Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Marvel Team-Up » Ultimate Marvel Team-Up #16

Ultimate Marvel Team-Up #16

Postacie
Streszczenie

Dawno temu byli sobie pająk i książę. Pająk, widząc jak książę coraz bardziej oddala się od swojego domu, spytał się młodzieńca, jak to się stało, że tak bardzo nienawidzi swojego ojca, że porzuca swoje dotychczasowe życie. Książę nie odpowiedział.

Gdzieś w Chinatown. Leiko Wu spotyka się z gangiem rządzącym w dzielnicy i mówi im, że przychodzi z pewną propozycją. Opowiada im o Shang-Chi, młodym chłopaku, który sprawia im wielkie problemy, a który zna wszystkie istniejące sztuki walki, nawet te, których od dawna już nikt nie używa. Mówi im, że aby go pokonać, muszą zebrać małą armię, ponieważ tylko liczbą i bezwzględnością będą mogli sobie z nim poradzić, z czego z pewnością sami zdają sobie sprawę. Jako że Shang-Chi uciekł od swojego ojca, który jest wpływowym przestępcą i który chce dostać swojego syna w swoje ręce, żywego, ale złamanego, oferuje on w nagrodę za dostarczenie chłopaka awans w hierarchii gangów i spore wpływy.

Dom Parkerów w Queens. Peter i Mary Jane rozmawiają o Shang-Chi i oboje są pod wrażeniem jego umiejętności. Chłopak mówi, że sam chciałby tak umieć walczyć, ponieważ do tej pory za często polegał na swoich sieciach, nadludzkich zdolnościach i szczęściu. Dodaje, że nawet zastanawiał się nad nauką sztuk walki, ale boi się, iż łatwo wydałoby się, że nie jest zwykłym człowiekiem. Mary Jane podsuwa mu pomysł, aby zgłosił się do Shang-Chi jako Spider-Man i zaoferował mu zapłatę za lekcje.

Chinatown. Kwan mówi Shang-Chi, że słyszał o tym, iż Fu Manchu wie, że jest w Nowym Jorku, a gangi wiedzą o nagrodzie za jego schwytanie. Chociaż staruszek tego nie chce, wie, że chłopak musi odejść.

Ale władza złego króla sięgała daleko i książę wkrótce został otoczony przez licznych wojowników.

Shang-Chi pakuje się i opuszcza sklep, ale na ulicy zastaje licznych uzbrojonych po zęby bandziorów. Rozpoczyna się walka, w której mistrz radzi sobie znakomicie, a wkrótce z pomocą przychodzi mu Spider-Man, który nie dziwi się już, że Shang-Chi jest tak dobry w tym, co robi, skoro bez przerwy musi walczyć o swoje życie. Po pokonaniu większości gangsterów Parker związuje pozostałych siecią i zabiera Shang-Chi w bezpieczne miejsce. Widząc, że jest ranny, proponuje, że zaprowadzi go do szpitala, ale wojownik mówi, że poradzi sobie sam. Spider-Man prosi go, aby nauczył go walczyć, ponieważ, jak sam pewnie zauważył, nie idzie mu to najlepiej. Shang-Chi pokazuje mu styl walki białej małpy, po czym mówi, że tylko tyle może zrobić z wdzięczności za pomoc, ponieważ musi opuścić Nowy Jork i ułożyć sobie życie od nowa.

Książę powstrzymał pająka przed podążeniem za nim, mówiąc, że swoją podróż musi odbyć sam. Pająk powiedział, że chce być taki jak książę, ale on stwierdził, że może mu się tak wydawać, ale to nieprawda. To powiedziawszy, książę odszedł, a pająk nigdy więcej już go nie spotkał.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Marvel Team-Up #16

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.