Avalon » Serie komiksowe » Marvel Zombies 4 » Marvel Zombies 4 #3

Marvel Zombies 4 #3

Marvel Zombies 4 #3

"Midnight Sons" - part 3

Postacie
Zapowiedź

Dark Rain (nie mylić z Dark Reign) to toksyczna chmura, która przemienia w zombie wszystko co napotka na swojej drodze. Midnight Sons nie są odporni na jej wpływ, więc wzywają na pomoc Man-Thinga. Tymczasem The Hood dalej chce zarobić na przerażającym zagrożeniu.

Cytat

Hood: "This situation is about to go from bad to totally **** George Romeo in less than five seconds."

Streszczenie

Video-testament Jacka Russella jest skierowany do jego siostry, Lissy. Jack chce jej przekazać, że w końcu zdołał pogodzić się ze swoim losem. Nie cierpi już z powodu swojej klątwy, ani nie szuka na nią lekarstwa, a zapewne niedługo albo zamieni się w zombie, albo zostanie przez nie zjedzony. Ale chce, by Lissa wiedziała, że mimo to jest szczęśliwy.

 

Hellstorm zatrzymuje zombie-chmurę za pomocą swojego ognia, ale nie zdoła utrzymać jej długo. Hood chce się teleportować i olać tę sprawę, ale odkrywa, że stracił moce. Wściekły atakuje Midnight Sons, ale zostaje powalony przez Jacka. Nie rozumie, czemu Dormammu go porzucił. Tymczasem Jen odrzuca ofertę Dormammu, bo tom Zhered-Na, z którego uczyła się czarów, wyraźnie ostrzega co to za typ. Za to używa bagiennego błota z Florydy, aby przywołać Man-Thinga, który atakuje demona, a gdy okazuje się, że to tylko projekcja astralna, grozi rozproszeniem jej. Dormammu odchodzi, mówiąc, że gdyby zmieniła zdanie, musi tylko wypowiedzieć jego imię.

 

Gdy nastaje świt, a Jack wraca do ludzkiej postaci, sprawy nie wyglądają wesoło. Wiatr zagnał zombie-chmurę w stronę ludzkich osiedli. By ją zniszczyć potrzebują ją zbadać, a do tego potrzebują kogoś odpornego na działanie wirusa. Jennifer proponuje wysłanie Man-Thinga.

 

Simon Garth i Headpool [Tym mianem ochrzczono głowę zombie-Deadpoola - Demo] docierają do jakiejś wioski, gdzie Wade stara się przekonać mieszkańców, że nie są groźni. Niestety, nadchodzi zombie-chmura i zsyła krwawy deszcz, który zabija wszystko, co żyje. Ludzie zostają rozpuszczeni na miejscu, a ci, których trafiła zbyt mała porcja, aby ich zabić zmieniają się w zombie. Jedyni odporni to Simom i Wade. Oraz idący za nimi Man-Thing.

 

Midnight Sons przedzierają się przez oddziały truposzy Black Talona, a Hood osobiście nokautuje szamana, wyjaśniając, że w tej sytuacji lepiej trzymać z nimi. Jen używając magii widzi to, co Man-Thing. Wirus zabija wszystko, co żyje, w tym jego. Na szczęście, póki dotyka ziemi, może regenerować się szybciej, niż deszcz go zabija. Morbius wysyła Jacka, aby zabezpieczył wszystkie wejścia, a tymczasem kontaktuje się z nim Charles Little Sky z A.R.M.O.R. i usłyszawszy, co się dzieje oblicza, że jeśli w ciągu godziny Midnight Sons czegoś z tym nie zrobią, będą musieli wysadzić wyspę bombą atomową. Już trwa ewakuacja.

 

Na trzyosobową drużynę Roxxon Blackridge, wysłaną by chronić dobra korporacyjne w czasie ewakuacji, trafiają Simon i Headpool. Niestety, wszyscy trzej nadludzie zostają po chwili zabici przez krwawy deszcz. Wade, pewien że to wszystko sprawka Man-Thinga, wścieka się i wykorzystując połączenie z wirusem sprawia, że to co zostało z drużyny scala się w żywego trupa, który atakuje potwora z bagien. Ponieważ stwór się go nie boi, Man-Thing nie może go spalić swoim dotykiem, a osłabiony przez deszcz zostaje w końcu pokonany. Trup nabija go na latarnię i podnosi nad ziemię, by nie mógł się zregenerować. Kilka sekund później Man-Thing nie żyje.

 

Jen jest załamana śmiercią przyjaciela. W gniewie mówi kilka gorzkich słów Morbiusowi i przybita idzie na stronę. Gdy jest sama, podchodzi do niej Jack. Pyta, czy pamięta o ryzyku, że szczepionka, którą wstrzyknął im Morbius mogła wywołać u nich zarażenie. Stwierdza, że niepotrzebnie się bali - głód jest ich błogosławieństwem. Gdy przemieniony w zombie Russel atakuję Jennifer, ta zaczyna krzyczeć imię Dormammu.

 

Hood wypatrzył nagłe pogorszenie sytuacji - przemienieni w zombie członkowie Night Shift zaczynają podchodzić pod ich kryjówkę. W tej sytuacji Morbius kontaktuje się z A.R.M.O.R., by poprosić o teleportowanie ich i wysadzenie wyspy, ale jego komunikator niszczy wystrzał energii. To odmieniona Jennifer, która demonicznym głosem oświadcza, że użyje wirusa, aby podbić Ziemię ku chwale Dormammu.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

Marvel Zombies 4 #3 Marvel Zombies 4 #3 Marvel Zombies 4 #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.