Avalon » Serie komiksowe » Incredible Hulk » Incredible Hulk #601

Incredible Hulk #601

Postacie
Zapowiedź

Greg Pak, twórca sukcesów Planet Hulk oraz World War Hulk, powraca do pisania przygód zielonego olbrzyma! Przygotujcie się na Bruce'a Bannera, jakiego jeszcze nie widzieliście i na hulkowego syna w całkiem nowej dla niego roli. Rozpoczyna się nowa przygoda, która wywróci dotychczasowy świat Jadeitowego Goliata do góry nogami. A stałym dodatkiem do komiksu mają być historyjki Freda Van Lente o nowej She-Hulk.

Cytat

Bruce Banner: "The Hulk will return. You all know it."

Streszczenie

Nowy Jork. Banner jedzie metrem. Siedzi w wagonie z przysypiającym mężczyzną i jego małoletnim synkiem. Dzieciak z nudów zaczyna harcować i hałasować, czym doprowadza ojca do irytacji. W końcu mężczyzna wstaje i uderza małego. Wtedy do akcji wkracza Bruce, ale zostaje brutalnie odepchnięty i wywrócony na ziemię. Jednak Banner po tym tylko się lekko uśmiechnął. Jego oponent ma niewyobrażalne szczęście, że Bruce już nie może przemieniać się w Hulka, bo jest wolny od swojego przekleństwa. Kiedyś zapewne przekształciłby się w zielone monstrum i połamał go bądź rozdarł na strzępy, lecz teraz też wcale nie jest taki bezbronny. Banner wstał z podłogi i oznajmił mężczyźnie, że dzięki swojemu telefonowi właśnie zdołał shakować wszystkie informacje o nim. Zna już jego dane personalne, adres, numer ubezpieczenia i tym podobne. Po czym zagroził, iż jeśli jeszcze raz mężczyzna uderzy swojego syna, to Bruce zniszczy mu życie. Jego przeciwnik całkowicie otępiał i się uspokoił, a Banner przypomniał wszystkim, że nie był tylko wielkim, zielonym, osiłkiem, ale jest także jedną z najmądrzejszych osób na świecie.

Chwilę później. Banner wychodząc z podziemnej stacji metra napotkał dość liczny komitet powitalny. Na drodze stanęli mu członkowie Fantastic Four i Mighty Avengers, kilku mutantów oraz Spider-Man i parę wojskowych robotów bojowych. Okazało się, że Bruce był umówiony na spotkanie z Panem Fantastycznym w sprawie informacji o Skaarze, ale wieść o jego drobnej hecy w metrze szybko się rozniosła i zaalarmowała połowę Nowego Jorku, w końcu to były Hulk. Jednak Mr. Fantastic zdołał się wszystkim zająć i zabrał Bannera do Baxter Building. Tam podzielił się z nim informacjami zdobytymi podczas niedawnego zderzenia Fantastic Four ze Skaarem [patrz Planet Skaar Prologue - BB]. Lecz Bruce nie usłyszał nic nowego, wszystko to już wiedział, a na dodatek nagle zaczął mocno charczeć i smarkać. Nieoczekiwanie z jego nosa wyleciał mikroskopijny stateczek. Była to maszyna Pyma, która szybko się powiększyła i wysiedli z niej, oprócz samego właściciela, jeszcze Amadeus Cho, T'Challa oraz Beast. Czyli sami najmądrzejsi ludzie w uniwersum Marvela. Wyszło na jaw, że od jakiegoś czasu z ukrycia obserwują oni Bannera i przebadali go na wszelakie możliwe sposoby. Według nich Bruce jest całkowicie wolny od napromieniowania gamma i już nigdy nie przemieni się w potwora. Jest zwykłym człowiekiem. Jednak Banner nie daje temu wiary, jest pewien, że w końcu to się stanie, że Hulk ponownie wróci, jak to już nieraz robił. Ponieważ niczego nowego o Skaarze się nie dowiedział, Bruce łapie kilka rzeczy należących do Zielonej Blizny, jakie zgromadził po World War Hulk Mr. Fantastic i znika w teleportacyjnym błysku, zapowiadając, że sam przygotuje się na powrót swojego zielonego alter ego. Pan Fantastyczny zgaduje, że ta teleportacja to pewnie jakaś zaadaptowana od Leadera technologia, a Cho zauważa, że Banner mówił teraz o Hulku jak o sobie samym, a wcześniej zawsze robił to w trzeciej osobie.

23 godziny później, pustynia Mojave. Banner jeszcze skontrolował przez swój telefon i połączenie satelitarne, czy nic nie stało się chłopcu, którego dzień wcześniej spotkał w metrze, po czym, wraz z rzeczami po Zielonej Bliźnie, wdrapał się do jakiejś wielkiej jaskini. Chwilę później u wejścia tej groty, w zacienionym miejscu, stanęło coś wielkiego odzianego w hulkowy pancerz i trzymającego wielki miecz.

