Avalon » Serie komiksowe » Thunderbolts » Thunderbolts #135

Thunderbolts #135

Thunderbolts #135

"Widowmaker" - part 3

Postacie
Zapowiedź

Tajemnice zostaną wyjaśnione, a głowy polecą, kiedy Norman Osborn, Black Widow, Songbird i Nick Fury staną sobie naprzeciw.

Cytat

Norman Osborn: "Bring me Songbird's head. I'm thinking of having it mounted in my office. And be sure to film it. I'll want to review the footage later... when I'm alone."

Streszczenie

Gdzieś w Oregonie. Black Widow i Songbird przedzierają się przez las na piechotę, aby uniknąć namierzenia przez satelity H.A.M.M.E.R. Natasha opowiada, że od samego początku udawała Yelenę, ponieważ Nick Fury dowiedział się, że Osborn się nią interesuje, więc zaaranżował jej włączenie do Thunderboltów. Od tego czasu Romanova starała się tak prowadzić grupę, aby w rzeczywistości nikogo nie zabili, ratując między innymi Deadpoola po tym, jak Headsman odciął mu głowę [Thunderbolts #131]. Nagle kobiety zostają zaatakowane przez Mister X-a, który szybko powala je na ziemię. Black Widow strzela do niego strzałką nasączoną jadem, ale morderca łapie ją w locie i rzuca nią w Songbird. Natasha sięga po pistolety i posyła w kierunku przeciwnika serię kul, które ten odbija mieczami. Mister X przechodzi do ataku i po chwili rani Romanovą, ale wtedy Songbird dochodzi do siebie i trafia zabójcę wiązką twardego dźwięku, po czym pomaga Black Widow wstać i iść dalej, będąc pewną, że reszta Thunderboltów już wie, gdzie są.

Niedaleko, Scourge jest zdenerwowany, że Ghost i Mister X ruszyli naprzód wbrew jego rozkazom. Paladin dziwi się, że nie ruszają Black Widow na pomoc, ale nowy dowódca Thunderboltów mówi, że to część planu i każe Ant-Manowi obserwować zbiegów i nie ujawniać się. Chwilę później Ghost komunikuje Scourge'owi, że znalazł kobiety, ale przesyła mu niewłaściwe współrzędne, aby dać im czas na ucieczkę. Black Widow rewanżuje się szpiegowi i mówi mu, że kłamała, kiedy straszyła go nano-bombą w jego ciele [Thunderbolts #133]. Natasha przesyła wiadomość o pomoc do Fury'ego dając mu znać, że została odkryta, musi się ukryć i będzie czekać w podanej mu lokalizacji przez dwa dni, po czym razem z Melissą udaje się w dalszą drogę.

Trzy dni później. Black Widow i Songbird docierają do tajnej bazy Fury'ego numer 20, znajdującej się pod stadionem Jankesów w Nowym Jorku, nie wiedząc, że Ant-Man przez cały czas podążał za nimi. Wewnątrz spotykają się z Nickiem, który mówi im, że muszą stąd uciekać, ponieważ były śledzone. Chwilę później drzwi zostają wysadzone, a Scourge wprowadza do wewnątrz Thunderboltów. Fury strzela do niego, ale ten zostaje uratowany przez Ghosta, który fazuje go przez kule. Paladin rzuca w stronę przeciwników granat ogłuszający, który Songbird chce unieszkodliwić, ale zostaje użądlona przez Ant-Mana i nie jest w stanie powstrzymać broni przed wybuchem.

Później. Black Widow odzyskuje przytomność i widzi przed sobą cieszącego się ze zwycięstwa Osborna, który mówi jej, że podała mu jak na tacy Fury'ego i Songbird, a teraz pomoże mu się dobrać do Kapitana Ameryki. Z radością wyjaśnia jej, że przez cały czas pracowała dla niego, ponieważ to on jako "Nick" zatrudnił ją do przetestowania lojalności jego nowych Thunderboltów. Norman każe zabrać Natashę na przesłuchanie, a następnie zleca dekapitację Melissy, każąc sobie nagrać film z egzekucji. Romanova przeprasza Fury'ego za to, co się stało, ale ten mówi jej, że to jeszcze nie koniec. Pozostawiwszy Nicka w rękach Hawkeye'a Thunderbolci wyprowadzają schwytane kobiety. Black Widow próbuje przekonać Thunderboltów, że nie muszą słuchać Osborna, ale Mister X ucisza ją, a Scourge mówi, że są żołnierzami, którzy wykonują rozkazy. Tymczasem Norman oznajmia pobitemu Fury'emu, że złoczyńcy zawsze wygrywają, a jego śmierć to potwierdzi, po czym strzela mu w głowę.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Thunderbolts #135 Thunderbolts #135 Thunderbolts #135 Thunderbolts #135 Thunderbolts #135 Thunderbolts #135 Thunderbolts #135 Thunderbolts #135 Thunderbolts #135

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.