Avalon » Serie komiksowe » Incredible Hercules » Incredible Hercules #133

Incredible Hercules #133

Postacie
Zapowiedź

Tymczasem sekretny origin Amadeusa Cho wychodzi na jaw. Kto zabił jego rodzinę? Jakie są jego prawdziwe relacje z Herculesem? I co najważniejsze, co łączy go z innym Mastermind Excello - Earlem Everettem? Jednak nasz chłopiec geniusz, siódma najmądrzejsza osoba na świecie, żeby uzyskać odpowiedzi na te wszystkie pytania, będzie musiał zmierzyć się ze swoim arcywrogiem - Pythagorasem Dupree - szóstą najmądrzejszą osobą na świecie!

Cytat

Pythagoras Dupree: "I am the sixth-smartest man in the world. And I am going to kill you."

Streszczenie

Gdzieś w stanie Utah. Amadeus obudził się po krótkiej drzemce. Jedzie właśnie autokarem, aby odwiedzić małą mieścinę o nazwie Excello. Jest ona związana z firmą, która urządziła feralny w skutkach konkurs i sklasyfikowała Cho jako siódmą najmądrzejszą osobę na świecie. To idealne miejsce, aby rozpocząć własne śledztwo w sprawie śmierci rodziców i poszukiwania zaginionej siostry. Amadeusowi jest przykro, że musiał rozstać się z Herculesem, ale nie widział innego wyjścia. Nie ufa pozostałym Olimpijczykom i chce to załatwić sam. Podróż straszliwie się dłużyła, a chłopak co chwilę przysypiał. Wtedy niespodziewanie Amadeus zauważa leżącą obok niego książkę o greckich herosach i z braku lepszego zajęcia zaczął ją czytać. Opowiadała ona o tym, co w mitologii oznaczało zostać bohaterem i niepokojąco pokrywała się z ostatnimi dziejami i przygodami Cho oraz Herculesa. Amadeus tak się w niej zaczytał, że nieomal przegapił swój przystanek. A jak wysiadł, to może nawet i pożałował, że tego nie zrobił, bo Excello okazało się całkowicie opuszczoną i zapuszczoną mieściną.

Z daleka, z ukrycia, jego przybycie obserwowała agentka Sexton. Kobieta, która próbowała się z nim skontaktować zaraz po tragedii jego rodziców, lecz wtedy Cho jej nie zaufał. Sexton mocno ucieszyła się na jego widok, złapała za broń i pobiegła mu na spotkanie.

Tymczasem, Cho przechadzał się po opustoszałym Excello. Było w tym mieście coś dziwnego. Zdawało się jakby iluzją, ale ciężko było wyłapać jakieś konkrety świadczące o tym. Nagle znikąd przed Amadeusem pojawił się młody chłopiec, który wcisnął mu na palec dziwny pierścień, a chwilę później jego głowa eksplodowała. To nadbiegająca agentka Sexton odstrzeliła mu twarz, krzycząc, żeby Cho nie ufać nikomu w mieście. Po chwilowym otępieniu, Amadeus rozpoznał ją, a ona przedstawiła mu kilka faktów. Ponoć wszystko dookoła to tylko jakaś chora iluzja, a prawdziwe miasto Excello zostało zniszczone w potężnym wybuchu w 1978 roku. Od tamtego czasu wszyscy geniusze wyłaniani w drodze konkursów są zwabiani tutaj i ślad po nich zanika. Kobieta tak się zaangażowała w tę sprawę po śmierci rodziców Cho, że została zwolniona z pracy, gdyż nie chciała przerwać śledztwa. Teraz, kiedy w końcu spotkała Amadeusa, ma nadzieje zakończyć to dochodzenie i powrócić do normalnego życia.

Podczas gdy agentka Sexton rozmawiała z Cho, z ciała zastrzelonego chłopca wypełzł latający stwór wyglądający jak połączenie mózgu z rdzeniem kręgowym. A chwilę później pojawiło się jeszcze kilka takich istot, które zdaje się potrafią wpływać na percepcję ludzi. Stwory szybko otoczyły Cho oraz Sexton i próbowały ich obezwładnić strzelając z siebie promieniami energetycznymi. Amadeus uruchomił swój geniusz i prędko wyliczył drogę ucieczki. Lecz nie udało się. Po raz pierwszy z życiu, jego wyliczenia okazały się złe. Tak jakby w tym miejscu obowiązywała zupełnie inne prawa fizyczne i matematyczne. Cho oraz agentka Sexton zostali obezwładnieni i stracili przytomność.

Amadeus nagle obudził się i zerwał na równe nogi. Znowu był w autobusie, a po agentce Sexton nie było ani śladu. Czyżby wszystko, co się wydarzyło przed chwilą, było tylko snem. Cho nie miał czasu, aby się nad tym zastanawiać, gdyż kierowca zapowiedział, że dojechali wreszcie do Excello i trzeba wysiadać. Amadeus posłusznie wyszedł z autobusu i z zaskoczeniem odkrył, iż tym razem miasto wygląda zupełnie inaczej. Tętni życiem, a wszędzie krzątają się rozradowani jego przybyciem ludzie. Wśród nich jest też starzec na wózku inwalidzkim, który przedstawia się jako Pythagoras Dupree i z nieukrywaną radością zapowiada, że zaraz zabije Amadeusa Cho.

Autor: Black Bolt

Galeria numeru

Incredible Hercules #133 Incredible Hercules #133 Incredible Hercules #133 Incredible Hercules #133 Incredible Hercules #133 Incredible Hercules #133 Incredible Hercules #133 Incredible Hercules #133 Incredible Hercules #133 Incredible Hercules #133 Incredible Hercules #133

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.