Avalon » Serie komiksowe » Incredible Hercules » Incredible Hercules #135

Incredible Hercules #135

Incredible Hercules #135

"Meeting With The Goddess"

Postacie
Zapowiedź

Amadeus Cho to Mastermind Excello! Cokolwiek miałoby to oznaczać. Zrzucony na spadochronie za linią wroga, ratujący piękną agentkę z rąk nazistowskiego, szalonego geniusza i odkrywający prawdziwą naturę swoich zdolności. To wszystko w kolejnej odsłonie sekretnego originu Amadeusa Cho.

Cytat

Athena: "Clever. Clever boy."

Streszczenie

Amadeus Cho dał się złapać w iluzję Pythagorasa Dupree. Zdaje mu się, że jest dzieckiem i gra z nim w swoiste RPG o swoich własnych przygodach. Pythagoras natomiast zajmuje się mistrzowaniem gry i nie za bardzo sprzyja swojemu graczowi, co chwilę naciągając coraz to nowe zasady.

A tymczasem, w samej grze, Amadeus Cho już jako dorosły Master Mind Excello przygotowuje się do śmiertelnie niebezpiecznej misji. Ma za zadanie odbić piękna agentkę Sexton z rąk złowieszczego doktora Japanazi. Skacze z samolotu na spadochronie nad jego zamkiem i a to nadziewa się na iglicę jednej z wież, a to zostaje zauważony przez strażników. Zaiste mistrz gry nie ułatwia mu zadania. Jednak Cho skutecznie wykłóca się o swoje prawa gracza i po uniknięciu dziesiątek pułapek w końcu staje twarzą w twarz z doktorem Japanazi. Ten, dzięki zabiegom mistrza gry, góruje nad nim pod każdym względem. Lecz Amadeus powoli zaczyna łapać się w tym wszystkim i stopniowo przejmować kontrolę nad całą grą. Dzięki specyficznej naturze swojego geniuszu, Cho zaczyna działać na obu płaszczyznach jednocześnie, jako młody gracz i dorosły bohater gry. Szybko udaje mu się uwolnić agentkę Sexton oraz pokonać złowieszczego doktora Japanazi i wszystkie jego kolejne zasadzki. Iluzja, w której Amadeus był uwięziony, została złamana. Zarówno on jak i agentka Sexton wydostali się z niej bez szwanku i odkryli, że wciąż znajdują się w miasteczku Excello. A raczej w tym, co z niego zostało, bo okazało się, że rzeczywiście wiele lat temu zniszczyła je potworna eksplozja pozostawiająca po sobie jedynie wielki krater. Cho zauważył na jego dnie małą szopę i uważa, że to tam ukrywa się prawdziwy Pythagoras Dupree. Agentka Sexton przyklasnęła mu i pogratulowała zdolności dedukcyjnych i inteligencji. Według niej, chłopak mocno się zmienił od momentu śmierci swoich rodziców. Z opryskliwego i samolubnego geniusza stał się prawdziwym bohaterem. Pewnie to obcowanie z Herculesem na niego tak wpłynęło. Wtedy Amadeus odpowiedział jej, żeby skończyła z tą maskaradą. Cho twierdzi, że już dawno ją rozgryzł, a latająca w pobliżu biała sowa tylko utwierdza go w jego przekonaniach. Rozpoznał, że ptak to Pallas, a więc agentka Sexton to tak naprawdę Athena. To ona nieustannie kręci się przy jego sprawach i czuwa nad jego rozwojem. Na to grecka bogini mądrości przyjęła swoją prawdziwą formę i po raz kolejny pogratulowała Cho inteligencji.

Tymczasem. Nowy Jork, park Inwood Hill. Siwowłosa staruszka w towarzystwie dwóch policjantów nawiedza jedną z melin bezdomnych. Chcą ich przenieść do przytułku i pomóc. Jednak bezdomni byli przygotowani na ich przybycie i wcale nie wyglądali, jakby potrzebowali opierunku. Wręcz przeciwnie, tryskają energią i siłą. Wyłapali oni całą trójkę i zaprowadzili do swojej meliny, gdzie czekała na nich, jak to sami określili, ich bogini. Szybko wyszło na jaw, że to Hebe, która poi bezdomnych boskim nektarem. Wtedy staruszka, którą okazała się być sama May Parker, ciotka Spider-Mana, oznajmiła, iż zarówno ona, jaki i organizacja F.E.A.S.T., dla której pracuje, byliby zainteresowani współpracą z grecką boginią.

Autor: Black Bolt

Galeria numeru

Incredible Hercules #135 Incredible Hercules #135 Incredible Hercules #135 Incredible Hercules #135 Incredible Hercules #135 Incredible Hercules #135 Incredible Hercules #135 Incredible Hercules #135 Incredible Hercules #135

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.