Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #24

Uncanny X-Men #24

Uncanny X-Men #24

"The plague of the Locus!"

Postacie
Cytat

Locust: "Too long have lesser mortals lorded it over this abundant planet! It is not the weak who must inherit the earth, but the strong... and we are strong."

Streszczenie

Marvel Girl wyjaśnia wszystkim powody swego odejścia. Zgodnie z wolą swych rodziców musi podjąć naukę w innej, bardziej elitarnej szkole. Na szczęście jest ona położona blisko zatem uda jej się wygospodarować nieco czasu w weekendy. Na miejsce postanawiają odwieść ją Warren i Scott. Cała podroż przebiega w całkowitym milczeniu bowiem każde z nich zajęte jest własnymi myślami. Na miejscu chłopcy usilnie starają się poprawić humor swej towarzyszce. Po chwili jeden z opiekunów roku przejmuje ją z ich rąk.

 

W środku nocy zakapturzona postać przechadza się po farmie. W pewnym momencie rzuca na ziemię jabłka, z których wylęgają się olbrzymie koniki polne. W przeciągu kilku minut wszystkie uprawy zostają zjedzone.

 

X-Men kończą właśnie jeden z treningów. Zarówno Warren jak i Scott nie mogą się do końca skupić. Niespodziewanie Profesor wzywa ich do siebie. Usłyszał właśnie w radiu zaskakujące informacje.

 

Helikopter pozwala zespołowi na dotarcie na miejsce przed gwardią narodową. Na miejscu zastają tuzin przerośniętych koników polnych. Ich celem jest schwytanie jednego z nich do dalszych badań. Niestety nie jest to łatwe zadanie ze względu na pancerz owadów. Dopiero lodowa lanca przebija się przez niego. W tym samym czasie okoliczni farmerzy spryskują pole pestycydami. Tylko mocne wymachy skrzydeł Angela ratują X-Men przed zatruciem. Profesor wzywa ich do powrotu. Gwardia narodowa powoli dociera na miejsce z rozkazem spalenia wszystkiego w promieniu kilometra.

 

Jean przyjmuje zaproszenie opiekuna roku i udaje się z nim na obiad. W stołówce poznaje doktora Hoppera, samozwańczego mistrza genetyki. Coś w jego zachowaniu niepokoi ją.

 

Profesor koczy sekcję jednego z koników polnych. Olbrzymie rozmiary zawdzięcza on nienaturalnej mutacji. Najwyraźniej stoi za tym osobnik, który nie może posiadać genu X bowiem Cerebro niczego nie wykryło. Dalszą konwersację przerywa pojawienie się Jean, która swój czas wolny postanowiła spędzić ze starymi znajomymi. Jednocześnie ma dl nich informacje o człowieku, który może stać za tym wszystkim.

 

Profesor pod pretekstem wymiany wyników badań odwiedza instytut, w którym pracuje doktor Hooper. Niestety zainteresowany przebywa na kilkudniowym urlopie. W jego pracowni brak kilku próbek z jajkami. Natomiast na ścianie wisi mapa ze szczegółowo oznakowanym planem ataku.

 

Chcąc dać przeciwnikowi jakiekolwiek szansę na zmian decyzji, Profesor w przebraniu odwiedza go w jego przenośnym laboratorium. Niestety dokto Hooper jest głuchy na jakiekolwiek argumenty. Brak w nim całkowicie uczuć charakterystycznych dla rodzaju ludzkiego.

 

Dzięki wskazówką Profesora X-Men szybko odnajdują przeciwnika. Niestety zaprojektowany przez niego kostium obronny skutecznie niweluje ich moce. Dodatkowo dysponuje on innymi niespodziankami zapożyczonymi z owadziego świata. Na domiar złego mutantów atakuje armia gigantycznych ważek. Powstrzymuje je dopiero lodowa bariera Icemana. W tym czasie Locust hoduje dwa gigantyczne żuki. Walka z nimi nie ma najmniejszego sensu. Marvel Girl chcąc odciąć jego kontrolę nad owadami, telekinetycznie zakłóca wypustki na jego masce. Olbrzymie stworzenia zmieniają cel ataku rzucając się na swego stwórcę. Doktor Hooper jest zmuszony ratować się błyskawiczną ucieczką. W ostatniej chwili udaje mu się zabarykadować w swym przenośnym laboratorium. Niestety znajduje się ono w przyczepie kempingowej a atakujące owady stopniowo spychają ją w stronę klifu. X-men starają się ją wyhamować. Cyclops przebija się przez drzwi z pomocą promieni optycznych, a Angel ratuje przerażonego doktora.

 

Przyczepa wraz z dwoma żukami tonie w pobliskiej rzece zacierając wszystkie ślady. Według doniesień radiowych gwardia narodowa uporała się z innymi owadami.

 

Loctus widząc zaangażowanie X-Men postanawia oddalić się i wykorzystać cały swój potencjał pomagając rasie ludzkiej, niwelując zło, jakie do tej pory wyrządził.

Autor: White King

Galeria numeru

Uncanny X-Men #24

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.