Avalon » Serie komiksowe » Dark Tower: The Fall of Gilead » Dark Tower: The Fall of Gilead #5

Dark Tower: The Fall of Gilead #5

Postacie
Zapowiedź

Nadszedł Farson ze swoją armią. Każdy mężczyzna i chłopiec powyżej 11. roku życia dzierży broń, a kobiety i dzieci ukrywają się za murami miasta. Wojna szaleje, a ranny Steven Deschain przebija się przez nią z jedną tylko myślą - uratować syna.

Cytat

Cuthbert: "Well... what if it doesn't work?"
Roland: "Then we die. But I swear, if I do... it will be with my teeth buried in the throat of John Farson."

Streszczenie

Legendy bardzo rzadko za życia zdają sobie sprawę z tego, że tym się właśnie staną. Nawet Arthur Eld, najlepszy ze wszystkich ludzi, jacy kiedykolwiek żyli, nie mógł podejrzewać, że kiedyś zyska sławę równą bogom. Ale myślał o swoich potomkach, by ułatwić im życie. Dlatego budując Gilead wyposażył miasto w machiny obronne.

Teraz, jego potomek, Steven Deschain również nie myśli o sławie wśród potomnych. Myśli o śmierci. Wraz z Chrisem Johnsem jako jedyni wymknęli się z zasadzki Farsona. Teraz wracają do grodu, by przygotować Gilead do nieuniknionego ataku. Steven wydaje rozkazy, by odnaleźć zdrajców w murach i nie zwracając uwagi na opinie ludu chce uwolnienia Rolanda. Nie jest to jednak konieczne, bo jego syn już tu jest, w towarzystwie Aileen. Steven mówi chłopakowi, że może ufać tylko im i prosi o spotkanie za godzinę. W tym czasie doktor DeCurry, po którego poszedł Chris, opatrzy mu rękę.

Ojciec Alaina tymczasem odnajduje same trupy. Nie jest jednak w stanie wszcząć alarmu, bo sam pada ofiarą sztyletu zdrajcy.

Czekając na doktora, Steven znieczula się winem. By zająć czymś myśli wyjmuje tajne plany miasta z pozaznaczanymi pułapkami Elda, by przygotować się do jego obrony. Zdrajca zachodzi go od tyłu i krótkim mieczem przebija na wylot. Następnie napawa się powalonym wrogiem, chełpiąc się zwycięstwem i mówiąc, że dzięki planom miasta jego zdobycie będzie dla Farsona dziecinną igraszką. Steven nie jest jednak pokonany.  Rozbija butelkę wina na twarzy zdrajcy i popycha go w kierunku okna. Ostatnimi siłami sięga po rewolwer i oddaje strzał. Celny. Ciało zdrajcy wpada do fosy poniżej. Wraz z ostatnim oddechem były władca Gilead zostawia na posadzce wiadomość napisaną własną krwią.

Roland i jego ka-tet odkrywają masakrę w szpitalu. Alain jest zdruzgotany śmiercią ojca. Roland zaś ma dziwne przeczucie, że teraz, kiedy nie żyją ojcowie Cuthberta i Alaina, przyjdzie kolej na...

Stevena. Chłopak odnajduje go martwego w jego komnacie. Obok jego stygnącego ciała widnieje polecenie, by otworzyć pułapki Elda. Broń, która miała być użyta w ostateczności.

Teraz, gdy jego ojciec umarł, władcą Gilead został Roland. Chłopak zwołuje radę pozostałych rewolwerowców, by obmyślić plan obrony. Cuthbert będzie operatorem machiny. Uruchomi ją na znak Alaina, który przekazywać mu będzie sygnały od pozostałych. Po wszystkim Aileen przekazuje mu rewolwery z rękojeściami z drzewa sandałowego, a Cuthbert róg Elda. Rewolwerowcy składają mu przysięgę wierności.

Po jakimś czasie Roland wymyka się na taras. Za nim wychodzi Cuthbert i pyta o szanse powodzenia. Nowy władce Gilead odpowiada, że liczy się z możliwością porażki. Ma jednak nadzieję, że jeśli przyjdzie mu umrzeć, to w momencie śmierci będzie miał zęby zatopione w gardle Johna Farsona.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Dark Tower: The Fall of Gilead #5 Dark Tower: The Fall of Gilead #5 Dark Tower: The Fall of Gilead #5 Dark Tower: The Fall of Gilead #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.