Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man Family » Amazing Spider-Man Family #2

Amazing Spider-Man Family #2

Postacie
Streszczenie

Trzy lata temu Peter Parker dostarczył Jamesonowi fotografie ze zdemaskowanym Bodega Bandit. Przestępca ten w cwany sposób wymykał się policji, napadając na sklepy, aż nie natknął się na Spider-Mana. Dzisiaj wycinek z jego twarzą wisi w każdym sklepie - wszyscy sklepikarze znają jego twarz. Przez to Dave Freed często jest wyrzucany ze sklepów. Nie szuka zemsty - choć nienawidzi i Parkera, i Spider-Mana, wie, że oni tylko wykonywali swoją robotę. Nie przewidzieli tylko, że po wyjściu z pudła złodziej nie będzie mógł znaleźć pracy z powodu tego zdjęcia. Tak jak gdy ostatnim razem próbował - już miał robotę w garści, gdy facet, który miał go zatrudnić, zobaczył to zdjęcie i wszystko odwołał. Pomoc urzędników zakończyła się na tym, że dostał robotę sprzątacza w szkole, gdzie nawet dzieci wiedziały, kim niegdyś był, i kpiły z niego. Był coraz bardziej wściekły i sfrustrowany, a gdy któregoś dnia był świadkiem walki Spider-Mana z Schockerem, jako jedyny nie kibicował bohaterowi, ale cieszył się, gdy przestępca wygrywał. Nie został nawet do końca walki, którą Spidey rzecz jasna wygrał, bo uznał, że nie potrafi uczciwie żyć. Postanowił wrócić do starych metod, ale jego dawny dostawca broni nie chciał mu dostarczyć nowej - skoro już raz został złapany, może się to powtórzyć i wtedy mogliby dotrzeć i do niego. Wkurzony zaczaił się z metalową rurką, chcąc napaść na przechodniów, ale nie potrafił i uciekł. Nie mogąc być ani dobrym, ani złym człowiekiem, Dave został lumpem - zbierał śmieci, spał na ulicy, ludzie przestali go nawet zauważać. Oprócz jednego.

 

Peter Parker przynosi do Dextera Benneta fotografię, której może użyć do artykułu pokazującego, że obietnice burmistrza o pomocy najbiedniejszym to tylko puste słowa. Fotografia przedstawia zarośniętego nie do poznania Dave’a, śpiącego pod ścianą z reklamującymi miasto plakatami.

 

"Those Who Never Return!"

 

* Spider-Man [Peter Parker], Mary Jane Watson-Parker, Anna Watson, May Parker.

 

[Uwaga - ta historia toczy się w alternatywnej rzeczywistości MC2 - Demo]

 

Kiedy rodzice Petera zostawili go pod opieką Bena i May, wyjeżdżali tylko na tydzień. Ale on już nigdy ich nie zobaczył. Mary Jane przypomina sobie o tym za każdym razem, gdy ona i Peter zostawiają małą May pod opieką jej ciotki Anny, zawsze modląc się za tych, którzy już nigdy nie wrócą. Dzisiaj zostawiają córkę pod opieką Anny, bo oboje idą na wykłady. Jednak na ulicy są świadkami strasznej sceny - z przejeżdżającej furgonetki ktoś strzela do wychodzącej z domu kobiety, na oczach jej męża trzymającego ich dziecko. Peter dzwoni po policję i pogotowie i pędzi się przebrać, by po chwili ścigać furgonetkę jako Spider-Man. Mary Jane tymczasem zajmuje się dzieckiem postrzelonej kobiety i stara uspokoić jej męża, który krzyczy, że to jego wina - jest prokuratorem i żona często namawiała go, aby tak jak ona został prawnikiem jakiejś firmy, bo to bezpieczniejszy zawód, ale on nie słuchał jej i nie zważał na pogróżki przestępców. Mary Jane mówi mu, że to nie jego wina. Tymczasem Spider-Man dopada przestępców, rozbija ich furgonetkę i łapie jednego, który próbował wziąć zakładników. Niestety, pogotowiu nie udaje się ocalić postrzelonej kobiety. Gdy jest po wszystkim, wstrząśnięta Mary Jane biegnie do domu i mocno ściska swoje dziecko oraz męża, który już wrócił. Czasami modli się za tych, którzy już nie wrócą. Ale czasami jest wdzięczna, że znów może przytulić swoją córkę.

 

"The Spectacular Rider Man"

 

* Peter Parker, ludzie z Damage Control

 

Pasażer: “The F.F. - >pfft< Would you care about a hard working-folks on a bus if you had a flying car?”

 

Peter jedzie autobusem na rozmowę kwalifikacyjną, gdy na ulicę spada ręka robota. Okazuje się, że to robot zniszczony przez Fantastic Four, z którego usunięciem problem mają ludzie z Damage Control. Niestety, ponieważ nie umieją pozbyć się ręki, autobus nie może jechać dalej. Peter wysiada i oferuje pomoc, podając się za inżyniera. Podpowiada pracownikom sposób, w jaki mogą ruszyć chociaż palec, który zagradza autobusowi drogę. Niestety, coś idzie nie tak i palec wybucha. Peter ratuje szefa ekipy, niszcząc sobie garnitur. Do tego autobus odjeżdża bez niego. Na najbliższym przystanku jeden z pasażerów wysiada i dzwoni zawiadomić, że się spóźni. Dowiaduje się, że facet, z którym miał przeprowadzić rozmowę kwalifikacyjną - Peter Parker - nie stawił się na nią.

 

[Uwaga - ten komiks zawiera także przedruki the Amazing Spider-Man #113-115 - Demo]

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

Amazing Spider-Man Family #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.