Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #601

Amazing Spider-Man #601

Postacie
Zapowiedź

Życie prywatne Petera zmienia się na gorsze, gdy do Nowego Jorku wraca Mary Jane Watson. Tak. Mary. Jane. Watson.

Cytat

Sprzedawca: "Who's gonna buy all thems newspapers you just roont!"
Spider-Man: "I dunno. Who was buying them when they were new?"

Streszczenie

Ratusz. Trwa konferencja prasowa, na której burmistrz obwinia za ostatnie wydarzenia Spider-Mana. Reporterzy zwracają uwagę na zeznania Johnny'ego Storma, które oczyszczają Parkera ze wszelkich podejrzeń o współudział. Jameson nie jest ani trochę przekonany o ich autentyczności.

Mieszkanie Petera. Parker budzi się, przypominając sobie, że chyba umówił się na dziś z MJ. Nagle widzi leżącą obok siebie Michelle. Pyta ją, czy doszło do czegoś między nimi. Wściekła dziewczyna wychodzi z jego pokoju, po czym mówi mu, że może szukać nowego mieszkania.

W drodze do Queens Spider-Man zatrzymuje kieszonkowca, przyklejając go do kiosku. Sprzedawca ma mu za złe, że zniszczył gazety. Idąc do domu cioci May ma nadzieję, że będzie mógł wprowadzić się do swojego pokoju. Na miejscu okazuje się, że krewni cioci – Reilly'owie – postanowili zostać w Nowym Jorku na dłużej.

Manhattan. Peter chce spotkać się z Harrym, jednak dozorca mówi mu, że nie mieszka on już w swoim apartamencie i wystawił mieszkanie na sprzedaż. Parker zastanawia się, czy ma to związek z ostatnimi wydarzeniami. [TASM #595-599 - przyp. Selwa]

Siedziba DB!. Spidey próbuje porozmawiać z Betty Brant, czy mógłby się u niej zatrzymać na jakiś czas. Okazuje się, że dziennikarka znalazła już współlokatora i nie może pomóc Peterowi. Nagle ze swojego gabinetu wybiega Bennet i krzyczy, że Empire State Building płonie i chce mieć informacje z pierwszej ręki.

Na miejscu Spider-Man wchodzi do płonącego wieżowca. Znajduje grupę ludzi odciętą przez płomienie od strażaków. Peter wyrywa rury w męskiej toalecie i oczyszcza drogę z płomieni. Kilka minut później Spidey rozmawia ze strażakiem o przyczynie pożaru, ten mówi, że to prawdopodobnie zwarcie w przewodach elektrycznych. Parker pyta, czy w remizie są wolne pokoje. Rozbawiony strażak przytakuje, ale uprzedza, że praca jest bardziej zajmująca niż tłumy na Grand Central Station. Jego ostatnie słowa przypominają Peterowi miejsce i czas spotkania z MJ.

Grand Central Station. Peter patrzy na zegar. Do ósmej zostało jeszcze trochę czasu, więc nie spóźnił się na spotkanie z MJ. Teraz musi tylko wymyślić, co jej powie.

MJ budzi się w swoim mieszkaniu. Patrzy na zegarek i zdaje sobie sprawę, że cały dzień spędziła w łóżku. Włącza telewizor i słucha informacji o Spider-Manie ratującym ludzi z pożaru.

Parker wraca do mieszkania Michelle. Na miejscu znajduje leżące na talerzu ciastka i obwiązaną łańcuchem lodówkę."The Best Version Of Myself"

* Spider-Man, Jessica Jones, Danielle Cage
* Captain America, Ms. Marvel, Wolverine, Luke Cage, Ronin
* w retrospekcji: Sandman

Kryjówka Avengers. Jessica pyta się, czy Peter pamięta ją z czasów szkolnych. Parker próbuje wybrnąć z pytania. Jones przypomina mu, że widziała jego pierwsza walkę z Sandmanem [The Amazing Spider-Man #4 - przyp. Undercik]. Jakiś czas po tym zajściu zapadła w śpiączkę, podczas której otrzymała moce. Kobieta mówi Spider-Manowi, że to właśnie na nim się wzorowała, stając się superbohaterką, za co mu dziękuje. Peter proponuje jej, aby wróciła do tego zajęcia.

Autor: Selwa

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #601 Amazing Spider-Man #601 Amazing Spider-Man #601 Amazing Spider-Man #601 Amazing Spider-Man #601 Amazing Spider-Man #601 Amazing Spider-Man #601

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.