Avalon » Serie komiksowe » New Warriors » New Warriors #7

New Warriors #7

New Warriors #7

"Hard Choices" - part 1: "The Heart Of The Hunter"

Postacie
Cytat

Speedball: "I'm really Robbie Baldwin. My mom's Madelyne Naylor Baldwin."
Chord: "The soap opera actress? Uhm... Tai watches her show... I don't..."

Streszczenie

Gdzieś w Nowym Jorku. Silhouette przychodzi do kościoła, aby pomodlić się za swojego brata, Midnight's Fire'a, który został oskarżony o zabójstwo trzech policjantów [New Warriors #2]. Tam spotyka księdza Janesa , który mówi, że nie widział jej tu od kilku miesięcy. Nagle pojawia się Bengal i atakuje mężczyznę. Silhouette uderza go jedną ze swoich kul i ucieka na zewnątrz. Tam przeskakuje nad furgonetką i niespodziewanie znika, pozostawiając za sobą ubrania. Zarówno Bengal, jak i siedzący w pojeździe człowiek, który śledził dziewczynę, są zdziwieni.

Dom Baldwinów w Springdale. Robbie ma za złe swojemu ojcu, że nie przejmuje się brakiem wiadomości od jego matki, która pojechała do Brazylii pracować dla Projektu Ziemia. Justinowi natomiast nie podoba się bunt syna, ale ten mówi, że to tylko na pokaz, ponieważ jeżeli rodzice byliby źli na niego, to mniej kłóciliby się ze sobą. Zdenerwowany wybiega z domu, zmienia się w Speedballa i postanawia poprosić o pomoc innych New Warriors.

Dom Riderów w Queens. Nova szykuje się do odlotu na spotkanie drużyny. Mówi swojemu bratu Robbiemu, że nie powiedział rodzicom, że znów jest super-bohaterem, ponieważ uważa, że nie zaakceptowali by tego. W domu Astrovików w Saugerties Marvel Boy ma jeszcze większe problemy, ponieważ jego nienawidzący mutantów ojciec traktuje go jak wroga.

Manhattan. Firestar i Namorita są na zakupach, kiedy słyszą strzały. Szybko lecą sprawdzić, co się dzieje i znajdują uzbrojonego mężczyznę celującego do właścicieli sklepu. Ten wyjaśnia dziewczynom, że w karabinie ma ślepe naboje i że jego dwunastoletnia siostra, której nie widział od kilku tygodni, jest zmuszana tu do pracy. Nita i Angelica odlatują, nie będąc pewnymi, kto w tej sprawie ma rację, a kto nie.

Budynek Ambrose'a. Night Thrasher trenuje z Chordem czekając na pozostałych New Warriors. Kiedy wszyscy docierają na spotkanie, Speedball opowiada im o Projekcie Ziemia próbującym powstrzymać wycinanie lasów w Amazonii, o zaginięciu swojej matki i prosi o pomoc w jej odnalezieniu. Nagle w pokoju pojawia się naga Silhouette. Dwayne szybko podbiega do niej, a dziewczyna mówi, że ktoś chce ją zabić i po chwili traci przytomność. Chord zauważa, że Taylorowi wciąż zależy na Silhouette i przewiduje w przyszłości kłopoty, jeżeli ma rację co do jej prawdziwego pochodzenia. Thrasher mówi, że musi dowiedzieć się, skąd dziewczyna ma nadludzkie zdolności i co jej się stało. Speedball przypomina o swojej matce i między New Warriors dochodzi drobnej kłótni, aż wreszcie Marvel Boy stwierdza, że mogą się zająć obiema sprawami. Chord proponuje, że Dwayne zostanie z Silhouette, a on zabierze resztę grupy do Brazylii.

Egipt. W jednej z piramid Meryet Karim znajduje ciało, które nazywa swoim, a przy nim berło Ka. Za jego pomocą zamierza zdobyć władzę nad Egiptem, a potem całym światem.

Belem, Brazylia. Po kilkunastu godzinach załatwiania formalności i podróży New Warriors docierają do celu. Chord każe im przebrać się cywilne stroje. Marvel Boy początkowo opiera się, ale Firestar przekonuje go, że może zdradzić pozostałym swoją tożsamość tak, jak wcześniej jej. Speedball zmienia się w Robbiego i wszyscy są zdziwieni, że chłopak ma tylko piętnaście lat. Po zameldowaniu się New Warriors w hotelu, do recepcjonisty podchodzi czwórka super-ludzi, którzy zmuszają go do wyznania, że goście są przedstawicielami Fundacji Taylora, a potem zabijają go, stwierdzając, że jutro to samo czeka przybyszów.

Nowy Jork. Silhouette budzi się, opowiada Dwayne'owi o spotkaniu z Bengalem i wyjaśnia, że potrafi znikać w cieniach i ciemnych miejscach oraz przemieszczać się w nich. Mówi, że nie powinna była mieszać w to Taylora, ale on chce jej pomóc i wieczorem razem czekają w ukryciu przed kościołem. Wreszcie pojawia się ksiądz Janes oraz Bengal, który go atakuje. Night Thrasher zaskakuje zabójcę, pokonuje go i chce dobić ostrzem ukrytym w deskorolce, ale powstrzymuje go obserwujący walkę mężczyzna, który wychodzi ze swojej furgonetki. Punisher stwierdza, że Bengal poluje na Janesa, nie na Silhouette: dziewczyna natomiast interesuje jego.

Autor: Ozz

Galeria numeru

New Warriors #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.