Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man Family » Amazing Spider-Man Family #1

Amazing Spider-Man Family #1

Postacie
Streszczenie

Po śmierci wujka Bena Peter był załamany i nie miał nawet siły przyjść na pogrzeb. Obwiniał się o wszystko i zastanawiał, czynie powinien spalić kostiumu i nigdy już nie używać swoich mocy. Jednak doszedł do wniosku, że gdyby wujek żył, powiedziałby mu, że nie dostał tej mocy bez powodu, że powinien użyć jej do pomagania ludziom, być bohaterem. Peter postanowił spróbować. Na początek chciał wyprodukować naboje z siecią, ale próbując poprawić recepturę, doprowadził do wybuchu. Gdy jego ciotka wpadła do pokoju i zobaczyła go całego oblepionego pajęczyną, wybuchła śmiechem, myśląc, że nie udał mu się jakiś eksperyment. Nie była zła - właśnie dobra porcja śmiechu była jej teraz potrzebna.

 

W nocy Peter wymknął się na swoja pierwszą akcję jako Spider-Man. Był wtedy pełen lęków i wątpliwości, ale fakt posiadania mocy dodawał mu pewności siebie. W pewnej chwili zauważył dwójkę łobuziaków, które dla zabawy ukradły kobiecie torebkę. Zagrodził im drogę i nieźle nastraszył, ale przestraszył również kobietę, która poszczuła go psem. Na domiar złego pojawiła się policja i chciała go aresztować. Peter chciał użyć przeciw nim swojej pajęczyny, ale w akurat załadowanych nabojach coś musiało być zmieszane nie tak, bo wyrzutnie eksplodowały. Policjanci myśleli, że zdetonował jakaś bombę i zaczęli do niego strzelać, więc uciekł czym prędzej.

 

Następnego dnia Peter myślał, że w szkole zdoła zapomnieć o wujku Benie, ale niestety - wszyscy wiedzieli, co się stało, i unikali go. Jedynym nieuświadomionym był Flash Thompson, dopóki Liz Allen nie okrzyczała za dokuczanie Peterowi.  Sama zapewniła Parkera, że bardzo jej przykro z powodu jego wujka. Peter zapytał, czemu w ogóle ją to obchodzi, powiedziała, że może nie są przyjaciółmi, ale przecież znają się bardzo długo. Peter odburknął podziękowania i odszedł.

 

Po powrocie do domu Peter zastał ciotkę siedzącą nad rachunkami i martwiącą się o finanse. Zaoferował jej, że pójdzie do pracy, ale się sprzeciwiła. Powiedziała mu, że życie czasami jest ciężkie, ale nie chodzi w nim o to, żeby przetrwać, tylko żeby sprawić, aby warto było żyć. Przeszła wiele trudnych chwil w swoim życiu i wie, że podniesie się w końcu nawet ze śmierci Bena.

 

Po naprawie kostiumu i wyrzutni Peter znów wybrał się na wyprawę jako Spider-Man. Dużo myślał o tym, czy mógłby zarobić na swoim superbohaterstwie, aby wyciągnąć ciocię z finansowego dołka, i uznał, że w tym celu musi stać się sławny. Udał się więc do centrum i wylądował na szczycie mostu, z którego potem miał problem z zejściem z powodu lęku wysokości. Dostawszy się do centrum i o mało nie w wpadłszy pod koła samochodu, znalazł pierwszy cel w postaci płonącego budynku. Marzenia o sławie ustąpiły miejsca paraliżującemu strachowi, ale gdy usłyszał starszą kobietę krzyczącą, że w środku jest uwięziona jej córka z dzieckiem, wbiegł po ścianie do środka i wyniósł oboje. Przez następnych kilka minut ratował wszystkich mieszkańców budynku, nie myśląc o tym, że naraża własne życie. Gdy wdzięczni ludzie otoczyli go, uciekł speszony. Dopiero po chwili dotarło do niego, że mógł zginąć, i musiał zwymiotować. Ale wtedy zrozumiał, że nie pomógł tym ludziom dla sławy czy dla zabawy, ale dlatego że to była to właściwa rzecz i że właśnie tego chciałby wujek Ben.

