Avalon » Serie komiksowe » Transformers (UK) » Transformers (UK) #30

Transformers (UK) #30

Transformers (UK) #30

"Decepticon Dam-Busters!" - part 2

Postacie
Cytat

Hound (widząc nadchodzącą falę): "Whoa... Who left the hose pipe running?"

Streszczenie

Gdzieś w Oregonie. Ratchet opowiada Dinobotom o walce z Decepticonami na tamie Shermana. Po tym, jak Megatron zrzucił Optimusa w dół wodospadu, pozostałe Autoboty wyciągają go z wody. Dowódca Decepticonów zarządza odwrót i aby dać swoim wrogom zajęcie, niszczy tamę, przez co wielka fala powodziowa zmierza w kierunku małego miasteczka położonego niedaleko. Optimus wysyła tam część Autobotów pod dowództwem Prowla, a sam z pozostałymi postanawiają zrobić co tylko będą mogli, aby zatrzymać lub chociaż spowolnić wodę. Najpierw powodują lawinę kamieni, które tworzą nową zaporę, a potem wykopują wielką wyrwę w ziemi, która pochłania część wody. Tymczasem w miasteczku, Prowl, Jazz, Sideswipe i Mirage przewożą ludzi w wyższe rejony lub po prostu umieszczają ich na dachach domów. Bumblebee i Ironhide w międzyczasie kopią dużą liczbę tuneli i dzięki wysiłkom obu grup Autobotów do miasteczka dociera już niewielka ilość wody. Mieszkańcy nie są jednak wdzięczni Transformerom, obarczając ich winą za zniszczenie tamy i doprowadzenie do katastrofy. Mirage wścieka się i krzyczy, że to dzieło Decepticonów. Optimus uspokaja go, ale jest już za późno: widząc, że nie będzie potrafił przekonać ludzi, zarządza odwrót. Ratchet kończy opowieść mówiąc, że podobnie było przy każdym spotkaniu Autobotów z ludźmi.

Gdzie indziej, dwoje Ziemian przygotowuje się do walki z Transformerami na swój sposób. Sparaliżowana po ataku Shockwave’a na platformę wiertniczą [Transformers #6] Josie Beller kończy pracę nad kostiumem złożonym z obwodów, które pozwolą jej się zemścić. G.B. Blackrock przygląda się wielkiemu działu, dzięki któremu zamierza odzyskać utracone na rzecz Decepticonów zakłady przemysłowe.

Góra Św. Hilary’ego. Swoop pierwszy dociera do Arki, gdzie znienacka zostaje zaatakowany. Pozostałe Autoboty kilka chwil później zauważają latającego Dinobota pobitego przez Strażnika, który został przeprogramowany przez Shockwave’a i teraz jego głównym zadaniem jest niszczenie Autobotów.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Transformers (UK) #30

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.