Avalon » Serie komiksowe » Punisher vol. 2 » Punisher vol. 2 #8

Punisher vol. 2 #8

Punisher vol. 2 #8

"Dead End" - part 3

Postacie
Zapowiedź

Frank Castle staje się celem zagubionej w czasie i przestrzeni grupy Avengers. Nie mając pojęcia, jak Microchip sprowadził ich tutaj, musi przetrwać gniew Earth's Mightiest Heroes na tyle długo, by rozwikłać zagadkę ich pojawienia się. Prawda postawi Franka pod ścianą - by życie G.W. Bridge'a, który znajduje się w rękach ludzi Hooda, zostało ocalone... Avengers muszą zginąć.

Cytat

Punisher w odpowiedzi na informację, iż musi umrzeć, aby ocalić przyszłość: "Can't die. Busy schedule."

Streszczenie

Human Fly trzyma prostytutkę i każe Frankowi rzucić broń albo ją zabije. Castle udaje grzecznego i podczas, gdy złoczyńca zaczyna gadać niczym szaleniec, mściciel sięga po kastety. Przemowa szaleńca kończy się tym, że wyziewa toksyczne opary na dziewczynę, która się rozpuszcza. Wściekły Punisher rzuca się na mordercę i zaczyna go okładać. Następnie obaj wypadają przez okno. Bohater nie boi się upadku i mimo, że trzyma się lecącego złoczyńcy, odcina mu jedno skrzydło. Potem łagodnie upuszcza się po latarni, podczas gdy Human Fly spada na samochód. Punisher podchodzi do ledwie żywego przeciwnika i zaczyna go przysmażać jakąś energetyczną spluwą. W pewnym momencie musi przerwać, ponieważ w blasku błyskawic pojawiają się przed nim klasyczni Avengers w składzie Black Knight, Thor, She-Hulk, Iron-Man, Captain America, Beast, Dr. Druid, Photon. Bohaterowie twierdzą, że są z przyszłości i aby zapobiec wielkiej katastrofie, muszą zabić Franka.

Castle nie zamierza się poddać i otwiera ogień. Nie na wiele się to jednak zdaje. Cap rozbraja go, a Iron-Men posyła w kierunku Thora. Bóg piorunów uderza swym młotem. Zanim Thor może zadać kolejny cios, Punisher wyjmuje swoje kastety i przechodzi do ofensywy. Kiedy Odinson leży na ziemi, Punisher unika ciosów She-Hulk i ucieka swoim motorem. Dodatkowo wypuszcza olej i podpala go, przez co odgradza się od przeciwników ścianą ognia. Avengers dzielą się na trzyosobowe grupki i ruszają na poszukiwania. Tymczasem Henry zwraca uwagę mścicielowi, aby zmienił kierunek, ponieważ wraca na pole walki. Bohater dobrze wie, co robi - on zajmie się Avengers, a haker ma dowiedzieć się, jak przestępcy wrócili zza grobu.

W Bar With No Name Bridge uspokaja swojego pasierba - powiedział złoczyńcom, co wie, więc nie będą już ich torturować. Zresztą nie ma zamiaru na nich czekać. Za pomocą laserowego pilnika przecina swoje więzy i zamierza uciec. W ciemnej alejce Beast, Cap i Iron-Man szukają swojego celu. Nagle przed nimi pojawia się Punisher na swoim motorze. Uderza w bohaterów i na początek skręca kark McCoyowi. Następnie wywala dwa magazynki w Starka. Zostaje tylko Rogers, który okazuje się dość łatwym przeciwnikiem. Kiedy Castle wbija go w ścianę, okazuje się, że na ziemię pada nieprzytomny Mirage. Iluzja się rozwiała i okazuje się, że Avengers to wskrzeszeni przestępcy. Kiedy do alejki przybiega reszta złoczyńców, znajdują tylko podziurawionego Mind-Wave'a. Ten ostatkiem sił mówi, że Mirage został złapany. Następnie z ręki wypada mu granat. Wybuch ogląda Punisher schowany w opuszczonym budynku. Za nim leży związany Desmond i prosi o litość - Hood nie dał wyboru. W tym samym czasie Henry informuje bohatera, że na starych częstotliwościach S.H.I.E.L.D. ktoś nadaje sygnał alarmowy. Dane wskazują, że to Bridge. Informatyk uzyskuje podgląd z kamer i przedstawia dość ciężką sytuację byłego agenta. Castle zaraz tam jedzie, chce tylko zostawić mały prezent.

W swoim gabinecie Osborn krzyczy na Hooda. Jego ludzie mieli działać po cichu, a nie niszczyć pół dzielnicy. Norman postara się trzymać policję z dala, ale przestępcy muszą się pospieszyć. W alejce wskrzeszeni złoczyńcy liżą rany. Okazuje się, że Cyclone i Miracle-Man uciekli, za co Letha poprzysięga zemstę. Dobra wiadomość jest taka, że Human-Fly jest już sprawny, a jego skrzydło odrosło. Do grupki podbiega związany Mirage. W usta ma wetknięty granat. Hellen wyjmuje go i spokojnie wytrzymuje detonację w swojej dłoni. Bird-Man zabiera rannych Mirage i Black Abbot do bazy. Reszta wyrusza na polowanie.

Punisher na swoim motorze jedzie do Bar With No Name. Przekazuje Henremu informacje wydobyte od więźnia. Nagle bohater spada z motocykla ścięty przez skrzydło Human Fly'a. Przed sobą widzi złoczyńców na wielkim czołgu należącym do Hi-Jackera. W tym samym czasie Henry denerwuje się, ponieważ stracił kontakt ze swoim partnerem. Na jego monitorach widać Micro, który chce przedstawić hakerowi swojego przyjaciela. W tym momencie Megatak wychodzi z ekranu.

Autor: Spell

Galeria numeru

Punisher vol. 2 #8 Punisher vol. 2 #8 Punisher vol. 2 #8 Punisher vol. 2 #8 Punisher vol. 2 #8 Punisher vol. 2 #8 Punisher vol. 2 #8 Punisher vol. 2 #8 Punisher vol. 2 #8 Punisher vol. 2 #8 Punisher vol. 2 #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.