Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Spider-Man » Ultimate Spider-Man #44

Ultimate Spider-Man #44

Postacie
Cytat

Spider-Man: "You took off my mask?!! Man! I am trying to keep a secret identity here!! I want to put on the mask and keep it on!! And every time I turn around someone somewhere finds out I'm Peter Parker!!"
Shadowcat: "We - uh - we didn't know your name."

Streszczenie

Gdzieś nad Westchester. Storm nie może się zdecydować, czy pomóc spadającym Spider-Manowi i Geldoffowi, czy ratować samolot, na którego pokładzie są Shadowcat i Marvel Girl. Jean mówi, że sama pomoże chłopakom, a Ororo zajmie się maszyną. Storm wytwarza deszcz, który gasi pożar w samolocie, a następnie chwyta go w trąbę powietrzną i zatrzymuje go. Marvel Girl tymczasem stara się utrzymać pojazd w całości i jednocześnie leci w dół, łapie Geldoffa, a potem w ostatniej chwili Spider-Mana.

Dom Parkerów w Queens. May z rozmowy telefonicznej z jednym z nauczycieli z Midtown High dowiaduje się, że Petera nie było na lekcjach już przed odwołaniem zajęć. Pyta się Gwen, czy wie gdzie on jest, ale dziewczyna mówi, że razem poszli do szkoły i potem już go nie widziała. May idzie do piwnicy, ale ta jest zamknięta, a z wewnątrz nikt nit odpowiada. Bierze więc gaśnicę, niszczy za jej pomocą zamek i wchodzi do środka. Nie znajduje tam jednak ani Petera, ani niczego, co mogłoby jej pomóc ustalić, gdzie on jest.

Szkoła Xaviera w Westchester. Profesor wybudza Spider-Mana ze snu i przedstawia mu siebie oraz resztę swoich X-Men. Storm opowiada mu, co się stało po tym, jak Geldoff zniszczył samolot, którym lecieli. Nagle Peter orientuje sie, że nie ma na sobie maski. Beast mówi mu, że chcieli sprawdzić, czy nic mu nie jest, ale ten zaczyna się denerwować, że chce utrzymać swoją tożsamość w tajemnicy, a wszyscy dowiadują się, że Spider-Man to Peter Parker. Shadowcat mówi mu, że tak w zasadzie, to znali jego nazwiska zanim go im sam nie powiedział. Chłopak zauważa Geldoffa, który wydaje się być odurzony i bardziej zadowolony niż był wcześniej. Xavier mówi, że wprowadził go jego umysłu radosne myśli, aby go uspokoić. Profesor opowiada, że wysłał swoich X-Men po Geldoffa, ponieważ Cerebro nie potrafił ustalić, czy jest on mutantem, czy człowiekiem, i uważał, że nie jest ani jednym, ani drugim. Teraz, po bliższych badaniach, Charlesowi udało się ustalić, że chłopak jest wynikiem nielegalnego eksperymentu, który polegał na wstrzyknięciu jego matce genu homo superior bezpośrednio do łożyska, kiedy była w ciąży z Geldoffem. Takie rzeczy są nielegalne w większości państw, również w Latverii, skąd chłopak pochodzi i Xavier uważa, że nikt nie mógł mieć pewności, jakie będą skutki takiego eksperymentu, więc ktoś musiał zrobić to tylko po to, aby sprawdzić, co się stanie. Ten ktoś według profesora uznał również, że doświadczenie zakończyło się niepowodzeniem, dlatego nikt się nie przejmował Geldoffem po jego urodzeniu i ostatecznie trafił on do amerykańskiej rodziny mieszkającej w Queens. Charles mówi, że zamierza użyć chłopaka jako dowodu istnienia nielegalnych eksperymentów na genie mutantów i dzięki temu dowiedzieć się, kto za tym stał i dopilnować, żeby sprawiedliwości stało się zadość. Spider-Man uważa, że Geldoff powinien mieć szansę na normalne życie. Profesor mówi, że w jego przypadku, nie ma takiego pojęcia. Nagle Peter nokautuje Beasta, zabiera chłopaka i ucieka. Po drodze pokonuje Cyclopsa i Colossusa i wreszcie wydostaje się z budynku. Tam czeka na niego Xavier i pyta się, co dobrego by to dało. Z powrotem w laboratorium, Spider-Man mówi, że tak tylko sobie pomyślał o próbie ucieczki. Profesor obiecuje, że nie zmusi Geldoffa do niczego, czego on nie będzie chciał zrobić. Chłopak mówi Peterowi, że nie chciał tak naprawdę wcześniej z nim walczyć i go wysadzać – po prostu się popisywał. Shadowcat pyta się Parkera, czy chce, aby odwieźć go do domu, co przypomina mu, że jest już późno.

Dom Parkerów. Peter rozmyśla o spotkaniu z X-Men wchodząc do swojego laboratorium w piwnicy. Tam czeka na niego May i mówi mu, że muszą porozmawiać.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Spider-Man #44

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.