Avalon » Serie komiksowe » Transformers (UK) » Transformers (UK) #32

Transformers (UK) #32

Transformers (UK) #32

"The Wrath Of Grimlock!"

Postacie
Cytat

Ratchet (po naprawieniu ręki Grimlocka): "Why don't you test it?"
Grimlock (po uderzeniu Ratcheta): "It's just fine... Thank you!"

Streszczenie

Arka. Prowl, Ratchet i Wheeljack zdają sobie sprawę, że za chwilę zginą, ale nie mają możliwości powstrzymania Grimlocka przed zniszczeniem Strażnika, ponieważ komunikatory w tamtej części statku nie działają. Wheeljack decyduje się na ryzykowny krok i przejmuje kontrolę nad znajdującym się obok Dinobotów bezgłowym ciałem Optimusa, które chwyta Grimlocka za dłoń i ratuje Strażnika przed wystrzałem. Autobot nie może się wyrwać, a zbuntowany robot uruchamia rezerwy energii i ucieka korzystając z zamieszania. Slag pyta się, czy mają iść za nim, ale dowódca ma inne zmartwienie na głowie: udało mu się uwolnić, ale stracił dłoń.

Ambulatorium, później. Ratchet naprawia rękę Grimlocka i przeprasza go za to, co się stało, ale wyjaśnia, że nie było innego wyjścia. Kiedy mówi mu, żeby przetestował dłoń, zdenerwowany Dinobot uderza go w twarz mówiąc, że kończyna działa poprawnie. Prowl mówi, że czujniki nie mogą wykryć Strażnika, a na razie jest za mało funkcjonujących Autobotów, żeby zarządzić poszukiwanie. Zastanawia się, co zrobić, kiedy już go znajdą, na co Ratchet przypomina mu, że poprzednim razem Windcharger poradził sobie z nim za pomocą swojego pola elektromagnetycznego [Transformers (UK) #21] i ma nadzieję, że tym razem będzie podobnie, więc właśnie kończy go naprawiać.

Gdzie indziej, Strażnik ocenia swoje obecne możliwości i po wzięciu pod uwagę obecnej liczby aktywnych Autobotów uznaje, że nie ma szans na zwycięstwo. Ponieważ Shockwave i Soundwave zaprogramowali go, aby w takiej sytuacji dokonał samozniszczenia, robot rozpoczyna odliczanie i rusza w kierunku ambulatorium. Tam Grimlock pogania Ratcheta, który właśnie pracuje nad Swoopem. Wheeljack zauważa, że systemy znów wykryły poruszającą się bombę, która zbliża się do nich. Do ambulatorium wpada Strażnik, którego atakują żądne rewanżu Dinoboty. Ratchet przypomina im, aby nie strzelać do przeciwnika, po czym pyta się Windchargera, czy jest w stanie użyć pola elektromagnetycznego do uszkodzenia jego rdzenia. Swoop podnosi się i zauważa robota, który go wcześniej pokonał i sięga po broń, ale lekarz powstrzymuje go, mówiąc o bombie. Dinobot transformuje się w pteranodona, chwyta Strażnika, wynosi w bezpieczną odległość i puszcza. Dwie sekundy potem dochodzi do eksplozji.

Później. Autobotom nie udaje się odnaleźć ciała Swoopa, więc uznają, że zostało one całkowicie zniszczone podczas wybuchu. Po uroczystościach pogrzebowych pozostała czwórka Dinobotów postanawia odejść i działać na własną rękę. Ratchet kontynuuje naprawę Autobotów i w końcu przywraca do sprawności wszystkich oprócz Sunstreakera. Jego wysiłki mogą jednak okazać się daremne, ponieważ Josie Beller jest już gotowa do opuszczenia szpitala i rozpoczęcia zemsty na Transformerach.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Transformers (UK) #32

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.