Avalon » Serie komiksowe » Deadpool vol. 2 » Deadpool vol. 2 #14

Deadpool vol. 2 #14

Deadpool vol. 2 #14

"Wave of Mutilation" - Part 2: "Surrender the Booty"

Postacie
Zapowiedź

Deadpool przestał istnieć, pożegnał się, wjechał autem do oceanu. Wszyscy myślą, że jest martwy, ale on pożeglował dalej. A potem został piratem!

Cytat

Deadpool (do manekina): "…really? Me too! We have so much in common!"

Streszczenie

W sklepie z odzieżą, Kalani, czyli niewidoma pani nawigator, przebiera się w pirackie ciuchy. Tymczasem Deadpool nawiązuje rozmowę z pięknym manekinem i w końcu postanawia włączyć go do załogi.

 

Później, cała czwórka płynie pontonem do swego statku, lecz okazuje się, że go nie ma. Dochodzą do wniosku, że pewnie ukradli go piraci.

 

W zatoczce, kapitan Wackbeard cieszy się z nowej łajby i złota, które znajduje w ładowni. Wtedy na skale pojawia się Bob papuga i zapowiada zemstę swego przełożonego. Piraci zauważają płynący w ich stronę ponton, a na nim jakąś osobę. Zaczynają ją niemiłosiernie ostrzeliwać, lecz okazuje się, że był to manekin. Deadpool tymczasem jest już na pokładzie. Ucina każdemu z załogi rękę i pozwala żyć, by rozpowiedzieli wszędzie o jego osobie. Nagle kapitan Wackbeard ucina mu nogę. Wilson daje mu jeszcze kopa w tyłek, tak, że ten wylatuje za burtę i pada z utraty krwi.

 

Kiedy Deadpool budzi się, po zastosowaniu usta-usta przez Boba, wstawia sobie przepychacz do toalet zamiast nogi i postanawia ukarać wrogich piratów. Niestety nie mają amunicji ani paliwa. Tymczasem Wackbeard postanawia wziąć ich na wyczekanie. Deadpool przypomina sobie, że mają jeszcze torpedę, którą postanawia wykorzystać. Spuszcza ją na dno, tak, że ta uderza w zatopioną wcześniej atomową łódź podwodną. Eksplozja powoduje wielką falę, na której statek dociera do brzegu.

 

Zagrożenie Kallarki zostało zażegnane, lecz Wade nie sprawdził się jako pirat. Zostawia Boba z Kalani i skrzynią złota i odchodzi.

Autor: Jim J

Galeria numeru

Deadpool vol. 2 #14 Deadpool vol. 2 #14 Deadpool vol. 2 #14 Deadpool vol. 2 #14 Deadpool vol. 2 #14 Deadpool vol. 2 #14 Deadpool vol. 2 #14 Deadpool vol. 2 #14

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.