Wiele kilometrów dalej, Skaar nagle poczuł przyzywające go oraz narastające promieniowanie gamma, i kilkoma długimi susami szybko pojawił się na pustyni Mojave licząc, że będzie mógł zmierzyć się z własnym ojcem. Lecz srogo się zawiódł, gdyż na miejscu nie czekał na niego Hulk, tylko Bruce odziany w masywną, czerwoną zbroję. Banner zbudował ją lata temu i była ona w stanie pochłaniać oraz przetwarzać gamma energię, a osoba w niej zasiadająca mogła pokonać nawet samego zielonego olbrzyma [patrz Tales To Astonish #60-61 - BB]. Zbroja z początku zdawała swój egzamin i Bruce walczył ze Skaarem jak równy z równym. Lecz ten szybko zauważył, że coś osłabia jego gamma siłę i przywołał swoje zasoby pradawnej mocy, zamieniając swoje ciało w kamień. Wtedy zbroja już nie mogła go osłabić i Skaar prędko ją rozerwał, wywlekając z jej środka Bannera. Po czym siłą i krzykiem chciał wymusić na nim transformację w Hulka, ale bezskutecznie. Przy tej okazji wyszła na jaw kolejna technologiczna niespodzianka, jaką Bruce trzymał w zanadrzu, mianowicie nieustannie chroniące go, dość wytrzymałe, pole siłowe. W końcu Banner wyjaśnił synowi, kiedy ten się uspokoił, iż nie może się przemienić w Hulka. I lepiej dla niego, żeby nigdy nie mógł. Gdyż jeśli kiedykolwiek to zrobi i do kontroli dojdzie osobowość Zielonej Blizny, to Skaar zostanie zatłuczony, za to, że doprowadził do całkowitego zniszczenia Sakaar i ponownej śmierci Caiery. Bruce nie zdradził, skąd wie o tych rzeczach, ale zapowiedział, że chce pomóc swojemu synowi i przygotować go do ewentualnej potyczki z Hulkiem, aby mógł on pozbyć się zielonego monstrum raz na zawsze. Skaar zgodził się na jego warunki, a Banner klikając po klawiaturze swojego "magicznego" telefonu i włamując się do zabezpieczeń jednego z bojowych satelitów H.A.M.M.E.R. powiedział, że zaraz załatwi mu jakiegoś sparingpartnera do ćwiczeń.

Ash Fork, Arizona. Cain Marko siedział spokojnie w swojej przyczepie mieszkalnej i nikomu nie wadził, kiedy nagle z nieba łupnął w niego promień energii wystrzelony z kosmosu, rozwalając w drobny mak jego prowizoryczny domek. Ktoś najwyraźniej chce mocno rozwścieczyć niepowstrzymanego Juggernauta.


"Clash Of Furies"

Postacie:
* Lyra, Alexander Erde, Boudicca
* Charles Little Sky
* Axon, Aberration, Morass, generał John Ryker

Hollow, kwatera główna A.R.M.O.R., lokalizacja bliżej nieokreślona. Lyra, w charakterystyczny dla siebie, porywczy sposób próbuje się dowiedzieć od dowódcy, co się dzieje z She-Hulk. Jen Walters jest jej jedyna przyjaciółką na tym świecie i miała ona już dawno temu stawić się w Hollow. Jednak Little Sky tłumaczy jej, że She-Hulk współpracuje z A.R.M.O.R. wyłącznie jako wolny strzelec i że agencja ma teraz znacznie ważniejsze rzeczy, którymi trzeba się zająć. Lyra odchodzi niepocieszona, ale doskakuje do niej Alexander Erde. Mężczyzna jest wyraźnie zauroczony zieloną amazonką od ich pierwszego spotkania [patrz All-New Savage She-Hulk #1 - BB] i zdobył dla niej informacje, że She-Hulk niedawno poleciała do Nevady i w okolicach Death Valley wynajęła samochód. Obydwoje postanawiają to sprawdzić i porywają jeden ze statków powietrznych z hangaru. Z ukrycia widzi to niejaka agentka Marigold i raportuje o tym, ale nie dowódcy A.R.M.O.R. tylko jakiemuś tajemniczemu generałowi.

Chwilę później, gdzieś nad Death Valley. W czasie lotu nad pustynnymi terenami Alexander Erde zdradza Lyrze swoje zauroczenie jej personą i skrada pocałunek. Dziewczyna z alternatywnej przyszłości kompletnie nie wie, jak się zachować w tej sytuacji. Wtedy nagle ich statek zaatakowała nieznana kobieta, która potężnym wyładowaniem elektrycznym strąciła go z nieba. Latająca maszyna ostro zapikował w dół, walnęła o ziemię i eksplodowała. Lyra wyszła z tej katastrofy bez szwanku, ale Alexander był ciężko ranny. Boudicca, która okazuje się, że wyszła cało z poprzedniej przygody, niestety nie mogła wezwać pomocy, coś zagłuszało jej sygnał. A na domiar złego, wykryła, że ich przeciwniczką nie jest tylko jedna kobieta, ale trzy. Wszystkie są związane z tajemniczą korporacją Origins® i wszystkie zostały udoskonalone genetycznie. Są to żeńskie odpowiedniczki Abominationa, Globa oraz Zzzaxa, odpowiednio o imionach Aberration, Morass oraz Axon. Dwie pierwsze wdały się w bójkę z Lyrą, a ostatnia usmażyła prądem Alexandera Erde. To rozwścieczyło zieloną amazonkę. Tymczasem ktoś przez komunikator ponaglił jej przeciwniczki, aby przestały się bawić. To dyrektor generalny korporacji Origins®, uważany do niedawna za zmarłego, generał John Ryker. A te trzy kobiety to jego nowe Gamma Corps: Black. Ryker chce jak najszybciej dopaść Lyrę, żeby móc zacząć przeprowadzać na niej swoje nieludzkie eksperymenty genetyczne.
 

Autor: Black Bolt

Galeria numeru

Incredible Hulk #601 Incredible Hulk #601 Incredible Hulk #601 Incredible Hulk #601 Incredible Hulk #601 Incredible Hulk #601 Incredible Hulk #601 Incredible Hulk #601 Incredible Hulk #601 Incredible Hulk #601

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.