Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man Family » Amazing Spider-Man Family #4

Amazing Spider-Man Family #4

Postacie
Streszczenie

[Uwagi - ta historia dzieje się przed epilogiem z The Amazing Spider-Man #545]

 

Petera rano zrywa z łóżka radio, podające niezwykłe wieści - od dawna uważany za zmarłego Harry Osborn żyje i wrócił do Stanów. Chwilę później do pokoju wpada ciotka May, która przeczytała o tym samym w "Daily Bugle". Peter chce natychmiast iść dowiedzieć się, co się dzieje, ale wychodząc, natyka się na samego Harry'ego, który przyszedł z nim pogadać. Mając przed oczyma Green Goblina, Peter przyciska Harry'ego do ściany, ale po chwili puszcza, nie mogąc pobić człowieka na oczach cioci May. Harry nie gniewa się - rozumie, że jego "zmartwychwstanie" musiało być dla Petera szokiem. Próbuje mu wszystko wyjaśnić, ale Peter z miejsca pyta, czemu zniknął na lata, a milczenie Harry’ego wystarczy mu za odpowiedź. Harry wychodzi, a May mówi Peterowi, że ma prawo być wściekły, ale nie powinien zapominać, że on i Harry byli kiedyś najlepszymi przyjaciółmi.

 

Siedząc w kawiarni, Peter myśli, co zrobić. Przypomina sobie, że kiedy poszedł na uczelnię, Harry od samego początku dogryzał mu na każdym niemal kroku, bo wierzył we wszystkie kłamstwa, których naopowiadał mu o Peterze Flash Thompson.

 

Peter dzwoni do Betty Brand i awanturuje się, że nikt go nie uprzedził, ale Betty mówi mu, ze Jamesom trzymał wszystko w sekrecie do ostatniej chwili, a on nie powinien się wydzierać na osobę, która udostępnia mu mieszkanie. Gdy się rozłącza, złego na siebie Petera zaczepia Harry. Wyjaśnia Peterowi, że trzy lata od swej "śmierci" spędził w Europie, lecząc się z kolejnego załamania nerwowego, nie pamięta, czym wywołanego. Wiadomość o jego śmierci wynikała z pomyłki - przynajmniej tak twierdzi jego ojciec, który nad wszystkim przeszedł do porządku dziennego. [Co się naprawdę stało możecie się dowiedzieć z the Amazing Spider-Man #581 - Demo] Harry mówi, że sam jest w ciężkim szoku, że wszyscy mieli go za trupa. Peter wydaje się przekonany, gdy nagle przypomina sobie, co czuł, gdy odkrył, że Green Goblin stoi za "powrotem" jego rodziców [The Amazing Spider-Man #389 - Demo]. Parker ucieka, krzycząc, że nie da się drugi raz oszukać.

 

Peter przypomina sobie, jak kiedyś zastał Harry’ego dziwnie przybitego i zapytał, czy wszystko gra. Ten chciał go z początku obrazić, ale zmienił zdanie i rozgadał się na temat swoich problemów z ojcem. Wtedy Peter po raz pierwszy zobaczył człowieka skrywającego się pod maską Harry’ego Osborna, jedną z wielu, jakie nosił. Stojąc nad grobem Harry’ego niedługo po jego "śmierci", Peter zastanawiał się, czy Harry kiedykolwiek wiedział, kim tak naprawdę jest. To był jeden z czynników, obok jego toksycznego ojca i śmierci Gwen Stacy, które sprawiły, że się załamał i stał drugim Green Goblinem. Ale tuz przed śmiercią to on ocalił Mary Jane i jego [The Amazing Spider-Man #200].

 

Peter postanawia jako Spider-Man dowiedzieć się, czy śmierć Harry’ego była oszustwem, czy ten dalej nie żyje, a za jego przyjaciela podszywa się oszust - Gobliny zrobiły mu już kilka takich sztuczek.

