Avalon » Serie komiksowe » Marvel Comics Presents » Marvel Comics Presents #83

Marvel Comics Presents #83

Postacie
Cytat

Professor: "You... are... an... animal!"
Logan: "I AM... LOGAN! LOGAN! I AM A MAN! And you... are the animal!"

Streszczenie

Hines mówi zbliżającemu się Loganowi, że nie jest w stanie znieść bólu i prosi o szybką śmierć. Ku jej zaskoczeniu, mutant jej odpowiada – kobieta go nie interesuje, zależy mu tylko na Profesorze. Ten właśnie otwiera zawór, a rozgrzane do czerwoności chłodziwo zalewa obie postaci. Zadowolony z siebie mężczyzna łączy się ze swoim tajemniczym znajomym i informuje go, że zabił Eksperyment X. Przechwalając się i złorzecząc, nie zauważa, że prędkość usuwania chłodziwa drastycznie spada, aż w końcu w ogóle się zatrzymuje. Profesor nie może uwierzyć, że jego "rozmówca" jest w stanie kontrolować zawór, ale po chwili ma ważniejsze problemy na głowie – za oknem bowiem pojawia się spalony do mięsa, ale nadal żywy Logan. Naukowiec z niedowierzaniem stwierdza, że tajemnicza postać kontroluje nawet martwe ciało, więc mutant po przebiciu się przez szybę pyta, czy właśnie to z nim zrobili – zamienili go w chodzącego trupa. Gdy Profesor odpiera, że Logan jest zwierzęciem, ten wybucha krzycząc, że to jego oprawca nim jest. Przerażony mężczyzna próbuje wezwać ochronę, ale nawet, jeśli pozostałby ktoś żywy, nie udałoby mu się, bo Weapon X odcina mu drugą dłoń. Mutant stwierdza jednak, że ich rachunki nie są jeszcze wyrównane – stają się kwita dopiero po tym, gdy trzykrotnie przebija głowę Profesora pazurami.


"Life During Wartime" – part 2: "Things Fall Apart"

Postacie:
* Firestar, Barthomolev Jones
* Mystique, Avalanche, Spiral
* Cross, Finch

Firestar wylatuje z domu z ojcem na rękach. Po chwili ląduje w parku, gdzie pan Jones pokazuje, do czego doprowadziła jej wczorajsza akcja. Tymczasem Mystique tłumaczy zdenerwowanym podwładnym, czemu nie pozwoliła na zatrzymanie Angelicki w locie – może być cennym nabytkiem dla Freedom Force, dlatego też nie chciała jej zranić. Każe Spiral przeteleportować się w miejsce, w które najprawdopodobniej poleciała, podczas gdy ona i Avalanche dostaną się tam piechotą.

Spiral posłusznie pojawia się przed Firestar, przystawiając jej miecz do gardła, a gdy ta strzela do niej mikrofalami, uznaje to za czynny opór i wykorzystuje swoją magię, by skierować moce Ang przeciwko jej samej. Jej ojciec nie może na to pozwolić i rzuca się na kobietę, która przypadkiem nadziewa go na swój miecz. W tym momencie pojawia się reszta Freedom Force, więc Spiral krzyczy do Avalanche'a, że ich cel próbuje uciec. Petrakis "zalewa" więc Angelinę i jej ojca falą ziemi – ku przerażeniu Mystique. Raven każe natychmiast ich odkopać, ale okazuje się, że Firestar zdążyła już wytopić dziurę w podłożu i uciec kanałami. Mutantka stwierdza, że następnym razem wezmą się za nią na poważnie.

Ang przylatuje z ojcem do szpitala, grożąc chcącemu pozyskać podstawowe informacje sanitariuszowi. Gdy jeden z lekarzy widzi stan pana Jonesa, każe natychmiast przygotować salę operacyjną.

