Avalon » Serie komiksowe » War Machine vol. 2 » War Machine vol. 2 #9

War Machine vol. 2 #9

Postacie
Zapowiedź

Patriota czy zdrajca? Bohater czy zabójca? Człowiek czy maszyna? Te pytania nie są oczywiste w świetle ostatnich losów Jamesa Rhodesa. W tym numerze zobaczymy jego walkę z nowym Ultimo!

Streszczenie

Park Narodowy Basinville w Arizonie. Starsze małżeństwo udaje się na piknik, mężczyzna jednak jest zbyt zajęty oglądaniem transmisji meczu baseballowego. Nagle jednak przekaz zostaje zerwany, a transmitować zaczyna Ultimo. Wyjaśnia, że jest sztuczną inteligencją zaprogramowaną, by zniszczyć wszelkie życie na świecie, i to właśnie zamierza zrobić. Ujawnia, że zapoczątkował subatomowy proces, którego celem jest przemienienie całej roślinności w parku w metal. W ciągu dwóch tygodni cała flora na świecie zostanie przetransformowana, a bez fotosyntezy z atmosfery szybko zniknie tlen. Wcześniej jednak wielu ludzi umrze z głodu lub zginie, nabijając się na śmiercionośne trawniki. Małżeństwo zauważa zbliżającą się ku nim "falę" przekształcającej się roślinności i uciekające przed nią zwierzęta. W ostatniej chwili zjawia się War Machine, który stawia między parą a "falą" ścianę ognia, zapewniając, że powstrzyma to ją na kilka minut. Gdy odlatuje, Ultimo postanawia ujawnić, czemu to robi. Wyjaśnia, że próbując go powstrzymać, Rhodes zniszczył jego bazę danych i matrycę emocjonalną, dlatego wdarł się do jego systemów. Teraz zamierza pokazać wszystkim, co tam zobaczył – wszystkie zbrodnie popełnione przez ludzkość.

Widząc tę transmisję, lecący do Arizony Iron Patriot żąda wyjaśnień, Suzi Endo informuje go więc, że w parku uwięzionych jest ponad dwustu cywili, z których wielu potrzebuje opieki medycznej, a War Machine i pozostali byli West Coast Avengers próbują spowolnić rozwój "metalowego lasu". To jednak nie interesuje Osborna, który chce wiedzieć, o co chodzi z Rhodesem i Ultimo. Suzi zapewnia, że przekaz informacji nie był dobrowolny, wtedy Norman wskazuje na przekaz z jednej z kamerek obserwujących rozwój sytuacji w parku, który pokazuje Jamesa "podłączonego" do płynnego metalu tworzącego teraz "ciało" robota.

Widząc to, Cybermancer próbuje napisać program, który umożliwiłby im odłączenie Rhodesa. Osborn nie zamierza czekać i atakuje War Machine'a, nie zważając na ostrzeżenia Suzi, że może w ten sposób zabić herosa. Na szczęście nic takiego nie ma miejsca, a Rhodey kontratakuje, asymilując części ze stojącej nieopodal koparki – w tym gigantyczną łopatę, którą zaczyna okładać Iron Patriota.

Udaje mu się chwilowo powalić Osborna, gdy jednak ma szansę go zabić, zatrzymuje się. Osborn zgaduje, że War Machine sprawdził swoją bazę danych i odkrył, że za każdym razem, gdy kogoś zabił, albo nie był w pełni zmysłów, albo jedynie służył swemu krajowi. I rzeczywiście, system odradza Rhodesowi wyeliminowanie Normana, ten jednak nie zamierza przyznawać mu racji. Na szczęście wtedy na miejscu zjawiają się Ronin i Wonder Man, których nic nie powstrzymuje.

Clint trafia w Osborna strzałą elektromagnetyczną, chwilowo go powalając, nim jednak wystrzeli kolejną, tym razem pokrytą Vibranium, Rhodey zatrzymuje go. Wtedy atakuje ich Ultimo, War Machine każe więc przyjaciołom zająć się ewakuacją cywilów, samemu "absorbując" zbroję Iron Patriota i wykorzystując ją jako gigantyczne działo. Udaje mu się wybić wystarczająco dużą dziurę w "ciele" robota, by dotrzeć do jego układu nerwowego, dzięki czemu może dokończyć to, przed czym Osborn go powstrzymał. Wyjaśnia, że Ultimo chce zniszczyć ludzkość, podłączył się bowiem do jego systemu i odkrył w jego pamięci wszystkie zbrodnie, które Rhodey próbuje pomścić, to jednak jedynie część prawdy. Następnie "pokazuje" robotowi obrazy swojej rodziny i przyjaciół – wspomnienia szczęśliwszych czasów.

Nagle z Ultimo wyłania się Morgan Stark, który ma jednak złe wieści – jako, że robot podłączył się do pamięci Rhodesa, zna całą jego przeszłość i to, jak potoczyły się losy ludzi, których mu pokazał. Dlatego wspomnienia Jamesa w niczym im nie pomogą. Rhodey zamierza więc wykorzystać wspomnienia Iron Patriota – jedynej poza nim osoby, która jest na miejscu i która ma możliwość podłączenia się do Ultimo. Norman protestuje, przypominając, kim naprawdę jest, James stwierdza jednak, że nawet Osborn był kiedyś człowiekiem i prosi, by spróbował dokopać się do wspomnień z tego czasu. Dowódca H.A.M.M.E.R. przypomina więc sobie uczucia, które towarzyszyły mu, gdy trzymał w rękach swego nowonarodzonego syna, a to wystarcza, by Ultimo usunął Starka ze swojego ciała i zaczął formatować swoją pamięć, pozbywając się agresywnego oprogramowania. Rhodey gratuluje Iron Patriotowi uratowania świata, ten jednak z zaskoczenia powala War Machine'a i zaczyna kontrolować Ultimo.

Autor: S_O

Galeria numeru

War Machine vol. 2 #9 War Machine vol. 2 #9 War Machine vol. 2 #9 War Machine vol. 2 #9 War Machine vol. 2 #9 War Machine vol. 2 #9 War Machine vol. 2 #9 War Machine vol. 2 #9 War Machine vol. 2 #9 War Machine vol. 2 #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.