Avalon » Serie komiksowe » Cable vol. 2 » Cable vol. 2 #18

Cable vol. 2 #18

Cable vol. 2 #18

"Brood" - Chapter One: "Bishop Takes Pawn"

Postacie
Zapowiedź

Niegościnny kosmos jest jedynym miejscem, w którym Cable i Hope mogą przetrwać. Bishop zniszczył Ziemię i teraz Hope próbuje dorosnąć w próżni kosmosu. Ciemne i głodne siły nie mają zamiaru odpuścić dziewczyny i w dalszym ciągu Hope będzie musiała walczyć o przetrwanie.

Cytat

Emil: "I missed you, Hope."
Hope: "Turn your head. Your breath stinks."
Emil: "I mean it."
Hope: "Me too!"

Streszczenie

Pokład Ensabahnura I, areszt. Hope odwiedza Cable'a w jego celi. Nadal jest na niego zła za to, że pozostawił Emila na Ziemi. Mężczyzna odrzeka, że to on powinien złościć się na nią za to, że wyjawiła jego prawdziwą tożsamość [do tej pory Cable udawał Stryfe'a - TNA], dodając, że nie żałuje tego, co zrobił. Hope stwierdza, że właśnie dlatego jest na niego zła.

Na mostku sensory ukazują zbliżający się obiekt, którego załoga nie może jednak zidentyfikować. Kapitan podejrzewa, że to Cable musiał sabotować czujniki, gdy Ensabahnur zderza się z innym statkiem. Załoga nie ma na wyposażeniu broni, więc nie może odeprzeć ataku, gdy na pokład wdzierają się oddziały Stryfetroopers. Wraz z nimi przybywają Bishop i Emil, zwiedziony przez mutanta obietnicą uratowania Hope. Gdy jednak chłopak dostrzega ukochaną i podąża za nią, ta zastawia na niego pułapkę, zachodząc od tyłu i przystawiając nóż do gardła. Okazuje się, iż Emil był przekonany, że Cable ją porwał, lecz Hope wyjaśnia, że to Bishop chce ją zabić i ściga ją od urodzenia.

Na mostku załoganci próbują obezwładnić Bishopa, jednak ponoszą sromotną porażkę.

W areszcie Cable próbuje nakłonić strażnika, by go wypuścił. Gdy ten odmawia, Cable ma zamiar użyć swojej mocy, na co strażnik chwyta pałkę, chcąc się bronić i twierdzi, że Cable nie jest Stryfem i nie potrafi robić takich rzeczy, jak on.

Na mostku Bishop wyciąga od kapitana informację, że Hope jest na pokładzie. Musi ją jednak zobaczyć na własne oczy, nim uruchomi bombę. Przemierza więc statek w poszukiwaniu dziewczyny, lecz tej wraz z Emilem udaje się schować w szybie wentylacyjnym.

W areszcie strażnik, widząc świecące oko Cable'a, przypomina sobie opowieści o Stryfie i sprowokowany uderza poprzez kraty pałką. Cable chwyta jego broń i przyciska go nią do krat grożąc, że oderwie mu głowę, jeśli nie poda mu kluczy.

Emil i Hope czołgają się przez sieć wentylacyjną. Chłopak przeprasza ją za straszny błąd, jaki popełnił słuchając Bishopa i wyjaśnia, że ich statek jest teraz bezużyteczny. Oboje wychodzą w końcu z szybu, gdzie jednak czeka już na nich Bishop. Mężczyzna chce uruchomić ładunek nuklearny w swoim ramieniu, ale nim do niego sięga, Emil przebija mu dłoń nożem wziętym od Hope. Tymczasem sensory statku wykrywają drugi zbliżający się obiekt.

Emil siłuje się z Bishopem, dając Hope czas na ucieczkę, jednak mężczyzna szybko go obezwładnia. Natychmiast sięga znów do włącznika bomby, jednak zostaje unieruchomiony, tak jak wszystkie inne żywe stworzenia na statku, przez tajemnicze pole siłowe. Hope widzi, jak coś przebija się przez kadłub statku i wtem na pokład wdziera się stado Brood.

Autor: TheNewlyAwoken

Galeria numeru

Cable vol. 2 #18 Cable vol. 2 #18 Cable vol. 2 #18 Cable vol. 2 #18 Cable vol. 2 #18 Cable vol. 2 #18 Cable vol. 2 #18 Cable vol. 2 #18

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.