Avalon » Serie komiksowe » Captain America: Reborn » Captain America: Reborn #2

Captain America: Reborn #2

Postacie
Zapowiedź

Wyścig po Steve'a Rogersa rozpoczęty! Bucky i Black Widow mogą liczyć na pomoc Avengers i Fantastic Four, za to Norman Osborn ma po swojej stronie H.A.M.M.E.R., hordy podwładnych Red Skulla i będącego asem w rękawie Doctora Dooma. A gdzie tak naprawdę jest oryginalny Kapitan?

Streszczenie

Rok 1944, zamek gdzieś w Niemczech. Cap wraz z oddziałem żołnierzy jest pod silnym ostrzałem. Steve doskonale pamięta ten dzień. Udało im się powstrzymać kolejny plan Red Skulla wezwania demonów, aby wesprzeć III Rzeszę. Większość jego oddziału nie wróciła do domu. Dlaczego ponownie przeżywa ten dzień? Zastanawia się, czy nie jest przywiązany do stołu w jakimś laboratorium, podłączony do jakieś maszyny, która tworzy te iluzje. Jednak to wszystko jest zbyt rzeczywiste i dzieje się dokładnie, tak jak wówczas. Rogers ratuje kolegów przed walącą się ścianą, po czym przystępuje do pojedynku z Master Manem. Czuje się jak obserwator, jak dodatkowa świadomość w jego ciele. Jednak kiedy się postara, potrafi kontrolować swoje ciało. W tym czasie zderza się w powietrzu z przeciwnikiem, a następnie wbija go w stojący poniżej samochód. Opiera się pragnieniu zmiany historii. Potrzebuje pomocy Reeda, albo innego geniusza, aby pomogli mu to rozgryźć. W tym momencie następuje kolejny przeskok i przenosi się do Gabinetu Owalnego, gdzie rozmawia z prezydentem. Kiedy towarzyszy politykowi w czasie spotkania z prasą, zastanawia się, jaki naukowiec może pomóc mu wrócić do swojego czasu.

W teraźniejszości James i Black Widow toczą swoją walkę. Cap ma na głowie Aresa, a Natasha – Venoma. Sytuację komplikują dodatkowo agenci H.A.M.M.E.R.. Z nimi Captain jakoś sobie radzi. Każdy rzut tarczą zdejmuje kilku z nich. Gorzej z bogiem wojny – tutaj może robić tylko uniki, co z czasem idzie mu coraz gorzej. Widow proponuje, że sama zajmie agresorów na tyle długo, aby jej partner mógł uciec i przekazać, że urządzenie zostało zabrane. Barnes odrzuca ten pomysł. Nie zostawi swojej dziewczyny. Bohaterowie na chwilę wymieniają się przeciwnikami, ale nie wychodzi im to na dobre. Po chwili zostają ogłuszeni.

W Baxter Building Reed bada Sharon. Asystuje mu Pym. Obaj panowie nie szczędzą sobie uszczypliwości. Mr. Fantastic po raz kolejny pyta, co robią Falcon i Vision. Wasp odpowiada, że starają się odnaleźć Jamesa i Natashę, którzy wczoraj zaginęli podczas misji. Badania wykazują coś nietypowego w strukturze krwi kobiety. Przypomina to dane, jakie Reed otrzymał od Tony'ego po autopsji Steve'a. Starka niepokoił przyspieszony rozpad komórek.

W więzieniu Osborn spotyka się z Sin i Crossbonesem. Chce namówić ich do współpracy. Brock nie jest tym zainteresowany i zasłania się swoimi prawami. W odpowiedzi słyszy, że zabił ikonę Ameryki i nikt nie upomni się o jego prawa. Może gnić w więzieniu do końca życia bez procesu. Norman zdradza, że wie o wszystkim od Zoli. Captain America, który walczyłby w jego Avengers, byłby jego wielkim atutem. Nawet, gdyby ciałem Capa władał Red Skull. Następnie wyjmuje kostiumy złoczyńców i pyta się, czy dobili targu.

Rok 1940. Steve patrzy na doktora Erskine'a. Naukowiec przeprowadza ostatnie badania na ochotniku przed eksperymentem. Cap zastanawia się, czy przeniósł się do tego momentu, ponieważ myślał o naukowcach. Czy to możliwe, że może kontrolować przeskoki? Chłopak pyta naukowca o podróże w czasie. Ten tłumaczy mu, że wszystko miałoby swoje następstwa, powstałaby alternatywna rzeczywistość. Jeśli chce wiedzieć więcej, może go umówić na spotkanie z Albertem Einsteinem. Następnie przechodzą do innego pomieszczenia, gdzie wszystko jest gotowe do rozpoczęcia eksperymentu. Rogers chce poddać się procedurze, a następnie powstrzymać Krugera. Już po chwili zamiast kościstego chłopaka mamy muskularnego żołnierza. Nie udaje mu się jednak ochronić Erskine'a. Po strzałach szybko łapie zamachowca. Następnie wraca do ciała profesora i żałuje, że nie zdążył na czas.

Helicarrier H.A.M.M.E.R.. James i Natasha klęczą związani przed Osbornem. Szydzą z wroga i chcą szybko wracać do celi. Norman włącza monitory, na których mają podziwiać jego ostatnie dzieło. W telewizji na wszystkich kanałach podają wiadomość dnia: podano nazwisko drugiego zamachowca, który dobił Steve'a Rogersa. To była agentka SH.I.E.L.D., Sharon Carter, która od teraz jest najbardziej poszukiwaną osobą na świecie. Iron Patriot chce uwolnić Black Widow, aby ta przekazała wiadomość. Ma odnaleźć Agent 13 i powiedzieć jej, że ma 24 godziny na poddanie się. Jeśli tego nie zrobi, będzie miała na sumieniu śmierć dwóch Captainów.

Autor: Spell

Galeria numeru

Captain America: Reborn #2 Captain America: Reborn #2 Captain America: Reborn #2 Captain America: Reborn #2 Captain America: Reborn #2 Captain America: Reborn #2 Captain America: Reborn #2 Captain America: Reborn #2 Captain America: Reborn #2 Captain America: Reborn #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.