 

Następnego ranka ciocia May zapytała go, czemu w nocy się wymknął, ale usłyszawszy, że Peter nie chce jej okłamywać, ale też i powiedzieć, uznała, że przymknie na to oko, jeśli obieca nie robić tego za często.

 

The Amazing Ape-Rachnid Spider-Monkey: „Final Chapter”

 

* Spider-Monkey, Ape X

* Doc Ook

 

Spider-Monkey: “Uncle Ben always said with great power comes great responsibility. He also said a lone gunman didn’t kill Kennedy.”

 

Spider-Monkey jest uwięziony pod stertą gruzu, który stara się unieść. Wspomina wszystko, co w życiu przeszedł - jego historia od historii Spider-Mana różni się tym, że radioaktywny pająk schował się w jego bananach i ugryzł go dopiero w domu. Nie może uwierzyć,  że to się może tak skończyć - on zginie przygnieciony, a Doc Ook, który właśnie ucieka z Serpent Crown, użyje jej do podbicia świata i ożeni się z ciocią May. Zaczyna motywować się wewnętrznym monologiem i w końcu myśli, że udało mu się podnieść złom. Tak naprawdę zrobił to jednak Ape X, który śledził go wraz ze Speedballem - odebrali też Serpent Crown Ookowi, który teraz szaleje na mieście. Spidey i Ape X śpieszą go powstrzymać.

 

[Ta historia to parodia the Amazing Spider-Man #33, ciąg dalszy możecie znaleźć w Marvel Apes #1 - Demo]

 

Mr. & Ms. Spider-Man: „Family Ties”

 

* Spider-Man [Peter Parker], Mary Jane Watson Parker

* Lizard [Curt Connors], Martha i Billy Connors

 

[Ta historia dzieje się w alternatywnej rzeczywistości MC2, świecie Spider-Girl - Demo]

 

Spider-Man walczy z Lizardem w kanałach, próbując wyperswadować mu zniszczenie chemikaliów, które mogą ocalić rodzinę jego ludzkiego alter ego, ale również zaszkodzić środowisku i zabić drogie Lizardowi gady. Lizard ma przewagę oraz wsparcie węży i krokodyli, które albo znalazł w kanałach, albo ukradł z zoo, więc Peter zaczyna się bać, że może już nie zobaczyć swojej rodziny. Kilka godzin wcześniej on i MJ szykowali się do wspólnej kolacji z Connorsami. Peter czuł się nieswojo, bo postanowił unikać sytuacji, w których musiałby znów założyć kostium - jak nagła przemiana Curta w Lzarda, ale gdy dotarli na miejsce okazało się, że Curta nie ma jeszcze w domu. Jego żona, Martha, wyjawiła im, że Curt pracuje dużo, bo podejrzewa, że woda, którą pili w ich domu na Florydzie, mogła być zatruda, a ona i Billy mają wskazujące na to objawy. Państwo Parker postanawili odwiedzić Curta w jego laboratorium, ale zastali je w demolce, a Peter znalazł notatki, z których wynikało, że Connors wynalazł sposób na oczyszczenie wody, ale mógł on zaszkodzić środowisku - i to zapewne spowodowało przemianę w Lizarda. Z błogosławieństwem MJ Peter ruszył za nim i znalazł go w kanałach. Teraz walczy z nim i jego gadami. MJ w tym czasie zapewnia Martę, że Peter został pomóc Curtowi w badaniach, i stwierdza, że obie mają niezwykłych mężów - nigdy nie wiadomo, kiedy znów porwie ich praca. Spider-Man tymczasem wreszcie przekonuje Lizarda, że Connors nie chce skrzywdzić jego rodziny - zmienił się w niego, bo nie potrafił stanąć przed wyborem ratowania rodziny jednego z nich przez zranienie rodziny drugiego. Lizard zmienia się z powrotem w Connorsa. Później Peter opowiada Mary Jane, że wspólnie z Curtem zamierzają zacząć poszukiwania od początku, i stwierdza, że bardzo cieszy go jej wsparcie. Ale i tak Spider-Man zszedł na dalszy plan, od kiedy w jego życiu pojawiła się mała May.

