Avalon » Serie komiksowe » Hulk vol. 2 » Hulk vol. 2 #15

Hulk vol. 2 #15

Hulk vol. 2 #15

"Code Red" - chapter two: "Collision"

Postacie
Zapowiedź

Red Hulk kontra Wolverine! Czyli pojedynek, na który wszyscy czekali. A oprócz tego Deadpool, Elektra i Punisher kontra X-Force oraz zapowiadane przez autorów jako szokująco-wstrząsające zakończenie.

Cytat

Rulk: "Jumping around like a rabbit isn't gonna save you."
Wolverine: "Funny. That's what your green self said way back when."

Streszczenie

Zebrani w barze trykociarze dobierają sobie przeciwników do pojedynków.

Wolverine atakuje Rulka, wypadając wraz z nim przez okno na ulicę. Jest zbyt szybki dla Czerwonego i olbrzym nie jest mu w stanie nic zrobić. Rosomak próbuje wydobyć z Reda powód, dla którego ściga on Domino, ale jak nauczyli się już wcześniej inni bohaterowie, dyskusja z nim do najłatwiejszych nie należy. Gdy wreszcie Hulkowi udaje się pochwycić mutanta, ten szybkim cięciem oślepia go. W zamian zostaje wyrzucony wysoko w powietrze. Ślepota Rulka eliminuje go jednak na dłuższą chwilę z dalszej walki.

Archangel raczej szybko poradził sobie z Crimson Dynamo. Postanawia zakończyć walkę, upuszczając najemnika pośrodku Atlantyku, jednak zanim udaje mu się to zrobić, Rosjanin katapultuje się ze swojego pancerza. Chwilę później pusta zbroja ulega autodestrukcji, wybuchając Warrenowi w twarz.

X-23 rozbraja Punishera, tnąc jego broń na kawałki. Frank jednak nawet w walce wręcz radzi sobie całkiem dobrze. Powala dziewczynę na stół bilardowy, po czym przebija ją połamanym kijem na wylot. W odpowiedzi Laura chowa pazury i uderza Pogromcę bilą w głowę.

Thundra krępuje Domino łańcuchem, ta jednak uwalnia się, wystrzeliwując w stronę przeciwniczki serię ze swego ogromnego karabinu. Dopiero wtedy do walki wkracza Elektra. Jako jedyna stara się dotrzeć do dna konfliktu i poznać jego przyczyny. Szamocząc się z Neeną na barze dochodzi do wniosku, że wszyscy walczący są pionkami w grze kogoś innego, kto zaplanował dokładnie całe to pozornie niespodziewane starcie obu grup.

Warpath w tym czasie tłucze się z Deadpoolem. W pewnym momencie przyciśnięty do ściany najemnik zaczyna rzucać w Proudstara przypadkowo znalezionymi sztućcami. James odbija wszystkie nonszalancko przy pomocy noża. Jeden lecący rykoszetem tasak przebija poprowadzoną po ścianie rurę z gazem, co oczywiście wkrótce kończy się eksplozją całego baru.

Domino i Elektra opuszczają budynek w ostatniej chwili. Parę sekund później ze zgliszczy wypełza przypieczona Thundra i, robiąc Rulkowi wyrzuty, streszcza przebieg ostatnich wydarzeń. W tym momencie na arenę wydarzeń powraca Wolverine, który zdążył już wygramolić się z rzeki, w której wylądował po rzucie przeciwnika. Wjeżdża on w oślepionego i skonfundowanego Reda taksówką. Może się wydawać, że lider X-Force zyskał wyraźną przewagę, jednak po chwili zostaje zaskoczony od tyłu przez Czerwoną She-Hulk, która wyraźnie ma złe zamiary.

Deadpool, Punisher, Warpath i X-23 najprawdopodobniej znajdowali się w barze podczas jeo eksplozji.

[Uwaga: W komiksie znajduje się również krótka, teoretycznie humorystyczna historyjka ze stajni Mini Marvels, autorstwa Audrey Loeb i Dario Brizueli. - nietendon]

Autor: nietendon

Galeria numeru

Hulk vol. 2 #15 Hulk vol. 2 #15 Hulk vol. 2 #15

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.