Avalon » Serie komiksowe » The Ultimates 2 » The Ultimates 2 #1

The Ultimates 2 #1

Postacie
Cytat

Steve z uśmiechem na ustach: "Are we being <mugged> here?"
Bandzior celujący w Captaina z pistoletu: "Damn right you bein' mugged. What's the matter wit' you, man? You high or somethin'?"

Streszczenie

Rok po wydarzeniach z serii pierwszej.

Przestrzeń powietrzna Iraku. Z lecącego wojskowego śmigłowca, bez spadochronu, wyskakuje Captain.

Triskelion. Wcześniej na odprawie Hawkeye rozmawiał z Furym o misji Steve'a. Aby zakładnicy nie zostali zabici, Rogers musi wykonać skok z wysokości dwustu metrów i przepłynąć osiem kilometrów. Reszta zespołu będzie czekała w pogotowiu, aby ewentualnie wesprzeć Captaina.

Irak. Misja trwa w najlepsze. Cap płynie pod wodą, korzystając z maski tlenowej. Wychodzi na powierzchnię poprzez jedną ze studzienek kanalizacyjnych. Obezwładnia kilku uzbrojonych wrogów. Po chwili rozprawia się także z kolejnymi żołnierzami. Mimo że ci używają broni palnej, to i tak nie mają żadnych szans w starciu z amerykańskim super żołnierzem.

Na odprawie Widow wyrażała swoje wątpliwości. Zastanawiała się, czy Steve będzie potrzebował ich pomocy, i przypomniała Fury'emu, że Ultimates mieli operować wyłącznie na terytorium Stanów Zjednoczonych.

Irak. Część terrorystów barykaduje się w budynku z zakładnikami. Captain roztrzaskuje jednak drzwi i wchodzi do pomieszczenia. Kierują się na niego lufy karabinów wszystkich wrogów. Steve stoi jednak, zachowując spokój. Zwraca się do uwięzionych Amerykanów, pytając, czy nic im nie jest. Słyszy, że mają się dobrze. Informuje ich, że zaraz wrócą do domu. Następnie zwraca się do Irakijczyków. Mówi, że jeśli teraz rzucą broń i poddadzą się, to może przeżyją tę noc i będą mogli opowiedzieć swoim wnukom o tym, co się dziś stało. Jednocześnie grozi im, że jeśli tylko dotkną spustu, to po wszystkim, nie pozna ich własna matka. Terroryści rzucają broń.

Stany Zjednoczone. Transmisja telewizyjna. Na lotnisku dziewięcioro porwanych i uwolnionych przez Rogersa osób wraca do domu. Witani są przez rodzinę i krewnych. Jedna z kobiet proszona o komentarz mówi, że zawdzięczają swoje życie i to, że mogą wrócić do Ameryki, Captainowi. W studiu Larry King w rozmowie z Tonym powtarza słowa kobiety mówiąc, że tu w kraju nie wszyscy tak myślą. Jeden z członów Ultimates działał poza granicami kraju, łamiąc tym mandat nadany S.H.I.E.L.D. Osoba masowego zniszczenia została użyta w delikatnej sytuacji związanej z polityką zagraniczną. Tony odpiera zarzuty. Mówi, że Captaina akurat trudno nazwać osobą masowego zniszczenia. A misja miała pełne poparcie Rady Bezpieczeństwa ONZ i Czerwonego Krzyża. Była to zwykła misja humanitarna. King mówi, że całkiem inaczej myśli Thor. Złożył on swoją rezygnację z członkostwa w Ultimates dziś rano, twierdząc, że ta operacja to tylko początek. Już niedługo rząd USA wysyłać będzie super ludzi przeciw każdemu wrogowi. Tony bagatelizuje to, twierdząc, że Thor jest byłym pacjentem szpitala psychiatrycznego i te jego teorie spiskowe są wynikiem jego choroby. Dodaje, że nie po to zbudował zbroję, by atakować ludzi grożących interesom Stanów Zjednoczonych.