 

Aunt May, the Agent of F.E.A.S.T.: „Birthday Girl”

 

* May Parker, Martin Li, Horacio, Kyle

* Samatha i jej ojciec

* Spider-Man [Peter Parker]

 

W F.E.A.S.T. trwają przygotowania do urodzin Samanthy, jednej z dziewczynek, która korzysta z pomocy ośrodka. Jest jednak problem, bo jubilatka przyszła za wcześnie, znalazła przygotowaną przez May listę do gry w poszukiwanie słodyczy i teraz zapewne szuka ich po mieście. Co prawda Martin Li uważa, że nie ma o co się martwić, ale May i tak postanawia poszukać jej w sklepach, do których zaprowadzić ją miały kolejne wskazówki. Przy okazji dzwoni do Petera, by zawiadomić go, że z tego powodu się spóźni, i podziękować, że zgodził się robić zdjęcia na przyjęciu. Pierwszym przystankiem jest piekarnia, gdzie akurat sklepikarz zauważył, jak młody chłopak próbuje coś ukraść. Ponieważ May rozpoznaje w chłopcu Kyle’a, jednego z dzieciaków, które przychodzą pograć czasami do F.E.A.S.T., ostrzega go, że jeśli nie odda tego, co ukradł, nie będzie mógł tam więcej przychodzić. Okazuje się jednak, że poszukiwana dziewczynka łatwo rozwiązała pierwszą zagadkę i wyszła dwadzieścia minut temu. Jednak na następnym przystanku, w sklepie z kapeluszami, nie pojawiła się wcale. May dzwoni do Petera i prosi, żeby przyjechał jej pomóc w poszukiwaniach, gdy zaczepia ją Kyle. Trochę nieśmiało wyznaje, że widział Samantę - kiedy wychodziła z piekarni, zagadał ją jakiś facet, ona na niego nakrzyczała i uciekła, a on zaczął ją gonić. Idąc we wskazanym kierunku, May dzwoni na policję i po raz trzeci do Petera. Zaraz po telefonie w oczy rzuca się jej jakiś facet siłą ciągnący dziecko do taksówki, ale okazuje się, że to nie Samatha, tylko córka gościa, który wychodzi ze skóry, próbując dostarczyć ją do dentysty. Chwilę po tym spotkaniu May słyszy dziwne odgłosy dobiegające z zaułka. Tam znajduje Samantę i jej ojca, śpiewającego urodzinową piosenkę, z czego ta nie jest w żadnym razie zadowolona. Na miejsce dociera też Peter jako Spider-Man, ale na razie nie interweniuje. Gdy May przypomina ojcu Samathy, że ma sądowy zakaz zbliżania się do córki, ten zaczyna się złościć. Gdy May wyciąga pieprz w sprayu, a facet zaczyna jej grozić, Spider-Man wkracza do akcji. Co niestety kończy się tak, że dostaje sprayem po oczach. Jednak jego sama obecność wystarcza, aby facet się uspokoił. May wyjaśnia mężczyźnie, że rozumie, jak musi się czuć, ale przez jego problemy z prochami jego córka straciła dom, a on trafił do więzienia - musi zasłużyć, aby móc ją znowu widywać. Mężczyzna mówi, że po prostu nie chciał, żeby Samantha myślała, że zapomniał o jej urodzinach, i jeszcze raz daje jej prezent, przepraszając za wszystko. Wracając do F.E.A.S.T., May i Samatha spotykają Petera, który wygląda, jakby płakał.

 

[Uwagi: Komiks ten zawiera także przedruki the Amazing Spider-Man #300 i dwóch ostatnich stron the Amazing Spider-Man #299]

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

Amazing Spider-Man Family #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.