Avalon » Serie komiksowe » Dark Tower: The Fall of Gilead » Dark Tower: The Fall of Gilead #4

Dark Tower: The Fall of Gilead #4

Postacie
  • * Roland , Aileen
  • * szpieg Justus i ludzie Farsona
    * doktor DeCurry i personel szpitala
    * mieszkańcy Gilead
Zapowiedź

Farson i jego ludzie rozpoczęli najazd na Baronię, a Steven Deschain i jego 20 rewolwerowców szykują się do obrony Gilead. Tymczasem Roland odnajduje oswobodzenie z więzienia w osobie bardzo niespodziewanego gościa.

Cytat

Roland, słysząc róg ojca: "I was wrong, Aileen. This isn't just the beginning. It's the beginning of the end."

Streszczenie

Trwa narada rewolwerowców. Steven wiąże wszystkie ostatnie wydarzenia z osobą Farsona. Szpieg Justus przerywa mu wywód i oznajmia, że jeśli chcą zaatakować obóz Dobrego Człowieka, to musi to być teraz, zanim nadciągną posiłki. Na odprawę przybywa jeden ze strażników donosząc, że prosty lud kochał swą królową i jej śmierć przetoczyła się głośnym echem po Gilead. Szykują się zamieszki, bo krążą plotki, że Gabrielle umarła z winy rewolwerowców. Coraz głośniejsze są głosy, by powiesić Rolanda. Chris John proponuje publiczny proces, dzięki czemu wszyscy będą mogli przekonać się, gdzie tak naprawdę spoczywa wina. Problemem może być jednak fakt namacalnych dowodów. Justus przypomina, że wszystkie znajdą się w obozie Farsona. Steven podejmuje decyzję. Atak nastąpi jeszcze tej nocy.

Tymczasem do celi Rolanda przychodzi Aileen. Ma klucz i jest zdeterminowana, by chłopak pożegnał się ze swym nauczycielem, zanim ten znajdzie się sześć stóp pod ziemią.

W szpitalu strażnicy przerywają doktorowi DeCurry badanie pacjenta. Dowodzi nimi ten sam mężczyzna, który wcześniej zabił Vannaya, ale lekarz nie może o tym wiedzieć. Nie musi. Domyślając się zasadzki sięga po rewolwer. Nie ma jednak szans. Podobnie jak wszystkie pielęgniarki i pacjenci w budynku.

Tej nocy Steven i jego ludzie skradają się do obozu Farsona. Będący na przedzie Deschain orientuje się, że obozowisko jest o wiele mocniej obsadzone, niż twierdził Justus. Zdrada szpiega staje się oczywistością, ale jest za późno. Rewolwerowcy są otoczeni. Steven zaczyna strzelać domyślając się, że Farson potrzebuje go żywego. Szpieg ginie jednak od kul ludzi Dobrego Człowieka. Steven daje hasło do ataku.

Aileen i Roland odkrywają zwłoki Vannaya. Chłopak domyśla się, że w murach miasta działa zgraja ludzi Farsona. Wtedy jego uszu dobiega bardzo słaby dźwięk, który jednak chłopak od razu rozpoznaje. To granie rogu jego ojca. Władca Gilead wzywa posiłki.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Dark Tower: The Fall of Gilead #4 Dark Tower: The Fall of Gilead #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.