 

Peter pamięta, jak niedługo po jego pierwszej szczerej rozmowie z Harrym, chciał do niego zagadać, ale ponieważ ten był w towarzystwie Flasha, znów zaczął się z niego nabijać. Ale jeszcze tego samego dnia zjawił się w domu Petera i przeprosił za to, że zachował się jak dupek. I choć nie oczekiwał drugiej szansy, Peter mu ją dał. Tego dnia pierwszy raz zagrali razem w kosza.

 

Spider-Man zakrada się pod dom Harry’ego i zagląda przez okno. Widzi jak młody Osborn siedzi przybity. Bohater chowa się, gdy ten o mało go nie zauważa. Jednak coś sprawia, że postanawia dać mu kolejną szansę.

 

Następnego dnia Peter czeka na Harry’ego pod jego domem i zaprasza na mecz koszykówki.

 

Mr. & Mrs. Spider-Man: "Career Paths"

 

* Peter Parker, Mary Jane Watson-Parker

* Vinnie Drasco, oficerowie Cooper i Gonzales

* Angelo Cantano

 

Po skończeniu nauki na uniwersytecie Mary Jane i wciąż pracujący Peter dyskutują o swoich problemach finansowych, gdy nagle szyb wentylacyjny zawala się i wpada przez niego jakiś typek. Nawet nie wstając, wyciąga broń i krzyczy, że jeśli dadzą mu leki, nikomu nic się nie stanie. Peter wyjaśnia mu, że to nie jest wydział farmacji, tylko biochemii - nie ma tu żadnych leków, a jedyne wartościowe przedmioty są za wielkie, żeby dało się je ukraść. Facet postanawia więc okraść ich, ale Peter, którego pajęczy zmysł nie wyczuwa zagrożenia, domyśla się, że jego pistolet nie ma naboi, i odbiera mu go. Gość chce wstać, ale okazuje się, że skręcił kostkę. Mary Jane chce zabrać go do skrzydła medycznego. Mężczyzna, który nazywa się Angelo, zapewnia, że to jego pierwsza zbrodnia i robi to wszystko, aby nakarmić rodzinę, oraz że jest im bardzo wdzięczny. Ale gdy przypadkiem natykają się na strażnika, zaczyna krzyczeć, że został napadniety przez nich i porwany. Gdy Parkerowie podają swoją wersję, strażnik wzywa policję. Szybkie dochodzenie CSI udowadnia, że to oni mówią prawdę, a detektyw Drasco aresztuje Angela. Mary Jane chce się za nim wstawić, ale detektyw tłumaczy jej, że dała się oszukać - Angelo nie ma żadnej rodziny, jest notorycznym kłamcą, a tyle razy był karany i wychodził dzięki kruczkom prawnym, że w areszcie nazwali celę jego imieniem. Parkerowie dziękują detektywowi i oficer CSI, pannie Cooper, która w czasie rozmowy zachwala pracę w policji - pozwala jej łączyć miłość do nauki z chęcią walki o sprawiedliwość i jest nieźle płatna. Zostawia Peterowi wizytówkę.

 

Angelo zaraz po przekroczeniu progu celi zaczyna opowiadać współwięźniowi, jak obrabiał bank, gdy pojawił się Spider-Man, z którym stoczył ostrą walkę.

 

The Amazing Spider-Ma’am: "Canine Commotion"

 

* Spider-Ma’Am [May Parker], Spider-Man [Peter Parker]

* Edna Blackquill

 

