Avalon » Serie komiksowe » Marvels Project » Marvels Project #1

Marvels Project #1

Marvels Project #1

"The Marvels Project" - Part 1

Postacie
Zapowiedź

Centralny punkt obchodów 70-lecia Marvela. Kim jest tajemniczy starzec leżący w szpitalu w 1939 roku? I jaką rolę odegra w kształtowaniu się świata superbohaterów? Poza tym poznacie kluczowe momenty z początku działalności Sub-Marinera i oryginalnego Human Torcha, a także kulisy rozwoju programu superżołnierza.

Cytat

Namor na łodzi: "So many... So many of mine... You will pay."

Streszczenie

Prolog

Nowy Jork, 1938r.
W szpitalnym łóżku leży starszy mężczyzna. Opowiada on swoją historię doktorowi Thomasowi Halloway'owi. Opowiada o bohaterach, których spotkał w przyszłości, o rzeczach, które tam widział. Wspomina, że to wszystko zaczęło się właśnie w Nowym Jorku. Mężczyzna nazywa się Matt Hawk. Doktor wszystko to zapisuje, uważa bowiem, że to objaw starczej demencji, jednak z takim przypadkiem się jeszcze nie spotkał. Dlatego też mimo wszystko cieszą go te wizyty. Pewnego dnia dowiaduje się, że starszy mężczyzna zmarł. Po prostu zasnął i już się nie obudził. Zostawił jednak dla doktora paczkę, tak jakby wiedział, że nie będzie mógł jej przekazać osobiście.

W paczce tej znajdują się dwa rewolwery oraz maska wraz z dołączoną kartką. Halloway dopiero teraz uświadamia sobie, że Matt Hawk to Two-Gun Kid. Bohater Dzikiego Zachodu, o którym czytał, będąc młodym chłopakiem. Chłopakiem, który wychował się w więzieniu, mając za ojca naczelnika tego więzienia. Doktor żałuje, że nie powiedział Hawkowi, ile te opowieści dla niego znaczyły. Na kartce jest napisane jedno zdanie: "Od bohatera dla bohatera". Wygląda na to, że starszy mężczyzna to wiedział, a i te opowieści o bohaterach nie muszą być znów taką fikcją, jaką się wydają.

Część Pierwsza

Ocean Atlantycki, 1939r.
Na statku milionera Vincenta Astora przebywa prezydent Franklin D. Roosevelt wraz z kuzynem, Kermitem Rooseveltem. Rozmawiają na temat ich projektu na Brooklynie. Okazuje się, że syntetyczny człowiek, którego stworzyli, potrafi stanąć w płomieniach. Uważają, że może im to pomóc zdezorientować Niemców. Temat przenosi się na niemiecką łódź, która pojawiła się niedaleko Bermudów.

Morze Sargassowe, gdzieś na północny wschód od Bermudów
Niemiecka łódź wyciąga z morza sieci, w których oprócz ryb znajdują się również ciała martwych Atlantydów. Dla niemieckich naukowców badania ich fizjonomii są bardzo istotne. Nagle z morza wynurza się Namor, książę podwodnego świata Atlantydy. Właśnie spełnia się przepowiednia jego matki o powrocie "ludzi z powierzchni". W ładowni widzi setki ciał swoich rodaków. Jest zły, a oni wszyscy mu za to zapłacą.

Nowy Jork
Kilka tygodni po rozmowach na Atlantyku prof. Fineas Horton przedstawia swojego sztucznego człowieka, który w kontakcie z powietrzem staje w płomieniach. Prasa nazywa go Human Torch. Kilka dni przed pokazem dr Bradley, współpracownik Hortona, oskarża go, że ten daje się wykorzystywać ludziom Roosevelta. Profesor twierdzi, że od początku było wiadomo, dla kogo pracują.

Informacje o Ludzkiej Pochodni obiegają świat, co jest na rękę dla rządu. Jednak nie mógł on przewidzieć reakcji, jaka nastąpiła w Nowym Jorku. Na ulicach pojawiają się demonstracje przeciwko całemu projektowi. Profesor Horton mimo protestów i oporów jest zmuszony pozbyć się Human Torcha. Zostaje on zamknięty, a następnie zakopany i zalany betonem.

Nieznana lokacja, Niemcy
Tak jak przewidywano, informacje o Ludzkiej Pochodni docierają do Niemiec. Profesor Erskine, który zajmuje się badaniem Atlantydów, stwierdza, że teraz będą musieli dokonać jakiegoś przełomu w swoich badaniach, by przypodobać się SS oraz Himmlerowi.

Londyn, Anglia
Dwoje radiotelegrafistów odbiera zaszyfrowaną wiadomość. Jest na tyle ważna, że będą nią zainteresowani nie tylko ich przełożeni, ale również Amerykanie.

Nowy Jork
W mieście trwa ciężka atmosfera. Część społeczeństwa uważa, że zniszczenie Human Torcha to fikcja. Fikcją nie jest natomiast marsz Hitlera wzdłuż Europy. Naziści sieją strach i choć oddziela ich ocean, nikt nie czuje się w Stanach bezpieczny. Wyczuwa się, iż to tylko kwestia czasu.

Anglia
Nick Fury i Red Hargrove przekomarzają się o to, który pierwszy zobaczył barmankę. Na zewnątrz przygląda im się dwóch wojskowych. Pułkownik Ellis, dowódca obu mężczyzn, przedstawia im swojego towarzysza. Jest nim porucznik Sawyer, który poszukuje ochotników do pewnego zadania. Chodzi o pomoc niemieckiemu naukowcowi, który chce uciec do Ameryki.

Nowy York
Human Torch wydostaje się na powierzchnię. Okazuje się, że profesor Horton cały czas się z nim komunikował, nauczał go o świecie, o historii. Nie mogąc w pełni kontrolować swoich płomieni, sieje chaos i zniszczenie. Bardzo to przeżywa. Odlatuje w nieznanym kierunku.

Dr Halloway jest na miejscu największych zniszczeń. Widzi, jak grupa mężczyzn atakuje młodą kobietę. Staje w jej obronie i rozprawia się z nimi. Przez całą noc pomaga potrzebującym, stara się udaremnić plądrowania. Cały czas ma w głowie słowa i historie Matta Hawka, który mówił, że wszystko zaczęło się właśnie w Nowym Jorku. Zastanawia się, czy to właśnie był początek i czy Hawk przypuszczał, że zacznie się od ognia i zniszczeń.

W swoim domu Halloway nie pierwszy już raz stwierdza, że Hawk wiedział o nim więcej, niż on sam. Tego dnia po raz pierwszy bowiem zadziałały impulsy i czysta akcja, od której zawsze preferował spokojne planowanie. Stało się dla niego jasne, że nic już nie będzie takie samo.

Autor: Sc0agar4k

Galeria numeru

Marvels Project #1 Marvels Project #1 Marvels Project #1 Marvels Project #1 Marvels Project #1 Marvels Project #1 Marvels Project #1 Marvels Project #1 Marvels Project #1 Marvels Project #1 Marvels Project #1 Marvels Project #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.