Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #602

Amazing Spider-Man #602

Amazing Spider-Man #602

"Red-headed Stranger" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Chameleon powraca z misją, w której obiektem jego zainteresowania będzie J. Jonah Jameson. W międzyczasie Anti-Spider Squad w dalszym ciągu próbuje schwytać Spider-Mana, a Peter dostaje nową pracę, która albo przybliży go do Mary Jane, albo wręcz przeciwnie.

Streszczenie

Nowy Jork, kryjówka Chameleona. Chłopak siedzi przywiązany do krzesła i słyszy swój głos w ciemności, powtarzający jego ostatnie rozmowy telefoniczne. Po chwili z mroku wyłania się Dmitri. Nakłada na twarz nieszczęśnika lepką substancję, następnie przygotowaną w ten sposób maskę zakłada na twarz. Nieprzytomnego mężczyznę wrzuca do basenu z kwasem.

47 ulica. Spider-Man ściga mężczyznę, który ukradł diamenty. Kiedy go obezwładnia, ten wyciąga odznakę i mówi Parkerowi, że jest aresztowany. Peter zostaje otoczony przez Mandroidy. Po krótkiej walce Spider-Man ucieka przyczepiony do ściany autobusu.

W ratuszu Jameson otrzymuje wiadomość o niepowodzeniu swojego "Anti-Spider Squad". Gloria przedstawia burmistrzowi ostatnie sondaże. Obywatele są zadowoleni z jego polityki finansowej, zwłaszcza z oszczędności, jednak nie podoba się im jego wersja walki z terroryzmem. W tym momencie do jego gabinetu wchodzi Peter. Jameson jest niezadowolony z jego spóźnienia. Słysząc nazwisko Parkera, podsłuchujący pod drzwiami Dmitri uznaje, że znalazł właściwą ofiarę. Jameson podejmuje decyzję, że jutro zrobią zdjęcia w nowej siedzibie sztabu kryzysowego policji. Jego położenie jest tajne, ale będą mogli zrobić parę zdjęć wewnątrz. Jonah każe Grant przygotować wszystko.

Na korytarzu wściekła Gloria każe Peterowi okazywać należny burmistrzowi szacunek, inaczej zostanie zwolniony.

Po wyjściu z ratusza Parker zastanawia się, jak zniesie zachowanie jego pracodawcy i okaże mu szacunek, gdy nagle odzywa się jego pajęczy zmysł. Rozgląda się wokół, lecz w tłumie nie dostrzega żadnego kryminalisty. W tym momencie czuje delikatne ukłucie i osuwa się na ziemię. Po chwili na miejscu pojawia karetka. Chameleon wsadza uśpionego Parkera do środka i odjeżdżają razem. Nikt nie orientuje się, że cała scena została starannie zaaranżowana.

Do kawiarni Harry'ego wchodzi MJ. Osborn jest zaskoczony widząc przyjaciółkę z powrotem w Nowym Jorku. Modelka wyjaśnia, że wróciła na stałe. Proponuje mężczyźnie, aby poszli razem do klubu. Przed wyjściem musi tylko skorzystać z łazienki. Przypadkiem wchodzi na zaplecze i widzi ubrania i rzeczy Harry'ego rozrzucone po pomieszczeniu.

Peter odzyskuje przytomność w kryjówce Chameleona. Nagle na jego twarzy ląduje lepka substancja. Dmitri jest zaskoczony widząc, jak silnie miota się jego ofiara. Po chwili Parker przestaje się ruszać. Smerdyakov zdejmuje maskę z jego twarzy i zakłada ją. Ciało chłopaka wrzuca do basenu z kwasem. Nagle dzwoni telefon Parkera. Dmitri odbiera. MJ prosi Petera o spotkanie mówiąc, że coś złego dzieje się z Harrym. Chameleon prosi, aby podała czas i miejsce.

Autor: Selwa

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #602 Amazing Spider-Man #602 Amazing Spider-Man #602 Amazing Spider-Man #602 Amazing Spider-Man #602 Amazing Spider-Man #602 Amazing Spider-Man #602 Amazing Spider-Man #602

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.