Avalon » Serie komiksowe » Incredible Hercules » Incredible Hercules #132

Incredible Hercules #132

Incredible Hercules #132

"The Replacement Thor" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Rozpoczyna się historia tak szokująco-wstrząsająca, że serię trzeba zacząć wydawać dwa numery na miesiąc. No, przynajmniej przez chwilę.
Kiedy na ziemi Mrocznych Elfów, nieopodal Svartalfheim, pojawia się niewyobrażalne zło, tylko potężny Thor może je pokonać. Ale co zrobić, gdy syn Odyna będzie chwilowo niedostępny? Wtedy do gry wkracza Hercules. Czas na miażdze... nie, czas na młotkowanie!

Cytat

Balder the Brave: "Our first step is complete, so call me by my true name... Malekith the Accursed! Future ruler of all the nine worlds!"

Streszczenie

Atlantic City, New Jersey. Athena oraz Hercules właśnie jechali samochodem i próbowali wytłumaczyć małemu Zeusowi, jak doszło do jego odrodzenia. Lew Olimpu przypomina mu, co się wcześniej wydarzyło, naginając lekko fakty i robiąc z siebie jego ulubionego i podziwianego syna. Wtedy, nagle zaatakowały ich harpie, skrzydlate kobiety, które swoimi szponami rozerwały dach ich pojazdu. Pewnie za tym atakiem stoi Hera, bo to ona po diasporze komenderuje tymi stworzeniami. Athena rzuciła się sama do walki z harpiami, a Herculesowi nakazała ukryć Zeusa u jego nowych sojuszników z Mighty Avengers [Hercules jest członkiem drużyny od Mighty Avengers #21 - BB].

Godzinę później, na zjeździe z autostrady. Hercules bezpiecznie dotarł tam ze swoim odmłodzonym ojcem i zrobił sobie postój. Jednak Zeus, mimo iż wygląda obecnie na jakieś dziesięć lat i ma amnezję, niczego nie stracił ze swojego charakterku. Wcześniej robił aluzje seksualne do Atheny, a teraz zrugał swojego syna za ucieczkę z pola walki. Grecy już zaczynali się kłócić, kiedy nagle z pobliskich krzaków wybiegł wzywający pomocy Balder the Brave, a za nim pędziło kilka wściekłych mrocznych elfów i wielgachny troll. Lew Olimpu bez zastanowienia ruszył z pomocą wojownikowi z zaprzyjaźnionego boskiego panteonu i powalił przeciwników. Dopomógł mu w tym Zeus, który huknął w nich piorunem. Mroczne elfy oraz troll czym prędzej pouciekały na widok błyskawicy, która bezsprzecznie kojarzy im się z Thorem, a to imię wciąż budzi w nich postrach i przywołuje niemiłe wspomnienia.

Chwilę później, Balder zabrał Herculesa oraz Zeusa na przejażdżkę swoim powozem zaprzęgniętym w Toothgnashera oraz Toothgrindera, dwie mityczne kozy służące niegdyś Thorowi. W lesie czekała już na nich staruszka z magicznym lustrem do pokazywania obrazów. Obecny władca Asgardu ma dla Greków propozycję i potrzebuje ich pomocy. Źle się dzieje w Svartalfheim, jednej z dziewięciu mitycznych, nordyckich krain na drzewie życia Yggdrasil. Zła królowa Alflyse przejęła władzę i szykuje się do podboju innych światów. Tylko Thor mógłby ją powstrzymać, ale ten jest akurat na wygnaniu, dlatego Balder zwraca się do Lwa Olimpu. Hercules w pierwszej chwili odmawia, ma swoją własną misję i musi się zająć swoim zdziecinniałym ojcem. Lecz kiedy widzi w magicznym lustrze pełen kobiecych wdzięków wizerunek Alflyse, zgadza się bez zastanowienia, a równie zauroczony Zeus mocno mu w tym wtóruje. Balder namawia jeszcze Herca, żeby przebrał się w strój Thora, aby budzić większy postrach wśród przyszłych przeciwników. A Zeus, bóg piorunów, zajmie się efektami specjalnymi. Ostatnim szczegółem ma być replika Mjolnira, ale Hercules miażdży ją w dłoniach. Nie potrzebuje tak bezużytecznej i nieodpornej broni. Ma lepszy pomysł.

Jakiś czas później. Paterson, New Jersey. Hercules zabrał swoich towarzyszy do opuszczonego magazynu. Wynajął go, gdy podczas Civil War ukrywał się pod pseudonimem Victora Teglera. To tutaj trzyma wszystkie swoje rzeczy. Wśród sterty paczek, Herc w końcu wygrzebał swoją mityczna maczugę, stworzoną z adamantine, boskiego minerału, przez samego Hephaestusa. Ona sprawdzi się znacznie lepiej niż jakaś podróbka Mjolnira, tym bardziej, że pomagierka Baldera zaczarowała ją, aby wyglądała jak młot.

Później. Washington, D.C.. Balder, Herc oraz Zeus zajechali powozem pod obelisk przed Kapitolem. Do miejsca, w którym znajduje się Axis Mundi. W każdej mitologii jest to magiczne miejsce. Tu nie tylko stoi Atlas podtrzymujący nieboskłon, ale i drzewo Yggdrasil ma swoje gałęzie. Hercules nauczył Zeusa dostrzegać to, po czym razem wyruszyli w podróż do Svartalfheim. Lecz zamiast gałęziami Yggdrasil, pełnymi smoków i innych nordyckich bestii, wybrali się bardziej swojską drogą, bo pnączami oliwnymi, na których, zgodnie z grecką mitologią, mogli spotkać wyłącznie roznegliżowane driady i niegroźne gobliny. Oczywiście w czasie podróży nie obeszło się bez małej bitki z tymi ostatnimi, ale w końcu Herc i Zeus dotarli bez przeszkód do mistycznych wrót do Svartalfheim. Tam natrafili na zaklęcie zapisane runami, które trzeba było rozszyfrować, żeby przejść. Jednak takimi rzeczami zawsze zajmował się Amadeus Cho. Lew Olimpu na wspomnienie o nim strasznie się zirytował i rozwalił wrota swoją maczugą, udowadniając sam sobie, że wcale nie potrzebuje swojego byłego kompana. Po tym Hercules oraz Zeus przeszli przez mistyczne wrota i przenieśli się do Svartalfheim. A tam czekała już na nich dość liczna grupka olbrzymich trolli.

Tymczasem, Balder wraz ze swoją pomagierką obserwował wszystko przez magiczne lustro. Obecna sytuacja Herca i Zeusa nawet go ucieszyła. Nagle powóz z kozami zniknął, staruszka zamieniła się w mrocznego elfa, a sam Balder zdarł z siebie skórę, ukazując swoje prawdziwe oblicze. To wszystko było tylko iluzją i przebraniem, podstępną intrygą, a stoi za tym sam Malekith the Accursed, uważany za martwego, były władca Svartalfheim, który wieszczy swój rychły powrót na tron i podbicie wszystkich dziewięciu światów na drzewie życia Yggrasil.
 

Autor: Black Bolt

Galeria numeru

Incredible Hercules #132 Incredible Hercules #132 Incredible Hercules #132

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.