Nowy Jork. Jan i Steve wracają z kina. Oglądali "Zatańcz ze mną". Rogers zastanawia się, dlaczego w każdym filmie pełno jest przekleństw. Janet odpowiada, że jest to element realistyczny, przypomina mu, że nawet on klnie. Steve potwierdza, ale zaznacza, że nie musi tego słyszeć za każdym razem, kiedy ogląda film. Mówi też, że aktorki nie muszą pokazywać całego ciała tylko dlatego, że zapłacił dziesięć dolarów za bilet. Janet każe dać mu spokój. Byli przecież na "bezpiecznym" filmie. Pozostały im teraz tylko kreskówki. Dziwi się postawie Steve'a, który mimo że zabija ludzi gołymi rękoma, to przeszkadzają mu takie rzeczy. Rogers obejmuję kobietę i mówi, że jest taki drażliwy przez to, co przeczytał w gazetach. Nie chodzi jednak o to, że jest atakowany za uwolnienie ludzi, ale o to co piszą o niej - że jest cudzołożnicą. Janet mówi, że to cena za bycie sławnym. Jest Captainem America, umawia się z mężatką, także jedną z Ultimates. Gazety nie mogłyby o tym nie pisać. Taki jest XXI wiek.

Para zostaje zaczepiona przez grupkę młodych ludzi. Jeden z nich wyciąga broń. Steve z uśmiechem pyta się, czy są obrabowywani. Zniecierpliwiony przestępca potwierdza. Nie rozumie dlaczego Steve i Janet ciągle się uśmiechają. Pyta się ich, czy są "najarani". Po chwili z ust napastnika wydobywa się krótki odgłos bólu.

Triskelion. Hank odwiedza Bruce'a. Ten, okazując resztki humoru, wita go słowami Hannibala Lectera z filmu "Milczenie owiec". Mówi, że czekał dwadzieścia minut, żeby to powiedzieć. Dodaje także, odpowiadając na pytanie Henry'ego, że w ostatnich tygodniach zmienił się w Hulka tylko raz, a nawet wtedy tylko siedział i oglądał telewizję. Mówi, że pomogły mu sesje terapeutyczne z Xavierem. Cieszy się także na myśl, iż niedługo Betty będzie mogła go odwiedzać. Dodaje, że kobieta od pół roku codziennie pisze listy z prośbą o intymne odwiedziny. Hank w tym czasie zakłada na głowę przyniesiony hełm i wypuszcza z pudełka owady. Po chwili znika, by nagle ukazać się oczom Bannera. Jest tak mały, iż siedzi na grzbiecie osy. Mówi, że od kiedy odszedł Thor, a Tony ciągle jest zajęty, widzi dla siebie szansę, żeby wrócić do drużyny. Oczywiście pod inną tożsamością.

Nowy Jork. Taras restauracji usytuowanej na szczycie drapacza chmur. Thor przybywa w asyście błyskawic. Przeprasza swojego gościa, iż ten musiał czekać. Ten odpowiada, że nie ma mu tego za złe. Zaczął też posiłek bez niego, bo ostatnio był na tym świecie ponad sto lat temu i nawet nie pamiętał, jak smakuje kurczak. Thor siada przy stole. Jego towarzysz cieszy się, że opuścił on w końcu Ultimates, gdyż są oni agentami nowego porządku, czyli przeciwieństwem tego, po co Thor został przysłany do tego świata. Volstagg ma także wiadomość od Odyna. Loki uciekł i sprzymierzył się z kimś. Zbierze super ludzi przeciwko Thorowi. Już można wyczuć wokół efekty jego knowań. Mężczyzna dodaje, że Loki zatruje umysłu ludzi, aby zwrócili się przeciw niemu. Thor to bagatelizuje. Podchodzi kelner pytając się Thora, czy czeka na kogoś, czy będzie jadł sam. Ten wskazuje na Volstagga i mówi, że nie rozumie. Przecież siedzi tu w towarzystwie. Kelner wyprowadza go z błędu. Mówi, że od pięciu minut mówi do siebie i goście zaczynają się go bać.

Captain i Janet wychodzą z przyjęcia, na którym wspólnie byli z państwem Barnes. Przed wejściem do budynku czatują dziennikarze. Zadają zaskoczonemu Steve'owi pytanie, dlaczego on i Jan kłamali, iż nie znają prawdziwej tożsamości Hulka.

W telewizji nadawany jest reportaż, w którym zostaje powiedziane, iż tego ranka do wszystkich większych stacji telewizyjnych została rozesłana wiadomość, iż dane na temat pochodzenia Hulka znane są dowództwu S.H.I.E.L.D., a pod postacią Hulka ukrywa się dr Bruce Banner.

Oglądający te wiadomości Banner nie może uwierzyć własnym oczom.

Autor: redevil

Galeria numeru

The Ultimates 2 #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.