Avalon » Serie komiksowe » Dark Reign: Lethal Legion » Dark Reign: Lethal Legion #3

Dark Reign: Lethal Legion #3

Dark Reign: Lethal Legion #3

"Lethal Legion" - part 3

Postacie
Zapowiedź

Poznamy wszystkie tajemnice starcia Lethal Legion z Dark Avengers. Co zdecydowało o wyniku bitwy i jak ten dzień wpłynął na wszystkich złoczyńców Marvela?

Streszczenie

Livingston idzie zobaczyć się z kolejnym legionistą. Tym razem będzie to Mr. Hyde. Więzień jest bardzo agresywny. Nawet dziś zabił dwie osoby, jedną zgwałcił, a strażnikowi odgryzł rękę. Z tego powodu jest trzymany w specjalnej izolatce pod silną strażą. Jest to wielka dziura w ziemi, zabezpieczona kratami. Złoczyńca prowokuje strażników, ale powstrzymuje to prawnik. Pyta się Calvina, czy jedynym powodem, dla którego dołączył do grupy było to, że Osborn wsadził mu granat do ust. Zabo czuł się upokorzony tą sytuacją, a dodatkowo zniszczyło to jego wspaniałe uzębienie. Naprawa ubytków kosztowała go sporo wysiłku. Następne pytanie dotyczy jego kłótni z pozostałymi członkami zespołu. Hyde przyznaje, że często ścierał się z legionistami – oprócz Necry, z którą łączy go wspólna przeszłość. Kiedy złapali Osborna i Wonder Man pilnował go, szaleniec zakradł się tam i znokautował Simona. Kiedy zaczął się dobierać do więźnia, został zatrzymany przez Reapera. Doszło do walki, a pierwsza na miejscu zjawiła się Necra, więc to ją powinno się posądzać o uwolnienie Normana. W tym momencie Hyde niespodziewanie łapie nogę prawnika i zaczyna go wciągać do dziury. Na szczęście na miejscu są strażnicy i paralizatorami obezwładniają przestępcę, a następnie uwalniają gaz usypiający. To wydarzenie kończy spotkanie.

Oczywiście po tych wydarzeniach Livingston wraca do Necry. Ta jest oburzona oskarżeniami. Potwierdza, że spała kiedyś z szaleńcem, ale nie była wtedy w związku z Reaperem. Potwierdza także, że była pierwsza na miejscu walki, ale szybko się ona skończyła, kiedy Wonder Man odzyskał przytomność. Obaj bracia szybko rozprawili się z Hydem. Przed wtrącaniem się do walki powstrzymali ją Shark i Absorbing Man. Kiedy pojedynek się skończył okazało się, że więzień uciekł. Chwilę później mieli Dark Avengers pod drzwiami. Na koniec kobieta opowiada o swoich uczuciach do Reapera. Ona go naprawdę kocha, nie zależnie od tego, do jakich potworności się on dopuści. Nawet kiedy umarł, ona użyła magii voodoo, aby go ożywić.

Kolejny punkt programu to spotkanie z Grey Gargoylem. To chyba najspokojniejszy z więźniów. Siedzi w swojej celi i tworzy rzeźby z gipsu. Tylko jego nie było w pokoju, kiedy uciekł Osborn. Livingston wyjawia swoje wątpliwości więźniowi i zadaje proste pytanie: Gdzie był? W odpowiedzi więzień żąda amnestii w zamian za to, co wie. Jego informacje mogą podważyć pozycję Normana. Wie, że jego Avengers nie są tymi osobami, za które się podają. Aby tego dowieść opowiada, gdzie był tego feralnego dnia. Okazuje się, że umówił się na kolację z Moonstone. Na początku Paul próbował odnowić dawny związek, ale kiedy dostał kosza, przeszedł do rzeczy. Wyjawił kobiecie, iż wie, że ta teraz podaje się za Ms. Marvel. Karla udawała, że nic jej o tym nie wiadomo. Gargoyle domyślił się jednak, że pozostali Mściciele to także kryminaliści. Chciał dołączyć do drużyny - stoczył wiele walk z oryginalnymi Avengers czy Thorem, jednak nikt o tym nie pamięta i pominięto go nawet przy tworzeniu Thunderbolts. Zaproponował, że może stać się Thorem. Miał nawet swój młot i hełm. Karla po wyjściu z osłupienia zaczęła się śmiać, a Kiedy Paul się zdenerwował, kobieta uspokoiła go i poprosiła o wyjawienie wszystkich informacji, jakie posiada. Duval na ucho powiedział jej, czego się domyślił. Następnie dostał instrukcje, aby wrócić do kryjówki Legionu i uwolnić Normana, a o zapłacie porozmawiają po wszystkim.

Livingston myśli, że w końcu dowiedział się, kto zdradził, jest jednak w błędzie. Gargoyle chciał, ale tego nie zrobił. Kiedy wrócił do bazy, walka między Avengers a Legionem już trwała. Moonstone go wystawiła. Prawnik prosi więźnia, aby powiedział mu wszystko, co wie. Paul mówi, że według niego Boomerang to Hawkeye, Flying Tiger to Wolverine, Eel to Captain Marvel, a Spider-Man to Batroc. Po tych rewelacjach mecenas obiecuje skontaktować się z prokuratorem w sprawie ugody.

To koniec spotkań. Livingston udaje się na lądowisko, gdzie spotyka się z Osbornem. Prawnik ma nadzieję, że dyrektor H.A.M.M.E.R. jest zadowolony z jego pracy. Norman teraz wie, że żaden z Legionistów nie dysponuje żadnymi ważnymi informacjami. Po chwili przywożą też worek ze zwłokami Reapera. To on zdradził Legion. Na początku Dark Avengers potrzebowali rozgłosu. Koncepcja Lethal Legionu wydawała się najlepsza. Potrzebowali przeciwników tak złych, że nikt ich nie będzie żałował. Potrzebował kogoś na tyle szanowanego w przestępczym półświatku, aby mógł zorganizować odpowiednią grupę. Prawnik dziwi się, że Norman chciał zobaczyć ciało na własne oczy. W swoim raporcie jasno przedstawił sytuację – wszystkie nierozwiązane sprawy zostały załatwione, wliczając w to Erica. Osborn przyznaje, że nie przyszedł upewnić się, że szaleniec nie żyje. Przyszedł, aby upewnić się, że on żyje. W tym momencie Williams przebija adwokata od tyłu swoją kosą. Dopiero teraz wszystkie sprawy zostały rozwiązane, włącznie z tym, że Reaper musi codziennie kogoś zabić, aby podtrzymać zaklęcie voodoo. Mecenas zostaje wsadzony do worka i zawieziony do kostnicy. W ten sposób liczba ciał będzie się zgadzać. Teraz, kiedy wszyscy myślą, że przestępca nie żyje, może on pojechać do Europy i założyć tam bazę dla Normana. Ericowi szkoda jedynie Necry i jego brata. Dyrektor H.A.M.M.E.R. pociesza go. Necra była konieczną ofiarą, a Wonder Man był jak worek pieniędzy znaleziony na ulicy. Były Avenger, który zszedł na złą drogę. Idealny przykład na wykazanie błędów poprzedniego systemu.

Autor: Spell

Galeria numeru

Dark Reign: Lethal Legion #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.