Avalon » Serie komiksowe » Transformers (UK) » Transformers (UK) #41

Transformers (UK) #41

Transformers (UK) #41

"Christmas Breaker!"

Postacie
Streszczenie

St. Petersburg. Circuit Breaker czyta w gazecie o odbiciu zakładów aerokosmicznych Blackrocka z rąk Decepticonów i uwolnieniu więzionych pracowników [Transformers #12]. Jest pewna, że gdyby to nie nastąpiło, roboty zabiłyby ich, podobnie jak swoimi działaniami doprowadziły do sparaliżowania Josie. Kobieta obiecuje, że zemści się i zabije wszystkie Transformery. Przechodząc obok lodowiska zauważa, że pod dziewczynką załamuje się lód i wpada ona do wody. Circuit Breaker spieszy jej z pomocą i wyciąga ją, ale dziecko nie daje znaku życia. Josie poraża ją małą dawką ładunku elektrycznego, co pobudza akcję serca dziewczynki. Nagle inni ludzie zaczynają rzucać w kobietę przedmiotami krzycząc, że jest dziwadłem i z pewnością sama roztopiła lód i doprowadziła do wypadku. Circuit Breaker próbuje tłumaczyć, ale nikt jej nie słucha, więc odlatuje.

Arka. Huffer i Brawn, instruowani przez Bustera Witwicky’ego kończą robić metalową choinkę. Prowl dziwi się, że Autoboty uczestniczą w dziwnych zwyczajach, a Optimus Prime przebiera się za św. Mikołaja. Uważa, że powinni skoncentrować się na wojnie, zwłaszcza teraz, kiedy Decepticony są pozbawione dowództwa po zaginięciu Megatrona i Shockwave’a. [Transformers #8 i 12]. Bluestreak mówi, że to tylko z wdzięczności Busterowi za przechowanie Matrycy Stworzenia. Nagle chłopak zdaje sobie sprawę, że jest późno, a miał rozwieść prezenty od jego ojca. Jazz oferuje pomoc Witwicky’emu.

St. Petersburg, późnym wieczorem. Buster prosi Jazza, żeby nie jechał za szybko. Autobot mówi, żeby się nie martwił, ale nagle wpada w poślizg, przewraca się i transformuje w robota. Widząc, że Witwicky leży na ziemi, podchodzi do niego, aby sprawdzić, czy nic mu nie jest. Zauważa to Circuit Breaker i sądząc, że Jazz zrobił krzywdę chłopakowi, strzela do niego. Autobot ostrzega, że nie chce walczyć z Josie, ale ta rozbraja go i szykuje się do zadania decydującego ciosu. Buster dochodzi do siebie i tłumaczy kobiecie, że Jazz jest jego przyjacielem i nie wszystkie Transformery są złe. W tym momencie w oddali rozlegają się dzwony wybijające północ. Jest już Boże Narodzenie, więc Witwicky życzy Josie wesołych świąt. Ona odpowiada tym samym. Mówi, że drugi i ostatni raz daruje Jazzowi życie, po czym odlatuje. Autobot dziękuje Busterowi za ocalenie go, ale chłopak odpowiada, że to wszystko dzięki Świętom. Jazz przyznaje, że dla ludzi to rzeczywiście musi być wyjątkowy czas, skoro potrafi wpłynąć na kogoś tak zdecydowanego w swoich działaniach jak Circuit Breaker.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Transformers (UK) #41

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.