Tymczasem gdzie indziej dwaj mężczyźni – Cross i Fitch – dyskutują nad możliwością wykorzystania zmiennokształtności Mystique do ich własnych celów, co mogłoby zastąpić dziewczynę, którą próbowali porwać poprzedniego dnia. Jedyny problem polega na tym, że mutantka pracuje dla rządu i ma własną supergrupę, więc będą potrzebowali kogoś, kto odwali za nich czarną robotę. Jak na zawołanie dzwoni do nich ich człowiek w szpitalu, który informuje ich, że Firestar przyprowadziła tam mężczyznę, który potrzebuje przeszczepu płuca i nerek. Fitch każe przekazać dziewczynie, że mogą jej załatwić dawcę, jeśli wykona dla nich drobne zadanie...


"The Distance"

Postacie:
* Hawkeye
* złodzieje, policjanci, skoczek

Mężczyzna powoli wchodzi po drabinie... Tymczasem gdzie indziej Hawkeye powstrzymuje grupkę złodziei przed kradzieżą – jak się okazuje, fałszywych – futer. Gdy Clint przekazuje przestępców władzy, starzec dochodzi na szczyt masztu statku i zaczyna wspominać dawne czasy. Avenger wchodzi na swój powietrzny motocykl i zaczyna odsłuchiwać policyjnego radia, z którego dowiaduje się o skoczku-samobójcy w porcie.

Gdy dolatuje na miejsce i zaczyna przygotowywać plan akcji z będącymi na miejscu policjantami, mężczyzna skacze. Clint strzela strzałą-magnesem na linie w kierunku statku, po czym rzuca się na ratunek skoczkowi. Udaje mu się złapać go za rękę, jednak pęd bohatera i ciężar samobójcy są zbyt wielkie i po chwili starzec wyślizguje mu się i wpada do wody.

Kilka godzin później nurkowie wyciągają jego ciało – jak się okazuje, dodatkowo obciążone kilkunastoma kilogramami kamieni. Jeden z policjantów rozpoznaje w martwym boksera, którego walki widywał za młodu. Słysząc o tym, Hawkeye wystrzela jedną ze swoich trikowych strzał – z rękawicą bokserską – w miejsce, gdzie mężczyzna wpadł do wody.


"The Matchstick And The Moth"

Postacie:
* Human Torch
* Moth, oprychy

Torch pomaga gonionej przez dwóch zbirów kobiecie. Gdy po mężczyznach nie ma już śladu, kobieta zbliża się do Johnny'ego i łapie jego rękę, gasząc ją. Po chwili cały jego płomień znika, a on sam słabnie i traci przytomność.

Gdy się budzi, znajduje się na specjalnym urządzeniu, wydzielającym uniemożliwiające mu użycie mocy opary. Moth mówi mu, że za jego złapanie otrzyma cały milion dolarów, jednak jej tajemniczy szef musi najpierw się pojawić. Jej dwaj wspólnicy, którzy wcześniej ją gonili, radzą jej udać się na obiad, a gdy kobieta znika, śmieją się z jej naiwności i postanawiają ją zabić, zanim domyśli się, że "szef" nie istnieje. Tymczasem Torchowi udaje się wysunąć palec poza opar i przypiec obwody urządzenia, tym samym się uwalniając. W tym momencie powraca Moth, która nie wierzy Johnny'emu, gdy ostrzega ją przed zdradą wspólników i ponownie pozbawia go przytomności. Gdy jednak zwraca się do mężczyzn, widzi wycelowaną w siebie lufę pistoletu. W momencie, gdy pada strzał, Storm rzuca kulą ognia w strzelca, po czym zaczyna go okładać. Drugi mężczyzna sięga po specjalną gaśnicę, jednak na jej użycie nie pozwala mu Moth. Johnny silnym ciosem pozbawia go przytomności, po czym podlatuje do kobiety. Ona jednak już umiera i stwierdza tylko, że ćma nie powinna była się zbliżać do płomienia...

Autor: S_O

Galeria numeru

Marvel Comics Presents #83 Marvel Comics Presents #83

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.