Avalon » Serie komiksowe » Guardians Of The Galaxy vol. 2 » Guardians Of The Galaxy vol. 2 #17

Guardians Of The Galaxy vol. 2 #17

Postacie
Zapowiedź

Adam Warlock chce uratować wszechświat i aby to zrobić, podejmie się desperackich działań i skorzysta z pomocy niespodziewanych sojuszników.

Cytat

Maximus: "My lord, you were saying?"

Groot: "I am Groot."

Maximus: "Now that is brilliant! And all we’d need is a socket set and a very long piece of string!"

Crystal: "Lord Maximus is as crazy as a bag of spanners."

Rocket Racoon: "Hey, if it works, you and me are going to be really embarrassed."

Streszczenie

Adamie Warlock. Wysłuchaj mnie. Pozostało niewiele czasu. Los wszystkich istot zależy od ciebie. Inhumans posiadają broń, nazywaną Bombą Terrigenową. Mówię do ciebie z przyszłości oddalonej o tysiąc lat. Nie mam czasu by to wyjaśnić, po prostu słuchaj. Vulcan oraz Shi’ar nie powstrzymają Inhumans przed detonacją bomby, co doprowadzi do zakończenia wojny. Lecz nie tylko. Spowoduje to wyrwę w czasie i przestrzeni. Doprowadzi do zniszczenia całego wszechświata. To jest właśnie to zagrożenie, o którym mówiłeś od początku. Bomba T spowoduje rozpad kosmosu, nazywany Wyrwą [ang. The Fault - przyp. Sc0agar4k], który pochłonie całe uniwersum. Musisz powstrzymać Black Bolta przed detonacją tej bomby i to szybko. Twój przyjaciel Peter.


Knowhere, Centrum Kontroli. Guardians zastanawiają się nad wiadomością, którą przed chwilą usłyszeli. Moondragon potwierdza jej autentyczność. Pochodzi ona z przyszłości, a jej autorem jest Peter Quill. Phyla domyśla się, iż to sprawka Starhawka, że część drużyny nagle zniknęła i odnalazła się w przyszłości. Rocket pyta co zamierzają z tym zrobić Adam odpowiada, że jest już za późno. Czujniki właśnie zarejestrowały potężną eksplozję na granicy Shi’ar i Kree. Wyrwa już zaczyna się poszerzać. Warlock wyrusza, ma bowiem pewien pomysł, towarzyszy mu Gamora, która uważa, że reszta powinna udać się do Attilanu, by upewnić się czy Inhumans nie mają drugiej podobnej bomby.


Attilan. Maximus informuje wszystkich, że sytuacja jest dramatyczna i w przeciągu dwudziestu dwóch minut miasto zostanie wchłonięte. Medusa stwierdza, iż nie zostało jej już nic i nie wie co jeszcze może zrobić. Na miejscy pojawiają się teleportowani Guardians of the Galaxy a Rocket Raccoon oznajmia, że pierwsze co może zrobić to przyznanie się do błędu. Gorgon atakuje Brooda, Karnak ściera się z Draxem. Szop przypomina poprzednią wizytę Star-Lorda [patrz: GotG vol. 2 #14 - przyp. Sc0agar4k], Crystal pamięta jak Phyla wzięła ją wtedy jako zakładniczkę. Medusa informuje Martyr o śmierci Black Bolta, po czym atakuje ją, bowiem ta nie przejęła się tym oświadczeniem. Wszystkich ucisza Maximus, zauważając, iż mają większe zmartwienie. Ogromne macki oplatają Attilan i wciągają je prosto w Wyrwę. Z macek zaczynają się wydobywać żywe organizmy. Medusa zarządza obronę miasta, część Guardians rusza z pomocą.

 

Na miejscu pozostają Maximus, Crystal oraz Rocket Racoonem i Groot. Maximus prowadzi ich do swojego magazynu, w międzyczasie prowadząc konwersację z Grootem, który ciągle powtarza swoje imię. Zwraca przy tym uwagę, iż być może dla reszty słowa Groota brzmią tak samo, on jednak słyszy w nich bardzo wiele.

 

Na murach trwa walka, przeciwników pojawia się coraz więcej. Nagle całe miasto zaczyna się iskrzyć a z jego wnętrza wystrzeliwują setki błyskawic, które powodują rozpad zarówno macek, jak i napastników. Wszystko dzięki współpracy Maximusa i Groota. Miasto jest wolne, jednak straciło prędkość i zaczyna spadać wgłąb Wyrwy.


Niespodziewanie dla wszystkich przybywa flota statków świątynnych Uniwersalnego Kościoła Prawdy. Martyr udaje się na rozeznanie, wie bowiem, że ich obecność to nic dobrego. Rozpoznaje wśród nich kardynała Rakera. Wraz z nim jest tam Gamora oraz Adam Warlock, który jest właśnie w trakcie rzucania swojego najbardziej złożonego uroku. Gamora tłumaczy Phyli, że Adam ma zamiar dzięki temu zaklęciu połączyć teraźniejszość z nieużywaną przyszłością i zatrzymać rozrost Wyrwy. W pewnym momencie Warlock krzyczy: "Wierzę" i potężny czar zostaje rzucony.


W Attilanie Maximus informuje wszystkich, że rozrost Wyrwy został zahamowany. Adam potwierdza, przypomina jednak, że Wyrwa nadal pozostaje otwarta. Nagle zostaje przebity mieczem. To Phyla, która tłumaczy, że wypełnia warunki paktu, jaki zawarła z Oblivionem, by ten przywrócił Moondragon [patrz: GotG vol. 2 #12 - przyp. Sc0agar4k]. Jest jej przykro, ale musiała zabić Awatara Życia. Gamora jest wściekła i atakuje ją. Kobiety zaczynają walkę na miecze, przerywaną nawoływaniem Raccoona. Pojedynek nie trwa długo. Phyla, podobnie jak Adam, zostaje przebita mieczem. Gamora czym prędzej sprawdza co z Warlockiem. Ten jednak jest już całkiem zmieniony. Zaczyna ją dusić. Kobieta domyśla się, że to sprawka zaklęcia, dzięki któremu udało mu się ocalić uniwersum, jednak nie pozwoliło to na ocalenie siebie. Adam wyrzuca ją w przestrzeń kosmiczną tłumacząc, że zawsze znajdzie się cena do zapłacenia, za każdą rzecz. Oto bowiem narodził się Adam Magus.

Autor: Sc0agar4k

Galeria numeru

Guardians Of The Galaxy vol. 2 #17 Guardians Of The Galaxy vol. 2 #17 Guardians Of The Galaxy vol. 2 #17

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.