Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Spider-Man » Ultimate Spider-Man #43

Ultimate Spider-Man #43

Postacie
Cytat

Spider-Man (podczas telepatycznej rozmowy z Charles Xavierem): "Hello?"
Storm: "He's gone."
Spider-Man: "How do you know? Maybe he says he is "hanging up" and he stays on the line."

Streszczenie

Midtown High. Nauczyciel zauważa, że wśród uczniów brakuje Petera Parkera, co dla niego jest tym dziwniejsze, że wcześniej widział go na korytarzu. Mary Jane mówi, że chłopaka rozbolał brzuch i musiał zwolnić się z lekcji. Nauczyciel każe mu przekazać, że nawet jeżeli ma najlepsze oceny, nie będzie tolerował jego nieobecności. Nagle przez szkolne radio dyrektor ogłasza, że w sąsiednim liceum PS 44 miał miejsce incydent z udziałem mutanta, więc zdecydował, że dzisiejsze zajęcia zostają odwołane, a uczniowie mają się zebrać na parkingu, skąd odbiorą ich rodzice.

Gdzie indziej. Marvel Girl, Shadowcat i Storm przedstawiają się Geldoffowi i mówią, że chcą z nim porozmawiać, ponieważ jest mutantem, ale ten mdleje. Spider-Man wyjaśnia, że chłopak nie lubi homo superior, więc nie przyjmie łatwo do wiadomości, że jest jednym z nich. Kitty pyta się, czy Peter jest naprawdę Spider-Manem i mówi, że jest jego wielką fanką, co potwierdzają pozostałe dziewczyny. Jean dziękuje Parkerowi, że próbował przemówić Geldoffowi do rozumu i załatwić sprawę spokojnie. Chłopak tymczasem odzyskuje przytomność, ale kiedy Marvel Girl mówi do niego telepatycznie, znów mdleje. X-Men zastanawiają się, czy oddać Geldoffa w ręce policji, czy zabrać ze sobą, zwłaszcza, że nie są pewne, czy rzeczywiście jest mutantem. Spider-Man dziwi się, słysząc to, więc Storm wyjaśnia, że cała sprawa jest dziwna, a Jean wzywa profesora Xaviera, który decyduje, że dziewczyny powinny przywieźć Geldoffa do szkoły, aby on ustalił kim naprawdę jest chłopak. Zauroczona Spider-Manem Shadowcat zaprasza również jego, co nie do końca podoba się pozostałym. Peter, upewniając się, że zostanie odstawiony na czas do domu, zgadza się.

Midtown High. Z rozmowy z innymi dziewczynami Mary Jane dowiaduje się, że Spider-Man pojawił się w sąsiednim liceum i zabrał ze sobą Geldoffa, ale nikt nie wie, co się z nimi stało dalej. Wkrótce po nią i Gwen przyjeżdżają Mary Watson i May Parker. Ta ostatnia pyta się, gdzie jest Peter. Mary Jane mówi, że gdzieś tu jest, ale Stacy stwierdza, że go nie widziała. May dzwoni do redakcji Daily Bugle, gdzie Ben Urich przełącza ją do Betty Brant, ale ta mówi, że Parker znajduje się pod innym wewnętrznym numerem i odkłada słuchawkę.

Samolot X-Men w drodze do Westchester. Shadowcat zadaje Spider-Manowi liczne pytania dotyczące zgubienia jego kostiumu i zdobycia nadludzkich zdolności. Marvel Girl komunikuje się z profesorem pytając się, czy były jakieś wieści od Wolverine'a. Peter mówi, że spotkał go kilka razy, więc dziewczyny pytają się go, czy wie, gdzie teraz jest, ponieważ zaginął. Nagle Jean orientuje się, że Geldoff się obudził. X-Men próbują go uspokoić, ale przestraszony chłopak wysadza część kadłuba samolotu. Marvel Girl próbuje utrzymać pojazd w całości, a Storm wylatuje przez wyrwę i zaczyna tworzyć tunel powietrzny, aby bezpiecznie posadzić maszynę na ziemi. Spider-Man i Geldoff zostają wyssani na zewnątrz i spadają na ziemię. Ororo chce ruszyć im na pomoc, ale jednocześnie słyszy wołania Jean i Kitty i nie wie, co ma zrobić.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Spider-Man #43

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.