Avalon » Serie komiksowe » Transformers (UK) » Transformers (UK) #42

Transformers (UK) #42

Transformers (UK) #42

"Crisis Of Command!" - part 1

Postacie
Cytat

Soundwave: "You will never be anything more than battle fodder! You have no sense of strategy, no subtlety. You are a missile with a mouth, Starscream!"

Streszczenie

Arka. Dwie grupy Autobotów przedstawiają Optimusowi Prime swoje poglądy na temat użycia Matrycy do stworzenia wojowników, które zniszczą Decepticony raz na zawsze. Jazz uważa, że w ten sposób nie będą się różnić od swoich wrogów. Prowl natomiast jest zdania, że wykonując jego plan wojna szybko zostałaby zakończona. Na Ziemi, a potem na Cybertronie zapanowałby znów pokój. Optimus przerywa kłótnię oznajmiając, że nie chce wykorzystać Matrycy w ten sposób i zwraca uwagę, że Ziemia doznałaby wielu zniszczeń, gdyby skala wojny zwiększyła się przez dodanie do niej maszyn zagłady. Kiedy Prime zostaje sam, zdaje sobie sprawę, że jego decyzja nie uciszyła głosów niezadowolenia, a to się nie zdarzyło nigdy wcześniej, nie przed pokonaniem Autobotów przez Shockwave’a i późniejszym użyciem jego ciała do walki z jego towarzyszami [Transformers #4 i 12]. Zaczynają ogarniać go wątpliwości, czy powinien w ogóle być jeszcze dowódcą. To wszystko obserwuje Ravage, który został przysłany do Arki na przeszpiegi. Dowiedziawszy się wszystkiego, co potrzebował, Decepticon rozpoczyna kolejną fazę planu i celowo włącza alarmy Arki. Uciekając na zewnątrz statku napotyka grupę Autobotów, ale unieszkodliwia ich strzałem rakiety. Jazz ściga Ravage’a, ale jego szybkość na nic się zdaje w korytarzach Arki i Decepticon dociera do wyjścia. Tam spotyka Mirage’a i strzela w niego drugą rakietą. Okazuje się jednak, że Ravage ma do czynienia z projekcją holograficzną, która miała odwrócić jego uwagę, aby Hound uwięził go w sieci energetycznej. Optimus gratuluje dwóm Autobotom, które mówią, że mogą się nie zgadzać w kwestii wykorzystania Matrycy, ale to nie przeszkadza im w skutecznej walce z Decepticonami. Ravage zostaje zabrany do celi, Prime idzie porozmawiać z Prowlem na osobności, a Laserbeak, który wszystko obserwował, odlatuje.

Forteca Decepticonów. Dowiedziawszy się o schwytaniu Ravage’a Starscream stwierdza, że wysłanie go do Arki nie było rozsądne i gdyby on dowodził, rozkazałby natychmiast skończyć z Autobotami raz na zawsze i zdobyć Matrycę. Soundwave odpowiada, że właśnie dlatego myśliwiec nigdy nim nie zostanie: nie ma poczucia strategii, które cechowało Megatrona i Shockwave’a, więc jest tylko mięsem armatnim. Dodaje, że atak jest nielogiczny, ponieważ nie wiadomo, czy Autoboty nie użyły Matrycy do stworzenia nowych wojowników, które samą liczbą zniszczyłyby Decepticony, a Ravage dając się schwytać po prostu wypełnił swoje rozkazy.

Arka. Ravage bez trudu wydostaje się ze swojej celi i ucieka ze statku niosąc ze sobą cenne informacje dla reszty Decepticonów.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Transformers (UK) #42

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.