Avalon » Serie komiksowe » New Warriors » New Warriors #8

New Warriors #8

New Warriors #8

"Hard Choices" - part 2: "Devils At The Doorstep"

Postacie
Cytat

Punisher: "Ngghh - razor edge on that stupid skateboard got me! I called it stupid? It serves as a shield and a weapon at the same time. Maybe I should get one."

Streszczenie

Nowy Jork. Punisher strzela do Night Thrashera, ale ten osłania się deskorolką, wskakuje na dach furgonetki, gdzie stoi przeciwnik, i rani go ostrzem. Frank uderza Dwayne'a kolbą, a on w odpowiedzi przebija mu nogę. Ranny Castle strzela z bliska do Taylora zrzucając go z samochodu, a następnie poleca swojej sterowanej głosem furgonetce, aby odjechała. Silhouette i ksiądz Janes zabierają Thrashera do kościoła, gdzie opatrują jego rany. Dwayne nie chce iść do szpitala, ponieważ najpierw zamierza się dowiedzieć, co oboje ukrywają przed nim i czego od nich chcą Bengal i Punisher.

Brazylia. New Warriors przedzierają się przez dżunglę z poszukiwaniu obozu Projektu Ziemia. Namorita opowiada o problemach i konfliktach dotyczących tutejszych lasów, kiedy nagle Chord zostaje pochwycony przez pnącza. Jedno z nich trafia Speedballa, który odbija się od drzewa i nokautuje Marvel Boya, a chwilę później również zostaje unieruchomiony przez rośliny. Nova, Firestar i mająca problemy z oddychaniem Namorita wzbijają się ponad poziom drzew, ale zanim mogą zdecydować, co dalej robić, Nita traci przytomność, a Richie zostaje przypalony ogniem, trafiony kamieniami i złapany przez rośliny. Do Angelici podlatuje manipulujący powietrzem Skybreaker i podobnie jak to zrobił wcześniej z Namoritą, sprawia, że dziewczyna nie ma czym oddychać. Jedyni przytomni New Warriors, Nova i Speedball, zauważają całą czwórkę Sił Natury, którzy chcą ich zabić, ale Omar Barrenos, szef Projektu Ziemia, stwierdza, że woli, aby młodzi bohaterowie się do nich przyłączyli. Baldwin natychmiast zgadza się, co wywołuje protesty Ridera, ale Robbie szybko tłumaczy mu, że wśród przybyłych właśnie ludzi znajduje się jego matka.

Akademia Emmy Frost. White Queen przesłuchuje swoich ludzi chcąc ustalić kto się kryje za ostatnimi włamaniami do systemów komputerowych Klubu Hellfire. Tymczasem w Egipcie, Meryet Karim nadzoruje przygotowania do użycia berła Ka ostrzegając swoich ludzi, że mają tylko jedną szansę na skorzystanie z mocy magicznego przedmiotu.

Nowy Jork. Przygotowujący się do kolejnego starcia z Night Thrasherem Punisher przegląda informacje o swoim przeciwniku zebrane przez jego komputer podczas poprzedniej walki. Analizując jego sprzęt zastanawia się, co kieruje Dwaynem i co ma on ukryte w schowku na pasie.

Brazylia. Pozostali New Warriors są zaskoczeni tym, że Speedball zdecydował, że drużyna przyłączy się do Projektu Ziemia. Barrenos przedstawia im siebie i resztę grupy, dzięki czemu wszyscy rozumieją motywy Robbiego zdając sobie sprawę, że wśród ekologicznych bojowników jest Madelyne Baldwin. Chord mówi, że Barrenos podobno został porwany, ale ten wyjaśnia, że akcja została sfingowana w celu zdyskredytowania ich przeciwników. Członkowie Projektu Ziemia mówią, że zrobią wszystko, co będzie konieczne, włącznie z użyciem przemocy, dlatego zatrudnili Siły Natury, czyli Terraformera, Skybreakera, Aqueducta i Firewall. Barrenos mówi, że ich kolejnym posunięciem będzie bezpośredni atak na ekipy wycinające las, zatrudniające ich korporacje oraz rząd Brazylii, a New Warriors im w tym pomogą.

Nowy Jork. Ksiądz Janes opowiada, jak podczas wojny w Wietnamie jego oddział zniszczył wioskę i zabił wszystkich jej mieszkańców oprócz jednego chłopca, który próbował uciec przed ogniem chwytając się odlatującego helikoptera. Janes jednak zrzucił go i skazał na pewną śmierć, ale jak się okazuje, Wietnamczyk nie zginął, lecz dorósł, stał się zabójcą i jako Bengal szuka zemsty. Ksiądz opowiada, że po tym wydarzeniu stanął przed sądem wojskowym i został skazany na dwadzieścia pięć lat więzienia. Tam zwrócił się ku religii i kiedy został wypuszczony po czternastu latach, został księdzem i zaczął służyć w parafiach w najgorszych dzielnicach, aby odpokutować za dawne winy. Silhouette mówi, że nie ma nic wspólnego z gangiem Midnight's Fire'a, ale być może Punisher tak sądzi. Thrasher mówi, że Castle rzadko kiedy się myli i ma również wątpliwości, czy będzie chciał uratować Janesa przed Bengalem, biorąc pod uwagę, że on sam walczy z przestępczością z powodu śmierci swoich rodziców. Nagle do kościoła wjeżdża furgonetka, z której wyskakuje Punisher, chwyta Silhouette i każe Taylorowi się poddać. Ten wyciąga ze schowka na pasie broń i celuje do Franka ostrzegając, że jeżeli dziewczyna zginie, on będzie następny.

Autor: Ozz

Galeria numeru

New Warriors #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.