Avalon » Serie komiksowe » War Of Kings » War Of Kings #6

War Of Kings #6

Postacie
Zapowiedź

Zakończenie Wojny Królów wyjawi los dwóch kosmicznych mocarstw i znacznie wpłynie na cały świat Marvela.

Cytat

Vulcan do Black Bolta: "You act so noble, but you're a genocidal monster! And I am not going to let you do this!"

Streszczenie

Niespodziewany atak Vulcana absorbuje całą uwagę Black Bolta, a tymczasem systemy Bomby T nadal gromadzą energię uwolnioną podczas ich walki. Vulcan przechwala się swoją potęgą twierdząc, że jest w stanie kontrolować wszystko, czym przeciwnik w niego uderzy, więc Black Bolt ucisza go pięścią. Zauważając, że jego przeciwnik walczy bardzo zachowawczo, imperator Shi'Ar dochodzi do wniosku, że bardzo stara się czegoś nie uszkodzić lub wręcz przeciwnie - nie uruchomić. Stąd wyciąga wniosek, że cały statek jest bronią, która ma zmieść jego imperium i atakując z nową furią oskarża Black Bolta, że jest większym potworem i mordercą niż on sam. Ich kolejne zderzenie powoduje awarię systemów bomby.

 

Komunikat błędu pojawia się także na mostku Attilanu, skąd monitorowana jest akcja Black Bolta. Zauważają to jednak tylko Maximus i Crystal, bo Gorgon spiera się z Ronanem, a Medusa rzuca po ścianach Karnakiem za to, że nie powiedział jej o samobójczych planach męża. Jej wybuch furii zwraca uwagę wszystkich, ale właśnie w tym momencie Medusa się uspokaja. Stwierdza, że chociaż nie podoba jej się decyzja Black Bolta, jest to królewski rozkaz, któremu muszą się podporządkować. Crystal oświadcza jednak, że ktoś musi coś zrobić i wyprawia się z Lockjawem na pomoc.

 

Havok i Polaris spoglądają na płonące ruiny Chandilaru i zgadzają się, że ziścił się najgorszy scenariusz. Teraz nikt, nawet Vulcan nie będzie w stanie uratować Shi'Ar, a jedyna nadzieja umarła wraz z Lilandrą. Alex kontaktuje się z Ch'odem i ogłasza, że Starjammers muszą stąd odejść.

 

Poniżej, w ruinach świątyni, Gladiator odnajduje ceremonialne berło imperatora i podnosi je. Gdy zamierza się oddalić, otaczają go błagający o pomoc cywile, którzy widząc berło w jego dłoni zaczynają go tytułować imperatorem.

 

Vulcan zyskuje przewagę i przechwala się, że po zwycięstwie w pojedynku władców, zniszczy tę cenną broń. Gdy jednak wydaje się, że pokonał Black Bolta, ten wydaje z siebie okrzyk i prawie całkowicie zmiata przeciwnika. Ta eksplozja energii sprawia, że systemy się przeładowują i bomba gotowa jest do wybuchu. W tym momencie pojawia się Crystal i wykorzystując swoje zdolności przywraca stabilność kryształom terrigenowym, które są rdzeniem bomby. Przekonuje Black Bolta, że ten plan nie mógł zadziałać, bo nie przyniósłby pokoju, a rezultatem byłoby coś gorszego niż szaleństwo Vulcana. Stwierdzając, że czasami najlepszym działaniem jest powstrzymanie się od działania, pomaga mu dojść do Lockjawa i przekonuje by razem wrócili do Attilanu. Jednak na ułamek sekundy przed teleportacją Vulcan znów rzuca się na Black Bolta i odciąga go od znikających towarzyszy. Okłada go w szale wrzeszcząc, że jest niepokonany i grozi wymordowaniem całej jego rodziny, aż w końcu Black Bolt nie wytrzymuje i krzyczy, a bomba wybucha.

 

Potężna fala uderzeniowa zmiata pobliskie statki Shi'Ar i obejmuje kilka planet, docierając aż do Attilanu, który chronią specjalne tarcze. Obecni na mostku zauważają, że w miejscu eksplozji powstała ogromna wyrwa, a szybki skan Maximusa potwierdza, że to szczelina w czasoprzestrzeni na kilka parseków. Medusa po cichu wyraża nadzieję, że misja Crystal się powiodła, ale w tym momencie zjawia się posłaniec z pilną wiadomością: poważnie uszkodzone siły Shi'Ar proszą o pomoc i składają bezwarunkową kapitulację. Kilka sekund później pojawia się Lockjaw z Crystal, która ze łzami w oczach opowiada o tym, co zaszło. Medusa opada na kolana i opłakuje to gorzkie zwycięstwo.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

War Of Kings #6 War Of Kings #6 War Of Kings #6 War Of Kings #6 War Of Kings #6 War Of Kings #6 War Of Kings #6 War Of Kings #6 War Of Kings #6 War Of Kings #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.