Avalon » Serie komiksowe » Dark Reign: Hawkeye » Dark Reign: Hawkeye #5

Dark Reign: Hawkeye #5

Postacie
Zapowiedź

Ben Urich jest coraz bliżej odkrycia tajemnicy Dark Avengers, ale czy coś może powstrzymać szalonego Bullseye'a?

Streszczenie

Kingmaker z przerażeniem patrzy, jak jego syn wstaje ze stołu operacyjnego. Lester chwyta skalpel i rzuca nim w głowę lekarza. Następnie kopniakiem pozbywa się jednej z pielęgniarek. Druga próbuje walczyć, ale nie stanowi ona większego wyzwania. Tymczasem Kingmaker wzywa przez interkom Solo. Ten nie chce mu pomóc, ponieważ czuje się oszukany. Kaleka przekonuje go, że to wszystko to kolejna część planu. Bullseye rzuca strzykawką, ale zostaje ona złapana przez teleportującego się na miejsce antyterrorystę. Zamiast jednak stanąć do walki żąda odpowiedzi od swojego szefa. Hawkeye tymczasem rzuca kolejnym narzędziem chirurgicznym, ale Solo teleportuje siebie i Kingmakera.

Newark. Przyjaciel Uricha szuka informacji o Kingmakerze i Bullseye'u. Wychodzi na to, że obaj byli w tajnych oddziałach N.S.A. w tym samym czasie i obaj siedzieli w jednym więzieniu, do czasu, aż Lester z niego uciekł i spalił je. Wniosek, jaki się nasuwa, jest taki, że ta dwójka współpracuje ze sobą. Razem reaktywowali P.T.S.F. i zabili swojego byłego szefa, senatora. Problem w tym, że Urich od swojego informatora wie, że Bullseye nie zabił polityka, a jedynie Kingmaker chce, aby wszyscy tak myśleli. To wszystko, co były agent może zdobyć i w zamian chce, aby reporter nigdy więcej do niego nie przychodził. Po wyjściu dziennikarz dostaje telefon od swojego informatora. Mają się spotkać za dwie godziny.

Solo i Kingmaker udają się na lądowisko. Tam kaleka każe swoim ludziom uruchomić autodestrukcję bazy oraz aby wszyscy ruszyli zabić jego syna. Solo żąda odpowiedzi. Jego szef wsiada do samolotu, mówiąc mu, że jeśli przeżyje, to spotkają się w punkcie zbiórki i tam dostanie wszystkie informacje. Lester stoi na balkonie i obserwuje odlot samolotu. Widzi zbiórkę żołnierzy i cieszy się, że wszystkie cele zebrały się w jednym miejscu. Za jego plecami teleportuje się James i strąca go z balkonu. Bullseye spada na stół pełen narzędzi. Chwyta gwoździe i przy ich pomocy eliminuje wszystkich żołnierzy. Solo ponownie teleportuje się za plecy i kopniakiem powala przeciwnika. Lester podnosi pistolet, ale kiedy strzela, Bourne teleportuje się. Kula zaczyna odbijać się po całym pomieszczeniu, aby ostatecznie trafić Solo w plecy, kiedy ten teleportował się po raz kolejny za Hawkeye'a. Ten chce go wykończyć, ale ranny antyterrorysta teleportuje się po raz ostatni. Avenger wsiada do swojego Quinjeta i w ostatniej chwili opuszcza bazę. Każe komputerowi namierzyć samolot, który wyleciał stąd chwilę wcześniej. Po chwili dogania swojego ojca. Ten na powitanie wystrzeliwuje w niego rakietę. Lester manewruje w taki sposób, aby podprowadzić pocisk z powrotem do przeciwnika, ten jednak uruchamia wabiki i rakieta eksploduje, nie robiąc nikomu krzywdy. Kingmaker czuje się bezpieczny, ponieważ wie, że samoloty Avengers są nieuzbrojone. Bullseye przypomina mu więc, że w jego rękach wszystko jest bronią, także samolot. Następnie wlatuje w pojazd ojca, oczywiście katapultując się tuż przed eksplozją. Samolot Kingmakera rozbija się na wyspie, na której po chwili na spadochronie ląduje też Lester. Odnajduje on ojca. Ten, w płonącym wraku, błaga syna o życie. Hawkeye jednak spokojnie siada i ma zamiar popatrzeć na widowisko do końca. Tym razem będzie miał pewność, że jego ojciec się spalił.

W parku Ben podchodzi do ławki, na której siedzi jego informator. Chwilę kręci się wokół, aby upewnić się, czy nikt go nie śledzi. Tymczasem na cel bierze go snajper. Napastnik próbuje połączyć się z Kingmakerem, aby potwierdzić rozkaz eliminacji reportera, jego szef jednak nie odpowiada. Tymczasem Urich podchodzi do swojego informatora i ze zgrozą odkrywa, że ten nie żyje. Dziennikarz rzuca się do ucieczki. Na ulicy odbiera telefon od Robertsona. Informuje przyjaciela, że jego źródło informacji wyschło i z reportażu nic nie będzie.

Na bezludnej wyspie Lester odbiera wiadomość od Normana. Ten żąda informacji, co się dzieje. Hawkeye miał do załatwienia pewną sprawę rodzinną i wszystko już wyjaśnił. Teraz ktoś musi po niego przysłać transport.

Autor: Spell

Galeria numeru

Dark Reign: Hawkeye #5 Dark Reign: Hawkeye #5 Dark Reign: Hawkeye #5 Dark Reign: Hawkeye #5 Dark Reign: Hawkeye #5 Dark Reign: Hawkeye #5 Dark Reign: Hawkeye #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.