Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #603

Amazing Spider-Man #603

Amazing Spider-Man #603

"Red-headed stranger: Reconstructing Peter"

Postacie
Zapowiedź

Chameleon może sprawić, że Nowy Jork pogrąży się w niewyobrażalnym horrorze. Gdy nigdzie w pobliżu nie widać Spider-Mana, jedyną osobą, która może powstrzymać przestępcę, jest... Mary Jane Watson?

Streszczenie

Chameleon rozmawia przez telefon z Glory. Kobieta przypomina mu o spotkaniu na komendzie. Chłopak zapewnia ją, że zdąży. Przeglądając rzeczy Parkera znajduje zdjęcie Gwen Stacy i album szkolny. Do pokoju wchodzi Michelle i mówi, że muszą porozmawiać. Daje Peterowi dwa tygodnie na znalezienie innego mieszkania. Mężczyzna, nie zwracając uwagi na jej słowa, podchodzi do dziewczyny i ją całuje.

Flo's Diner. MJ jest zaskoczona, widząc Parkera czekającego na nią. Dziewczyna mówi, że Harry mieszka na zapleczu swojej kawiarni. Chłopak jest zły na Mary Jane, że dowiedziała się dopiero teraz. Rozmowa zamienia się w kłótnię. Dmitri wyciąga zdjęcie Gwen i mówi MJ, że nie jest nią. Nagle za oknem pojawia się mężczyzna, który krzyczy, że chce porozmawiać z Mary Jane. Chameleon mówi dziewczynie, żeby została przy stoliku. Wychodzi na zewnątrz, wciąga mężczyznę w zaułek i grozi mu bronią. Zabiera również scenariusz, który ten miał przy sobie. Wraca do stolika i mówi MJ, że zajmie się Harrym.

Dwie godziny później Chameleon jedzie wozem transportowym do siedziby sztabu kryzysowego policji. Na miejscu czeka na nich Jameson, który wręcza odznaczenie dla Flasha Thompsona.

Godzinę później burmistrz rozrywa zdjęcia na strzępy. Uważa, że Thompson miał minę, jakby chciał go zabić. W jego rezydencji czeka na niego niespodzianka: nowy pancerz bojowy dla jego Anti-Spider Squad.

Parę minut później Chameleon dzwoni do swojego mocodawcy. Mówi, że druga połowa zapłaty ma być na jego koncie jutro przed południem, inaczej nie wykona zlecenia. Jego rozmówca stwierdza, że nie jest w stanie stawiać warunków, zwłaszcza, że nie wie, kim jest jego pracodawca. Dmitri każe mu zajrzeć za obraz na ścianie i kończy rozmowę. Zleceniodawca Chameleona odsuwa ostrożnie dzieło sztuki. Za nim do ściany przybita jest maska z jego twarzą.

W magazynie Dmitri sprawdza, czy ma wszystkie komponenty do swojej "brudnej bomby". Zanim zniknie, postanawia uporządkować jeszcze sprawy Petera Parkera. Zanosi kwiaty na grób wuja Bena. Przypomina sobie, co znalazł na temat jego śmierci w starych gazetach. Parę godzin później wchodzi do kawiarni Osborna.

Kryjówka Chameleona. Pokrywa zasunięta na basen z kwasem pęka. Ze środka wychodzi Peter Parker.

Autor: Selwa

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #603 Amazing Spider-Man #603 Amazing Spider-Man #603 Amazing Spider-Man #603 Amazing Spider-Man #603 Amazing Spider-Man #603

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.