Avalon » Serie komiksowe » Son Of Hulk » Son Of Hulk #15

Son Of Hulk #15

Son Of Hulk #15

"Dangerous Tribe"

Postacie
Zapowiedź

Planeta Sakaar już nie istnieje, a syn Hulka nie powstrzyma się przed niczym, aby dokonać swej zemsty na wszechpotężnym Galactusie za pożarcie jego rodzimego świata. Lecz są i tacy, którzy woleliby, aby zaprzestał on swojej krwawej wendety. Nic już nie będzie takie same, kiedy hulkowy syn zrobi wszystko, żeby zniszczyć swych wrogów i sprowadzić Galactusa na kolana. A my dowiemy się, czy proroctwa o pradawnej mocy mogą okazać się prawdziwe. Czy syn Hulka jest skazany na porażkę?

Cytat

Galactus: "MORE!"

Streszczenie

Planeta Giausar. Wielkie mury miasta Fractas uległy potędze hulkowego syna i Hiro-Kala wdarł się do środka. Tuż za nim ruszyli Axeman i jego barbarzyńcy, przeradzając bitwę w krwawą łaźnię. Fractas szybko zostało zdobyte, a niedobitki mieszkańców musiały uznać boskości Hiro-Kali i oddać mu należytą cześć, w przeciwnym wypadku czekała ich okrutna śmierć.

Barroas, który okazał się być kimś w charakterze duchowego przywódcy Fractas, i dziesiątki mnichów obserwowali to ze świątyni w głębi miasta. Na razie byli jeszcze bezpieczni, ale Hiro-Kala powoli się już zbliżał do ich kryjówki. Mnisi pod namową Barroasa, a może tylko ze strachu przed śmiercią, postanowili uznać boskość hulkowego syna i zacząć wierzyć w pradawne i zapomniane już przez wielu miejscowe legendy. Według nich, okrutny bóg, który przybędzie zniszczyć planetę, okaże się również mesjaszem mieszkańców Giausar. Dlatego też, kiedy Hiro-Kala zaszedł pod świątynię, mnisi sami go wpuścili i oddali mu hołd godny ich zbawiciela.

Republika Terrafort, kolejne z wielkich miast na planecie Giausar. Miejscowi dygnitarze, między innymi premier Skiorlov, admirał Vichatka oraz generał Nevzh, zebrali się w nagłym trybie. Upadek Fractas nie uszedł ich uwadze. Tak jak i pojawienie się uchodźców z obcej planety i wszechpotężnego, szaroskórego młodzieńca. Obawiając się, że ich miasto może być następne, dygnitarze rozważają atak prewencyjny. Od stuleci na planecie panuje już pokój, choć wszystkie wielkie miasta są ze sobą śmiertelnie skłócone. Teraz przybycie Hiro-Kali zakłóciło ten układ, a premier Skiorlov rozważa nawet sojusz z Durth.

Wielkie miasto Durth. Przed tamtejszą królową stanął posłaniec z Republiki Terrafort, z propozycją sojuszu i wspólnego ataku na Fractas, żeby zgładzić Hiro-Kalę i innych kosmitów z Sakaar. Władczyni Durth, która najwyraźniej gardzi męskim gatunkiem, przystała na tę propozycję, ale posłańca i tak rozkazała zabić.

Tymczasem, na zgliszczach Fractas. Syn Hulka oraz Lihla obserwują jak szczeniak opłakuje swoją zdechłą matkę z rasy  miejscowych bestii. Córka Axemana chce pomóc i zaopiekować się małym zwierzakiem, ale Hiro-Kala jej zabrania. Według niego szczeniak musi sobie sam poradzić, a jeśli tego nie zrobi, to nie zasługuje na to, żeby żyć. Przetrwać mogą tylko najsilniejsi. Lihla posłusznie zostawia szczeniaka, choć wie, że czeka go niechybna śmierć.

Z daleka obserwują to Old Sam oraz księżniczka Omaka i nie mogą się nadziwić jak Hiro-Kala stał się taki okrutny, potężny i nieczuły w tak krótkim czasie. Starzec obawia się, że to jeszcze nie koniec i zdradza rozmówczyni kolejne rewelacje na temat Old Power. Otóż pradawna moc została stworzona, czy raczej ekstraktowana, przez lud szaroskórych wieki temu, żeby rywalizować z kosmiczną energią. Lecz była ona zbyt potężna i niestabilna, żeby nad nią zapanować, co doprowadziło do wielkiej katastrofy i powolnego upadku ich cywilizacji. Teraz Old Sam lęka się, że kiedy Hiro-Kala zgromadzi za dużo pradawnej mocy, doprowadzi to do kolejnego kataklizmu. Dlatego on i Omaka postanawiają nie dopuścić do tego za wszelką cenę.

Tymczasem, sam Hiro-Kala stał pośród zgliszczy miasta Fractas i w monumentalnej pozie wpatrywał się prosto w niebo. Tak jakby sięgał wzrokiem aż po przestrzeń kosmiczną, jakby wiedział, że miliony kilometrów dalej jest zbliżający się Galactus, krzyczący z głodu o więcej pradawnej mocy.

Jakiś czas później. Uchodźcy z Sakaar świętują swoje łatwe zwycięstwo i rozgaszczają się w mieście, ale i zastanawiają się, czemu ich niezwyciężony, nowy lider tak nieustannie wpatruje się w niebo. Wtedy nagle Fractas zostało zaatakowane. Ze strony lądu i powietrza posypały się na miasto setki bomb. To atakują połączone siły Republiki Terrafort oraz miasta Durth, a co gorsza, od wewnątrz, pomagają im Omaka oraz Old Sam. Mimo przeważających sił wroga, na czele obrony Fractas staje Axeman i jego barbarzyńcy, po czym posyła swoją córkę po Hiro-Kalę. Jednak ten odmawia pomocy swoim ludziom. Chce, aby poczuli oni strach i wiedzieli jak to jest, kiedy nie ma z nimi ich wszechpotężnego przywódcy.

Autor: Black Bolt

Galeria numeru

Son Of Hulk #15 Son Of Hulk #15

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.