Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #26

Uncanny X-Men #26

Uncanny X-Men #26

"Holocaust"

Postacie
Cytat

Kukulcan: "The hour has come to return to San Rico. There to restore the kingdom of the Mayas to its ancestral glory."

Streszczenie

Muzeum. Cyclops celnym strzałem wytrąca pistolet z ręki strażnika. Następnie szykuje się do centralnego ataku na Kulkucana. Niestety amulet przeciwnika odbija jego moc pozbawiając mutanta przytomności. Misja Praboga na tym kontynencie dobiegła końca. Tworząc świetlną kopułę wokół siebie oddala się on w nieznanym kierunku.

 

Profesor Xavier wyczuwając odejście pradawnej istoty podejmuje próbę telepatycznego kontaktu z zespołem. Wkrótce wszyscy studenci wracają do szkoły.

 

Uniwersytet. Jean odbiera telefon od Profesora, który prosi ją o znalezienie wszystkich dostępnych informacji na temat kultury Majów. Dziewczyna udaje się do biblioteki, gdzie spotyka swojego starego znajomego. Towarzyszy mu Calvin Rankin, który wcześniej zmierzył się z X-Men jako Mimic. Chłopak rozpoznaje ją, jednak dzięki blokadzie Profesora nie może sobie przypomnieć w jakich okolicznościach doszło do spotkania.

 

Szkoła dla Młodych Talentów. Jean przynosi zebrane materiały, natomiast Xavier opowiada im historię naszyjnika. W tym samym czasie Angel zauważa, iż pomiędzy Marvel Girl i Cyclopsem zawiązało się uczucie, które odsunęło go od koleżanki.

 

Kulkacan wraca na miejsce swego panowania. Jego moc rozświetla okolicę przywracając ruiny miasta do ich dawnej świetności. Kluczowym budynkiem jest posąg węża z olbrzymim kryształem, który nieustannie zasila naszyjnik niewyobrażalną mocą.

 

Na nowopowstałych drogach robi się tłocznie. Mieszkańcy pod mentalną kontrolą Kulkucana tłumnie przybywają by mu służyć.

 

X-Men postanawiają dostać się do siedziby wrogą jedną z rzek. Po drodze przychodzi im zmierzyć się z Jaguarem i aligatorami. Na nieszczęście dla nich każda chwila zwłoki oznacza wzmocnienie przeciwnika.

 

Ludzie Kulkucana donoszą mu o intruzach. Prabóg nie może wpłynąć na nich mentalnie zatem zaleca swym ludziom likwidację celu.

 

Pomimo całego swego wyszkolenia X-Men wpadają w pułapkę Kulkucana. Na szczęście lodowa osłona oddziela ich od ostrzy trujących włóczni, natomiast Scott z pomocą promieni optycznych żłobi w ziemi tunel. Zakradając się do przeciwników od tylu, zespól wrzuca ich do zastawionej wcześniej pułapki.

 

Pradawne miasto. Angel szybuje w powietrzu skupiając na sobie uwagę Kulkucana. Jego zadaniem jest zmuszenie go do użycia mocy. Beast postanawia wykorzystać swój refleks, by zerwać przeciwnikowi naszyjnik. Niestety ten wyposażony jest w rodzaj szóstego zmysłu, który ostrzega go przed atakami. Również Bobby nie może zrobić wiele, bowiem solarna osłona topi jego lód.

 

Widząc niepowodzenia zespołu, Beast postanawia dokonać analizy gigantycznego kryształu. To on nieustannie transmituje energię do Kulkucana. Na szczęście lodowa powłoka może skutecznie zakłócić ten proces.

 

W tym czasie Cyclops zakrada się za plecy Praboga gotów do oddania strzału o pełnej mocy swych promieni. Niestety refleks przeciwnika niweczy jego zamiary. Poważna wiązka energii trafia w przelatującego nieopodal Angela. Chłopak spada nieprzytomny a Scott rzucając się mu na ratunek stanowi łatwy cel dla solarnego pocisku.

 

Po wyeliminowaniu dwójki mutantów Kalkucan skupia się na Bobbym. Niestety zużył zbyt dużo swej mocy, a kryształ nie zaopatruje go już w nową energię. Wytężając resztkę swej potęgi postanawia skruszyć lód małym trzęsieniem ziemi. Niestety kamienna podłoga nie wytrzymuje tego i zapada się grzebiąc posąg wraz z kryształem w czeluściach. Pozostałe budynki również obracają się w niebyt.

 

Bobby łapie zdezorientowanego El Tigre i udaje się do reszty. Angel na chwilę odzyskuje przytomność i oskarża Cyclopsa o świadome postrzelenie go. Motywem jego postępowania była zemsta na rywalu do ręki Jean.

Autor: White King

Galeria numeru

Uncanny X-Men #26

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.