Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Comics Spider-Man » Ultimate Comics Spider-Man #1

Ultimate Comics Spider-Man #1

Ultimate Comics Spider-Man #1

"The New World According To Peter Parker" - part 1

Postacie
Zapowiedź

W życiu Ultimate Spider-Mana rozpoczyna się nowy rozdział, a to oznacza nowych znajomych, nowych złoczyńców i może nawet nową osobę noszącą pajęczy kostium.

Cytat

Gwen Stacy: "You smell like cheeseburgers."
Peter Parker: "You should see the other guy."

Streszczenie

Nowy Jork. Od powodzi, która nawiedziła miasto, minęło prawie pół roku. Dzisiejszy dzień został ogłoszony przez prezydenta i Kongres Dniem Życia. Nowy Jork oficjalnie wraca do normalnego funkcjonowania i z tej okazji na Times Square odbywają się uroczystości, a reporterka szkolnej telewizji Midtown High, Mary Jane Watson, przekazuje pozostałym uczniom, że dzisiaj nie ma zajęć.

Centrum handlowe. Po zakończeniu działalności Daily Bugle’a Peter Parker znalazł sobie nową pracę w jednym z fast foodów. Nie jest to jego wymarzona robota, zwłaszcza wtedy, gdy trafia na irytujących klientów, którzy wpędzają go w kłopoty z szefem. Chłopak próbuje mu tłumaczyć, że kłótnia z klientką nie była jego winą, ale ten go nie słucha i przypomina, że z łatwością może znaleźć kogoś na jego zastępstwo.

Wieczorem. Trzech opryszków wjeżdża samochodem przez szybę do sklepu i grozi sprzedawcy bronią. Kiedy dobierają się do kasy, pojawia się postać w czerwonym kapturze i płaszczu. Przestępcy strzelają do niego, ale Shroud nie zwraca większej uwagi na pociski. Jeden ze złodziei próbuje uderzyć go rękojeścią pistoletu, ale i to nie robi na bohaterze wrażenia, a chwilę później z nadludzką siłą unieszkodliwia przeciwników, krzycząc przy tym, że po tym wszystkim, co się stało niedawno na świecie, powinni zrobić coś lepszego ze swoim życiem i w więzieniu będą mieli czas, aby się nad tym zastanowić. Upewniwszy się, że sprzedawcy nic nie jest, Shroud znika, a chwilę później na miejsce przybywa Spider-Man. Kiedy próbuje się dowiedzieć, co się stało, pojawiają się dwaj policjanci, którzy sądzą, że to Peter zapobiegł przestępstwu, i nawet kiedy zostają wyprowadzeni z błędu, cieszą się ze spotkania z bohaterem, który od jakiegoś czasu jest bardzo popularny wśród mieszkańców Nowego Jorku. Z dachu pobliskiego budynku wszystko obserwuje Shroud.

Dom Parkerów, później. Spider-Man wraca do swojego pokoju, gdzie czeka na niego Gwen Stacy. Peter opowiada jej o swoim dniu i wciąż nie może uwierzyć w zmianę nastawienia nowojorczyków do jego osoby. Para całuje się, po czym, słysząc głos May, przypominają sobie, że ciotka zakazała im zabawiać się ze sobą. Peter i Gwen schodzą na dół na kolację, gdzie chłopak dowiaduje się, że dzwoniła do niego Kitty. Stacy jest o nią trochę zazdrosna i uważa, że Pryde wciąż kocha Parkera, ale on uważa, że tak nie jest, a po tym, co wszyscy przeszli, powinni być dla siebie mili, ponieważ są przyjaciółmi. Nagle rozlega się dzwonek. Peter otwiera drzwi, za którymi stoi Johnny Storm. Chłopak pyta, czy mógłby tu dzisiaj przenocować, a chwilę później mdleje.

Wieża Fiska. Po zalaniu Nowego Jorku, zniszczeniu budynku sądu i dowodów zbrodni oraz wręczeniu kilku łapówek Kingpin znów stał się wolnym człowiekiem. Nie będzie się tym jednak długo cieszył, ponieważ w jego biurze odwiedza do Mysterio, który mówi, że jest jego wielkim fanem, ale Wilson wybrał sobie zły moment na powrót. Następnie strzela do niego wiązkami energii, a trafiony Fisk wypada przez okno i rozbija się na ulicy. Mysterio stwierdza, że zabójstwo króla nowojorskiego półświatka z pewnością wpłynie pozytywnie na jego reputację.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Comics Spider-Man #1 Ultimate Comics Spider-Man #1 Ultimate Comics Spider-Man #1 Ultimate Comics Spider-Man #1 Ultimate Comics Spider-Man #1 Ultimate Comics Spider-Man #1 Ultimate Comics Spider-Man #1 Ultimate Comics Spider-Man #1 Ultimate Comics Spider-Man #1 Ultimate Comics Spider-Man #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.