Avalon » Serie komiksowe » Nova vol. 4 » Nova vol. 4 #28

Nova vol. 4 #28

Postacie
Zapowiedź

Ostateczne starcie między Richem Riderem i pozostałymi przy życiu członkami Korpusu, a Strażą Imperialną i Ravenousem.

Cytat

Richard do Robbiego: "How the Blue Blazes do we tell mom and dad you’re joining the corps?"

Streszczenie

Rich atakuje Xenith, każąc jej trzymać się z dala od swojego brata. W tym czasie Irani i Morrow zajmują się rannymi. Okazuje się, że Robbie nadal żyje. Richard na tą wieść traci przez moment koncentrację, co pozwala Strontiance zaatakować go. Centurioni chcą mu pomóc, jednak sami muszą się zmierzyć z członkami Gwardii Imperialnej. Nova przyznaje, że Strontianie to mocni przeciwnicy. Studiując ich rasę dowiedział się, że ich największą umiejętnością jest wiara i silna koncentracja. Dlatego też w chwili w której Xanith przyciska go w swoim ataku do muru, Rider stosuje cios "główka", co dzięki wzmacniaczowi wbudowanemu w hełm, pozwala otumanić przeciwnika. Dodatkowy silny podbródkowy pozbawia kobietę przytomności.

 

Morrow jest atakowany przez stworzenie z rasy Uncreated, które to strzela w niego kolcami wypuszczanymi z własnego ciała. Centurion tłumaczy przeciwnikowi, że nie powinien rzucać w niego, jeśli nie chce by te rzeczy wróciły do niego. Dzięki swojemu wyposażeniu kolce przybijają gwardzistę do ściany.

 

Irani staje naprzeciw Pn’zo. Cyborg stara się ją zaatakować swoimi mechanicznymi mackami, jednak ta jest dla niego za szybko. Wykorzystuje to i zachodzi go od tyłu. Wbija mu jego własną mackę w centralny system neuronowy i wywołuje spięcie, pozbawiając gwardzistę przytomności. Nagle zostaje zaatakowana przez trzeciego z gwardzistów. Z pomocą przychodzi jej Nova Prime. Wspólnie unieszkodliwiają symbionta, którego gospodarzem okazuje się być Raza Longknife, jeden z członków Starjammers. Rider zamierza wszystkich zabrać ze sobą, zarówno więźniów, jak i rannych. Jednak mogą z tym być problemy.


Używając osobistego nagłośnienia Rich informuje króla Blastaara, iż Korpus zakończył już swoje działania i na mocy ustaleń galaktycznych domaga się możliwości bezpiecznego opuszczenia planety przez jego towarzyszy, jak i więźniów. Blastaar zgadza się puścić tylko jego i centurionów, tłumacząc, iż Wojna Królów jest już zakończona i choć przybył tu jako sojusznik Shi’ar, teraz działa na własną rękę. Prime nie mając wyjścia staje przez władcą Strefy Negatywnej twarzą w twarz.

 

Teraz kiedy mogą rozmawiać prywatnie Rider stwierdza, że Blastaar przebył długą drogę, podbijając Strefę Negatywną, zdobywając Cosmic Rod, a teraz jeszcze opanowując Kree-Lar. Rich domyśla się, że ten chce by traktować go poważnie, jako króla z którym trzeba się liczyć. Proponuje mu, by zaczął budować swoją reputacje od ukazania mądrości i współczucia, poprzez respektowanie galaktycznego prawa. Przypomina też co zrobił ostatniej osobie, która posiadała Cosmic Rod. Gdy Blastaar pyta, jak tego dokonać, by nie stracić twarzy przed swoimi żołnierzami, Prime odpowiada, że pójdzie mu na rękę, po czym zwiększa siłę swojego mikrofonu i informuje wszystkich zebranych, że Nova Corps są wdzięczni za okazaną im łaskę, która zostanie zapamiętana. Król pozwala im odejść. Rich dziękuje i oczekuje kolejnego spotkania z jego wysokością. Blastaar jest przekonany, że tak będzie.


Nu-Xandar. Worldmind informuje Ridera, że więźniowie zostali zamknięci a jego brat trafił na intensywną terapię. Prime chce aby pretorianie trafili przed sąd, natomiast Ravenous pozostanie z nimi dopóki Kree nie zażądają ekstradycji. Dowiaduje się również, że wojna dobiegła końca, w momencie w którym Kree użyli swojej super bomby [patrz: War of Kings #6 - przyp. Sc0agar4k]. Worldmind dodatkowo potwierdza wykonanie rozkazów i odesłanie nowych rekrutów do ich domów, a Nova Corps zostali zredukowani. Do centurionów nadal należą: Irani Rael, Morrow, Fraktur, Qubit, Tre Owens oraz Lindy Nolan. Rider informuje ich, że pospieszyli się z rekrutacją, skazując przez to na śmierć wiele młodych istnień. Nadal będzie starać się odbudować Nova Corps, jednak tym razem zrobi to wolniej i dokładniej. Daje też możliwość wyboru, tym którzy zostali: jeśli chcą oni wrócić do domu to nie będzie im stawał na drodze. Jednak wszyscy centurioni postanawiają pozostać wraz z nim.


Później. Richard proponuje Wendellowi pozostanie z korpusem. Quasar odpowiada, że najpierw musi przyzwyczaić się do swojej nowej formy. Rider zapewnia go, że może na niego liczyć, gdy tylko będzie potrzebował pomocy. Worldmind informuje Novę, że powinni udać się na miejsce wybuchu i zabezpieczyć Wyrwę [ang. The Fault - przyp. Sc0agar4k]. Daje mu również do zrozumienia, że Ego odbudowuje się szybciej niż przypuszczali i powinni poszukać nowego miejsca na Nu-Xandar. Rich przyznaje mu rację lecz na razie musi odwiedzić pewną osobę.


Nu-Xandar, Izba Medyczna. Richard odwiedza brata, który poddawany jest leczeniu. Mówi mu, że jest pod wrażeniem, tego jak sobie poradził ze Strontianką. Samemu nie potrafiłby dokonać tego tak dobrze, a przecież posiada większy poziom mocy. Tłumaczy Robbiemu, że to nie moc zadecydowała a umiejętność z jaką się nią posłużył. Nawet Worldmind stwierdziła, że przez sześć pokoleń nie spotkała jeszcze takiego centuriona. Młodszy Rider jest przekonany, że to ma złagodzić informacje o jego wydaleniu. Jednak Rich chce by pozostał, zastanawiając się tylko, jak powiedzą o tym rodzicom.


Na granicy imperiów Kree i Shi’ar. Nu-Xandar przybywa w okolicę Wyrwy. Worldmind informuje, że Wyrwa jest dziurą w czasie i przestrzeni, szeroką na kilka parseków. Irani odbiera na monitorach Xandariański sygnał ratunkowy, dochodzący z okolic Wyrwy. Rider stwierdza, że pochodzi on ze statku Nova Corps. Statku, którego nie widział od czasu swojej rekrutacji do korpusu.

Autor: Sc0agar4k

Galeria numeru

Nova vol. 4 #28 Nova vol. 4 #28 Nova vol. 4 #28 Nova vol. 4 #28 Nova vol. 4 #28 Nova vol. 4 #28 Nova vol. 4 #28 Nova vol. 4 #28 Nova vol. 4 #28

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.