Ciocia May z pomocą Petera i  sąsiadów przygotowuje swój ogród na doroczny konkurs. Ma nadzieję, że tym razem wygra, bo w zeszłym roku jej sąsiadka, Edna Blackquill napuściła swojego psa, żeby zniszczył ogródki konkurentom. Gdy zauważa samą Ednę, radzi jej trzymać w tym roku psa na wodzy, ale ta szybko zmienia temat i zaczyna mówić o Spider-Manie, którego ostatnio widziano w Queens, i o tym, jakim jest on zagrożeniem, o czym zresztą napisała w swojej kolumnie w "Daily Bugle". Nieco później ciocia przekonuje Petera, że doniesienia o Spider-Manie to tylko plotki, a gdy ten wychodzi, idzie do ogrodu, rozmyślając o tym, że ogród Edny może rzeczywiście jest piękny, ale w całości zajęli się nim wynajęci ogrodnicy, których ta potwornie traktowała. May przypadkowo podsłuchuje Ednę, która gada do swojego psa, każąc mu narozrabiać w nocy w ogrodach konkurencji i grożąc, że jeśli nie zrobi tego cicho, zakuje go w kaganiec. Rozłoszczona May schodzi do ukrytego w piwnicy laboratorium, gdzie Peter produkuje pajęczynę, i zbiera trochę jego zapasów do flakonu na perfumy. W nocy przebrana za Spider-Ma’am rozpyla sieć tak, że łapie w nią Ednę i jej psiaka. Tego drugiego uwalnia, zaś kobiecie każe czekać godzinę i ostrzega, że wypuści ją tylko, jeśli obieca grać uczciwie. Następnego dnia komisja sędziowska, w której jest jeden z ogrodników Edny, ogłasza May zwyciężczynią konkursu. W czasie, gdy kobieta idzie świętować z sąsiadami, Edna poprzysięga Spider-Ma’am zemstę. A na Manhattanie Spider-Manowi nagle kończy się sieć.

 

Spectacular Spider-Ham: "The Secret Origin of Swiney Girl"

 

* Spider-Ham [Peter Porker], Mary Crane Watson-Porker, May Porker

* Green Gobler

 

Green Gobler: "My father was a kind of gentle old bird."

Spider-Ham: "Who are you kidding? Norman Osbird was an merciless psychopath."

Green Gobler: "Nobody’s perfect."

 

Kiedy radioaktywny pająk ukąsił Petera Porkera za przeszkadzanie mu w eksperymencie, zwykły prosiak, jakich wiele, zyskał nadludzkie moce i stał się znany jako Spider-Ham. Jego kariera o mało nie zakończyła się, gdy stracił nogę w walce z Normanem Osbirdem, Green Goblerem. Na szczęście lider Fantastic Four, Mr. Furnastic dał mu protezę, która potrafiła przyczepiać się do ścian. Peter poślubił Mary Crane Watson, a po kilku latach narodziła się ich córeczka, May, która bardzo szybko zaczęła demonstrować zdolności ojca. W związku z tym rodzice wyjaśnili jej, skąd je ma i czemu musi je ukrywać. Kiedy była nastolatką, syn Normana Osbrida poprzysiągł zemstę za śmierć ojca i porwał Spider-Hama. May wskoczyła w jeden ze starych kostiumów ojca i (po dopasowaniu go do swych rozmiaru) ruszyła mu na pomoc. Tymczasem Spider-Ham próbował wyjaśnić swojemu przeciwnikowi, że nie zabił jego ojca - Norman w czasie ich walki zderzył się z budynkiem. Przekonuje bezskutecznie, bo przeciwnik i tak postanawia zrzucić go związanego w łańcuchy do morza. Na szczęście ratuje go córka, która nawet nie kłopocze się z rozwiązywaniem ojca, tylko spuszcza Goblerowi łomot, przy okazji wymyślając sobie ksywkę - Swiney Girl. Po pokonaniu bandyty oboje bohaterów wraca do domu. Peter chce, aby córka obiecała mu już nigdy więcej nie bawić się w bohaterkę, ale ta go nie słucha.

 

[Uwagi - komiks ten zawiera też przedruki The Amazing Spider-Man #98 i ostatnich trzech stron The Amazing Spider-Man #97 - Demo]

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

Amazing Spider-Man Family #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.