Avalon » Serie komiksowe » Transformers (UK) » Transformers (UK) #44

Transformers (UK) #44

Transformers (UK) #44

"Crisis Of Command!" - part 3

Postacie
Cytat

Optimus Prime: "I shall not pervert the Matrix! There will be no dedicated Autobot warriors! That is my decision."

Streszczenie

Arka. Laserbeak, który przyniósł Autobotom rękę schwytanego Bumblebee, oznajmia, że Optimus Prime będzie musiał przyjść po niego sam. Pozostałe Autoboty zdając sobie sprawę, że to pułapka, proponują wyruszyć całym oddziałem, ale dowódca mówi, że pójdzie sam.

Forteca Decepticonów. Laserbeak donosi Soundwave’owi, że Optimus przyjął wyzwanie, więc każe Starscreamowi przygotować się na przyjęcie Autobota. Ten ma wątpliwości, czy Prime rzeczywiście się pojawi, ale Soundwave mówi mu, że Optimus zdaje sobie sprawę, jaką pozostałe Autoboty mają obecnie o nim opinię i nie będzie chciał zawieść żadnego z nich.

Gdzieś na pustyni, kilka godzin później. Jadący po Bumblebee Optimus zostaje przewrócony w wyniku wstrząsów wytworzonych przez Rumble’a. Udając rannego pozwala Decepticonowi zbliżyć się do niego, aby go wykończyć. Zaskakuje go i ciosem pięści pozbawia przytomności. Chwilę później zostaje ogłuszony hałasem wytwarzanym przez Thundercrackera, co pozwala Skywarpowi trafić go i powalić na ziemię. Do towarzyszy dołącza Starscream, który chce osobiście wykończyć Optimusa. Laserbeak, będąc pewnym, że jest już po wszystkim, wraca do fortecy, aby zawiadomić Soundwave’a o sukcesie. W międzyczasie Starscream cieszy się, że zabicie Prime’a, co nie udało się Megatronowi ani Shockwave’owi, uczyni z niego nowego dowódcę Decepticonów. Słysząc to, Optimus rozumie, co znaczy być dowódcą i szybko pokonuje Skywarpa i Thundercrackera. Następnie mówi Starscreamowi, aby pokazał, na co go stać, ale przerażony Decepticon nie jest dla Prime’a żadnym przeciwnikiem i po chwili również leży na ziemi.

Forteca Decepticonów. Soundwave mówi Bumblebee, że Optimus nie żyje, a reszta Autobotów zostanie zniszczona podczas następnego ataku Decepticonów na Arkę. Nagle pojawia się Prime i szybko rozprawia się z Soundwavem i Laserbeakiem, po czym bierze małego przyjaciela na ręce i wynosi go z fortecy. Bumblebee mówi mu, że teraz jest okazja, aby wykończyć Decepticony, ale Optimus odpowiada, że ważniejsze dla niego jest zabranie rannego Autobota w bezpieczne miejsce.

Arka, później. Optimus mówi zebranym Autobotom, że ostatnio nie był sobą, ale wszystko jest już z nim w porządku i zawdzięcza to Starscreamowi, który pokazał mu, że prawdziwy dowódca to ktoś więcej niż ten, który jedynie dąży do zniszczenia wrogów. Oznajmia, że nie zamierza zapominać o bezpieczeństwie mieszkańców Ziemi i nie będzie tworzyć Autobotów służących wyłącznie do walki. Tym razem decyzja Optimusa spotyka się z pełną aprobatą jego podwładnych.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Transformers (UK) #44

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.