Avalon » Serie komiksowe » New Warriors » New Warriors #9

New Warriors #9

New Warriors #9

"Hard Choices" - part 3: "Following The Line Along The Middle"

Postacie
Cytat

Namorita (trzymając pokonanego Aqueducta): "Aqueduct tried to beat me by hitting me with water. What a dork!"

Streszczenie

Nowy Jork. Night Thrasher celuje do Punishera, który z kolei mierzy do Silhouette. Dwayne mówi, że dziewczyna nie jest przestępczynią i jeżeli Frank myśli inaczej, to się myli. Castle odpowiada, że chce od niej informacje na temat gangu jej brata i nie chce zrobić jej krzywdy, chyba, że Taylor go do tego zmusi. Na znak Thrashera Silhouette znika w cieniu i pojawia się obok niego. Punisher decyduje, że czas na rozmowę i dziewczyna wyjaśnia mu, że nie widziała swojego brata od czasu aresztowania i nie utrzymuje kontaktów z nim, ani z jego gangiem. Castle wierzy jej i dowiaduje się, dlaczego Bengal ściga Janesa. Frank stwierdza, że ma to, po co przybył i odchodzi, nie będąc pewnym, czy pomagając księdzu staje po właściwej stronie.

Brazylia. Członkowie Projektu Ziemia, New Warriors i Siły Natury znajdują obóz ekipy wycinającej amazoński las. Bohaterowie próbują przekonać Barrenosa, aby nie działał jak terrorysta, ale on ich nie słucha i wysyła swoich najemników do walki. New Warriors podążają za nimi ratując pracowników przed niszczącymi obóz Siłami Natury. Barrenos znajduje pistolet w ręku jednego z drwali i decyduje, że jego sprawie pomoże śmierć jednego z nich z ręki niszczyciela przyrody i wybiera do tej roli Maddie Baldwin. Speedball ratuje swą matkę i zmienia się w Robbiego pytając się jej, czy współpracując z takimi ludźmi chce dać mu dobry przykład. Marvel Boy zauważa, że Maddie jest bezpieczna i nakazuje reszcie grupy walczyć z Siłami Natury.

Egipt. Meryet Karim stwierdza, że już czas i rozpoczyna ceremonię, podczas której moc berła Ka zostanie przekierowana do jej ciała.

Mieszkanie Silhouette w Nowym Jorku. Janes dziwi się, że Night Thrasher jednak chce mu pomóc, ale ten mówi, że to bardziej z powodu dziewczyny, ponieważ chce, aby była bezpieczna. Nagle przez okno wpada strzała wystrzelona przez Bengala z dachu naprzeciwko. Dwayne szybko rusza do akcji, ale Wietnamczyk zaskakuje go i trafia kilka razy. Taylor nie pozostaje mu dłużny, ale kiedy Bengal rani go sai w czoło, krew zalewa mu oczy i jest zmuszony do potraktowania przeciwnika gazem pieprzowym. Kiedy obaj próbują się podnieść, pojawia się Punisher i nakazuje im zaprzestania walki. Silhouette i Janes dołączają do nich na dachu. Ksiądz pyta się, dlaczego Frank wrócił, na co ten odpowiada, że Bengal i Thrasher przypominają mu siebie, ponieważ on też walczy z przestępcami z powodu śmierci swojej rodziny i nie chciał, aby doszło do kolejnej tragedii. Castle mówi obu mścicielom, że muszą pamiętać o tym, że w pewnym momencie granica między sprawiedliwością i zemstą zaciera się. Bengal i Janes decydują się zakopać topór wojenny i pogodzić się z przeszłością.

Brazylia. Robbie mówi matce, że chociaż jej intencje były dobre, to związała się z niewłaściwymi ludźmi. Obiecuje, że potem porozmawiają o jego karierze super-bohatera, ale teraz musi pomóc swoim przyjaciołom. Baldwin zmienia się w Speedballa i zwraca na siebie uwagę Skybreakera. Robiąc zwinne uniki doprowadza przeciwnika w odpowiednie miejsce, gdzie Nova, którzy wcześniej złapał Firewall, trafia go nią i eliminuje oboje z walki. Terraformer oplątuje Marvel Boya coraz większą ilością pnączy, z którymi ten nie potrafi sobie poradzić. Pojawia się jednak Firestar, która odwraca uwagę złoczyńcy i oboje z Vancem atakują go jednocześnie. Terraformer zmienia się w bezkształtną masę i Angelica boi się, że go zabiła, ale Marvel Boy uspokaja ją przypominając, że przeciwnik jest rozumną rośliną, więc jej mikrofale odwodniły go, przez co nie mógł dłużej utrzymywać ludzkiej postaci. Walka z Siłami Natury zostaje zakończona, kiedy Namorita pojawia się z nieprzytomnym Aqueductem śmiejąc się, że ten chciał ją pokonać strumieniem wody. Barrenos i jego ludzie uciekają helikopterem, ale Chord mówi, że nie ma po co ich łapać, skoro New Warriors nie będą mogli zeznawać przeciw nim, ponieważ są tu nielegalnie. Maddie przeprasza Robbiego za całe zamieszanie i mówi, że chciała zrobić coś ważnego, żeby poczuć, że żyje. Chord decyduje, że czas wracać do domu.

Budynek Ambrose'a w Nowym Jorku. Hellioni włamują się do środka, kiedy nagle zostają zaatakowanie przez nieznajomego przeciwnika. Pomimo przewagi liczebnej i swoich zdolności nie mogą sobie z nim poradzić, więc Jetstream sprowadza White Queen, która telepatycznie unieszkodliwia, jak się okazuje, Tai. Hellioni dziwią się, że staruszka sprawiła im tyle kłopotów. Emma mówi, że jej uczniowie będą mieli okazję pokazać się z lepszej strony, kiedy pozostali lokatorzy wrócą do domu.

Autor: Ozz

Galeria numeru

New Warriors #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.