Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Marvel Team-Up » Ultimate Marvel Team-Up #15

Ultimate Marvel Team-Up #15

Postacie
Cytat

Mary Jane: "Keep on whining, but you've got the same amount of problems as the rest of us. No more, no less."
Peter: "Oh really? Anyone with metallic octopus arms try to kill you this week?"

Streszczenie

Dawno temu byli sobie pająk i książę. Pająk, widząc wędrującego przez pola księcia, spytał się go, dlaczego jest tak daleko od domu. Książę odpowiedział, że jego ojciec, który rządzi tą krainą, jest złym i podłym władcą, który traktuje swoich poddanych niczym zwierzęta na swojej farmie. Młodzieniec postanowił więc odejść i znaleźć ziemię, nad którą jego ojciec nie ma władzy, aby tam zamieszkać. Pająk przypomniał mu, że przecież jego ojciec kiedyś umrze, a książę zajmie jego miejsce. On jednak powiedział, że zajdzie nawet na koniec świata, aby uciec przed takim życiem.

Chinatown w Nowym Jorku. Leiko Wu przybywa w odwiedziny do swojej ciotki, Li. Zaraz po tym, jak wyjszła z taksówki, grupka złodziejaszków zabiera jej bagaż i ucieka. Kiedy przestępcy przebiegają obok sklepu rybnego, jego pracownik uderza jednego z nich miotłą, łamiąc mu nos i powalając na chodnik. Pozostali dwaj odwracają się i chcą dać sprzedawcy nauczkę, ale ten, będąc obeznanym w sztukach walki, szybko się z nimi rozprawia. Leiko jest pod wrażeniem tego wyczynu i chce podziękować nieznajomemu, ale ten nie zwraca na nią uwagi i wraca do swojej pracy, a ciotka każe jej zabrać rzeczy i iść do domu.

Pająk widział, jak książę bez żalu pozostawił swoją ojczyznę i dziedzictwo, nie zatrzymując się ani nie odwracając ani razu. Zapytał się młodzieńca, co zamierza robić, kiedy znajdzie nowy dom, na co on odpowiedział, że to nie ma znaczenia i po prostu będzie zwykłym człowiekiem, a nie księciem.

Chinatown. Peter Parker i Mary Jane Watson wybierają się na zakupy, rozmawiając o pracy domowej z Hamleta, z którą dziewczyna ma kłopoty. Mary Jane zazdrości chłopakowi, że ten świetnie radzi sobie nie tylko z przedmiotami ścisłymi, ale i z humanistycznymi. Uważa również, że zbytnio narzeka na swoje życie, które nie jest gorsze niż innych ludzi, ale Peter przypomina jej, że to on musi się zmagać z super-przestępcami. Nagle oboje zauważają pracownika sklepu rybnego otoczonego przez grupę opryszków. Ci mówią mu, że nie powinien był zaczepiać ich kolegów i teraz zostanie za to ukarany. Kiedy zaczynają go bić, Peter biegnie przebrać się w kostium. Chłopak tymczasem wyrywa się i zaczyna się bronić, kolejno pokonując przeciwników. Kiedy Spider-Man pojawia się z pomocą, okazuje się, że jest już po wszystkim i nie jest już potrzebny.

Z budynku obok całe zajście obserwuje Leiko. Chce się czegoś dowiedzieć o sprzedawcy od ciotki, ale ona mówi, żeby o nim nie myślała, ponieważ wplątałaby się w jakieś kłopoty. Li opowiada, że Kwan, właściciel sklepu, przygarnął młodzieńca z ulicy i zaoferował pracę. Od tego czasu przeciwstawia się panoszącym się w Chinatown gangom i z tego powodu z pewnością w końcu zostanie przez nich zabity. Ciotka dodaje, że ktoś mówił jej, jak chłopak ma na imię, ale zapomniała. Leiko po cichu stwierdza, że brzmi ono Shang-Chi i cieszy się, że znalezienie go było o wiele łatwiejsze, niż się tego spodziewała.

A kiedy zły władca dowiedział się, że jego syn uciekł z domu, wezwał swojego najsprytniejszego wojownika, aby ten go sprowadził z powrotem. Żołnierz powiedział, że książę jest niezłomny i z pewnością nie będzie chciał wrócić. Władca odpowiedział mu, że może zrobić wszystko, aby tylko wykonać zadanie, ponieważ taka zniewaga nie może pozostać bez kary.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Marvel Team-Up #15

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.