi zmierzyć się z całkowicie nowym Spider-Slayer Squad burmistrza Jamesona.

Cytat

Spider-Man: "Chameleon, when I meet you again, I'll kill you."

Streszczenie

Chameleon zanosi do swojej kryjówki nieprzytomną policjantkę. Na miejscu widzi, że ktoś był w środku. Podpala więc pomieszczenie i wychodzi.

Spider-Man znajduje zgliszcza na miejscu kryjówki Chameleona. Wyrzuca sobie, że nie zaczekał na jego powrót, jednak nie był w stanie walczyć z nim ostatniej nocy. Ledwie przeżył zanurzenie w kwasie dzięki swojej pajęczynie. Na szczęście umieścił nadajnik na jednym z urządzeń należących do Dmitra. Dochodzi do wniosku, że jego celem jest nowa siedziba Shadow Command. Problem w tym, że on sam nie ma pojęcia, gdzie to jest. Nagle jego pajęczy zmysł zaczyna wariować. Po chwili zostaje zaatakowany przez Anti-Spider Squad. Walka przybiera na sile. Spider-Man próbuje ostrzec policję przed atakiem Chameleona, jednak nikt go nie słucha. Nagle Peter zauważa policyjny transporter zmierzający w stronę magazynu. Jest zdziwiony, że pojazd ignoruje całą sytuację. Wtedy domyśla się, dokąd jedzie pojazd i kto go prowadzi. Wyrywa się z rąk swoich oprawców i skacze na maskę samochodu, niszcząc przednią szybę. Pojazd wjeżdża na ścianę budynku. Chameleon i Spider-Man szarpią się, Peter zrywa z twarzy bandyty fragment maski, jednak ten ucieka. Przedtem jednak uaktywnia bombę. Przybyły na miejsce Anti-Spider Squad jest zaskoczony całą sytuacją. Spider-Man radzi im, aby otoczyli bombę i uruchomili generatory pola, aby pochłonąć siłę wybuchu. Dzięki jego radzie nie ma nawet śladu po eksplozji. Jameson wykrzykuje do mikrofonu, aby schwytali Parkera. Dowódca grupy niszczy lokalizator i mówi, że nie mogą rozpocząć pościgu za zbiegiem.

Gabinet burmistrza. Jameson nie może uwierzyć, że wszyscy członkowie jego Anti-Spider Squad złożyli wymówienie. Każe znaleźć zastępstwo na ich miejsce.

Queens. Następnego dnia Peter idzie do domu cioci May. Jest zdziwiony, widząc tam Harry'ego, który dziękuje mu, że pozwolił mu tam zamieszkać. Parker idzie po kilka swoich rzeczy na górę. W pokoju zastaje MJ, która również jest mu wdzięczna za pomoc, jakiej udzielił Harry'emu.

Peter wraca do mieszkania Michelle. Jest zaskoczony, kiedy dziewczyna rzuca mu się na szyję i całuje go. Kiedy słyszy, że nazywa go swoim chłopakiem i mają pójść na kolację z jej rodzicami przysięga, że zabije Chameleona, gdy spotka go następnym razem.

Okolice portu. Chameleon wsiada do limuzyny. Kobieta w środku mówi, że cieszy się z ich spotkania. Ona i jej córka potrzebują jego pomocy. Powinien ją pamiętać, w końcu był na ślubie jej i Kravena the Huntera.

Autor: Selwa

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #604 Amazing Spider-Man #604 Amazing Spider-Man #604 Amazing Spider-Man #604 Amazing Spider-Man #604 Amazing Spider-Man #604 Amazing Spider-Man #604 Amazing Spider-Man #604

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.