Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Comics Spider-Man » Ultimate Comics Spider-Man #2

Ultimate Comics Spider-Man #2

Ultimate Comics Spider-Man #2

"The New World According To Peter Parker" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Kim jest Shroud? Kim jest Spider-Man? Kim jest Mysterio i co zrobił Kingpinowi?

Cytat

Spider-Man: "You and your mom's powers only work next to each other. That is fascinating."
Bombshell: "Yeah? You're so fascinated, you go live with her."

Streszczenie

Dom Parkerów w Queens. May przygląda się śpiącemu na kanapie Johnny'emu Stormowi. Peter mówi jej, że od dawna nie widział przyjaciela i nawet nie wiedział, czy przeżył powódź. Parkerowie postanawiają na razie dać gościowi spać.

Gdzie indziej. Mysterio nagrywa wiadomość dla mieszkańców Nowego Jorku. W niej przyznaje się, że śmierć Kingpina to jego dzieło i miasto może być mu wdzięczne, że uwolnił je od przestępcy. Ostrzega jednak, że chociaż kiedyś był taki jak on i chciał trochę władzy dla siebie, teraz zamierza zagarnąć wszystko i rządzić całym Nowym Jorkiem. Mysterio dodaje, że nie wierzy w prawo, porządek, niebo ani piekło, więc zamierza wziąć to, co chce, a według tych samych zasad miasto powinno się przed nim bronić i zachęca je do tego.

Dom Parkerów. Peter budzi się z koszmaru, w którym znajdował się pod wodą, a razem z nim byli tam uwięzieni inni bohaterowie.

Midtown High, następnego dnia. Na stołówce Flash Thompson i jego przyjaciele obrzucają jedzeniem Kitty Pryde, która jest wściekła, ale stara się opanować i tylko fazuje przez lecące w jej kierunku przedmioty. "Zabawę" Flasha przerywa Kong, który każe mu przestać, ponieważ dziewczyna nic mu nie zrobiła. Thompson obwinia ją jako mutanta o zatopienie Nowego Jorku i przypomina, że Kenny i Kitty nie chodzą już ze sobą, więc nie musi jej bronić. Zanim dochodzi do bójki między dwoma chłopakami, dyrektor i strażnicy wkraczają do akcji i wysyłają Flasha do kozy. Pryde również tam trafia za używanie swoich zdolności na terenie szkoły, a jej tłumaczenia nie pomagają. Nagle Kitty zauważa Mary Jane, która sfilmowała całe zdarzenie i każe jej oddać kamerę. Watson mówi, że nie zrobiła tego dla zabawy, ale jako reporterka uważa, że należy pokazać, że strach przeciwko mutantom dotarł do Midtown High i chce umieścić materiał na szkolnej stronie internetowej. Pryde nie zgadza się i niszczy kamerę fazując przez nią.

Dach szkoły. Peter i Gwen jedzą obiad z dala od innych, ponieważ nie podoba im się tłum na stołówce, zwłaszcza, że od powodzi liczba uczniów prawie się podwoiła. Parker mówi, że po szkole, zamiast iść do pracy, wróci do domu i spróbuje się dowiedzieć, co się działo z Johnnym Stormem. Nie boi się, że go zwolnią, ponieważ jego nowa robota to nic przyjemnego w porównaniu z dawnym zajęciem w Daily Bugle. Nagle oboje słyszą w oddali wybuchy, więc Peter przebiera się w kostium i rusza sprawdzić, co się dzieje. Szybko dociera do jubilera, który jest okradany przez matkę i córkę nazywającymi się Bombshellami. Obie na powitanie częstują go generowanymi przez siebie eksplozjami. Kobieta chce już uciekać, ale Lori ma zamiar załatwić Spider-Mana. W końcu matka zabiera dziewczynę ze sobą, a Peter zauważa paliwo wyciekające z uszkodzonego samochodu i w ostatniej chwili ratuje się przed eksplozją. Bombshelle odlatują, a Parker podąża za nimi, chwyta Lori siecią i rzuca ją o dach jednego z budynków. Jej matka wścieka się i próbuje wysadzić Spider-Mana, ale ten unika wybuchów, zeskakuje z dachu, przylatuje z drugiej strony i nokautuje ją. Peter chwyta Lori, która próbuje się mu wyrwać i generuje wybuch, który zrzuca ich oboje z dachu. Parker i Bombshell lądują w kontenerze na śmieci, gdzie znajdują ich policjanci. Spider-Man ostrzega ich przed zdolnościami dziewczyny, ale ona mówi, że może z nich korzystać tylko wtedy, kiedy znajduje się blisko matki, więc teraz jest bezbronna. Policjanci stwierdzają, że zajmą się resztą, dziękują Peterowi za pomoc i cieszą się, że mogli go spotkać. Parker wraca do szkoły mówiąc do siebie, że wciąż nie przyzwyczaił się do jego nowo zdobytej popularności.

Dom Parkerów. Johnny Storm wreszcie budzi się po kilkunastogodzinnym śnie. May mówi mu, że jest ciotką Petera i pyta się, co się z nim działo przez ostatnie miesiące.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Comics Spider-Man #2 Ultimate Comics Spider-Man #2 Ultimate Comics Spider-Man #2 Ultimate Comics Spider-Man #2 Ultimate Comics Spider-Man #2 Ultimate Comics Spider-Man #2 Ultimate Comics Spider-Man #2 Ultimate Comics Spider-Man #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.