Avalon » Serie komiksowe » The Stand: American Nightmares » The Stand: American Nightmares #5

The Stand: American Nightmares #5

Postacie
Zapowiedź

Jest 4 lipca, pierwsze Święto Niepodległości od czasu zarazy, ale nikt z ocalałych nie świętuje. Kiedy Nick Andros trwa w zawieszeniu pomiędzy życiem, a śmiercią (i Randallem Flaggiem, a matką Abigail), Larry'ego Underwooda czeka szokujące odkrycie. Stu Redman spotyka Frannie Goldsmith i Harolda Laudera, co prowadzi do konfliktu, który okaże się tragiczny w skutkach.

Streszczenie

Trawionemu przez gorączkę Nickowi Androsowi śni się koszmar, w którym demoniczny człowiek obiecuje mu spełnienie marzeń w zamian za hołd. Chłopak odmawia i wtedy sen się odmienia. Odnajduje się na polu kukurydzy w Nebrasce, słysząc starą przyśpiewkę. Podąża za głosem i trafia do domku matki Abigail, prawdopodobnie najstarszej kobiety w Ameryce. Oboje porozumiewają się bez słów.

Chłopak budzi się z przeświadczeniem, że musi odnaleźć kobietę. W nocy nastąpiło przesilenie i zakażenie zaczęło się cofać. Nick wie, że najwyższy czas opuścić Shoyo. Nie ufa do końca swoim snom, ale Nebraska to dobry kierunek.

Czwarty lipca, Święto Niepodległości. Larry wygramolił się z namiotu i załatwia swoje potrzeby przyglądając się pięknym krajobrazom. Jego dzień nie jest jednak równie dobry. Po powrocie do namiotu Larry czuje fetor. Przerażony próbuje obudzić Ritę, ale po odwróceniu jej na plecy widzi, że jest już za późno. Zakrztusiła się próbując zwymiotować psychotropy, które po kryjomu połknęła. Mężczyzna wpada w panikę. Jest przerażony myślą, że tak długo spał obok trupa i zawstydzony, iż prócz strachu czuje też ulgę, że nie będzie musiał się nią więcej opiekować.

Jakiś czas potem Larry mknie motocyklem szosami Vermontu. Nie zdobył się na pochowanie Rity i dręczą go wyrzuty sumienia. Pogrążony w myślach w ostatniej chwili zauważa przewróconą w poprzek drogi przyczepę, ale jest za późno. Upadek jest bolesny, ale niegroźny. Wystarcza, by Larry uzmysłowił sobie, jak niewiele miał do śmierci. Następne mile postanawia przejechać nie przekraczając prędkości 25 mil na godzinę.

W New Hampshire czekający na poboczu Stu Redman zatrzymuje przejeżdżających tamtędy Frannie i Harolda. Dziewczyna cieszy się ze spotkania innego człowieka, ale Harold jest opryskliwy jak nigdy. Stu informuje ich, że w Stovington, dokąd zmierzali, nie znajdą niczego prócz trupów. Harold zarzuca mu kłamstwo, a wtedy Stuart opowiada im swoją historię. Nie przekonuje ona Harolda, który i tak woli sam się przekonać. Wtedy Stu pyta, czy mógłby do nich dołączyć. Znów Fran i Harold mają odmienne zdania, co doprowadza chłopaka do szału. Stu rozmawia z nim na osobności i obiecuje, że nie jest zainteresowany Frannie. To uspokaja chłopaka, który przyznaje, że jest w niej zakochany, chociaż wie, że bez wzajemności. Wreszcie wyruszają dalej.

Tego wieczora, podczas kolacji na poboczu drogi, Stuart zaczyna zdawać sobie sprawę, że najprawdopodobniej skłamał Haroldowi, bo Fran zaczyna mu się coraz bardziej podobać.

Tej nocy, Larry'ego budzi stukanie obcasów. Dźwięk budzi w nim grozę, ale samotność tak mocno mu doskwiera, że chce zawołać w noc. Powstrzymuje się jednak i zmusza do zaśnięcia. Następnego ranka jest pewien, że wszystko sobie przyśnił.

Tej samej nocy, Nick Andros był już niedaleko granicy z Oklahomą i oglądał deszcz meteorów przekonany, że życie nie jest takie złe.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

The Stand: American Nightmares #5 The Stand: American Nightmares #5 The Stand: American Nightmares #5 The Stand: American Nightmares #5 The Stand: American Nightmares #5 The Stand: American Nightmares #5 The Stand: American Nightmares #5 The Stand: American Nightmares #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.